Termín porodu = termín státnic

Anonymní
19.10.20 08:38

Termín porodu = termín státnic

Ahoj,
jelikož jsem prostě blbá a nemyslela jsem si, že to půjde, tak rychle, tak jsem z prakticky jednoho nechráněného sexu v měsíci otěhotněla. Jsem na začátku 6 tt a vím, že se může ještě hodně věcí posrat, ale už pomale přemýšlím, jak to bude. První věc teda je, že se po dobu mateřské budeme budeme muset uskromnit, ale to už mám tak nějak propočítané a myslím, že to zvládneme.

Teď mně nejvíc trápí, že termín porodu mi přesně (dle data styku) sedí do týdne, kdy mám obhajovat bakalářskou práci. Takže pokud vše klapne, jak s těhotenstvím, tak ve škole, tak existují jenom tři možnosti:

1. Porod a pobyt v nemocnici vyjde přesně na den obhajoby
2. budu rodit pár dní před
3. budu rodit pár dní po

Samozřejmě taky je možnost, že si to prostě celé posunu až na další leden a nejspíš mi ani nepropadne pokus, ale já jsem to chtěla sfouknout hned a rovnou navázat na magisterské :(

Ještě dodám, že těhotenství je chtěné, manžel je úplně nadšený, ale za mě mohla fazolka ještě ten měsíc počkat :(

Tak co myslíte? Chtěla bych znát vaše názory a popřípadě i zkušenosti. Daly by jste to nebo jsem blázen? Samozřejmě, že až bude těhotenství tak v čtvrtém měsíci, tak hodlám vše konzultovat ještě se studijním a vedoucím práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5443
19.10.20 08:41

Zazadat o individual a nejak to rozumne zkusit posunout. A rozumne neni o tyden pred nebo po porodu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 08:44

@Cenarius dle harmonogramu fakulty je právě týden pro státnice vždy týden v červnu a týden v lednu, nemám právě tušení jestli by třeba mi dovolili obhajovat například v srpnu nebo naopak v květnu

• Citovat
  • Nahlásit
312
19.10.20 08:47

Snažila bych se zvládnout obhajobu ještě před porodem, tj domluvit si dřívější termín obhajoby, třeba ti vyjdou vstříc… když ne, tak to buď vyjde nebo obhájíš v lednu, hlavní je tu práci napsat. Dát si pak do ledna pauzu by taky nebylo od věci, s miminkem ten první půl rok nemusí být zrovna jednoduchý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
19.10.20 08:50

Známá porodila na termín státnic, posunula si to o den, nechala mimino v porodnici a na reverz odjela úspěšně odstátnicovat :lol: Všechno jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
19.10.20 08:54

Zajdi rovnou na studijní a přeptej se. Mně naše studijní nesmírně pomohla. Každá škola to má jinak. Ale za sebe ti mohu říct, také jsem si myslela, jak těhotná ještě vše dodělám, nicmémě rizikové, týden co týden riziková poradny, jet 70km atp. Nakonec jsem vše o rok prodloužila a jsem nesmírně šťastná. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17443
19.10.20 08:56

Já bych se odmítala stresovat, rovnou si to přesunula na leden a užívala si klidný těhotenství. Fakt bych nespolíhala na to, že porodíš o pár dní později, navíc si zatím nedovedeš představit, jak moc je devátý měsíc náročný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
19.10.20 09:00

Já bych ještě chvíli počkala, začala bych to řešit tak v půlce těhotenství. Zeptala bych se v první řadě na studijním, ať vůbec víš, jaké máš možnosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 09:03

@barbuchablond to jsi mě teď povzbudila :)
@zelfka asi zatím budu dřít na té bakalářce, abych to napsala, co nejdřív a pak zkusím na studijním a s profesory vysmlouvat tu dřívější obhajobu :D, já právě bych se chtěla na to magisterské aspoň dostat a pak klidně na rok pozastavit, ale když přeruším úplně, tak se bude pak těžko vracet :(
@Kotatko03 já naštěstí všechny předměty udělala hned, nic neopakuji, takže teď mi fakt zbývá úplné minimum
@Janli já asi uvidim, na nový rok bych za sebou měla mít ten důležitý screening, takže pak budu řešit na studijním, ale mě momentálně teď víc stresuje, že bych to měla odložit :D

• Citovat
  • Nahlásit
1112
19.10.20 09:03

Já bych si to posunula na leden. Případně se na studijním domluvila, zda je možné obhajobu vykonat dříve. :kytka:
*Píše se,,BYSTE" (ne -,,BY JSTE") ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
19.10.20 09:18

„Domluvila“ bych se s mimčem, ať vyleze až po státnicích, prvorodičky „přenášejí“ celkem často, je slušná pravděpodobnost, že to vyjde. Pokud ovšem nejsi stresař, v tom případě bych státnice rovnou odložila.
Mně tohle kouzlení s termíny vychází dobře. U prvního jsem potřebovala rodit určitý datum, abychom mohli dát vybrané jméno. U druhého jsem doktorovi taky přesně hlásila, kdy porodním, protože měl pak dovolenou a musela bych na kontrolu do porodnice, což jsem nechtěla. Zase to vyšlo. U třetího to byl trošku větší oříšek, protože přesně týden po termínu jsem měla víkendový kurz asi 100km daleko a fakt jsem tam jako hodně chtěla. První dva se narodili kolem termínu a třetí už tam prý „drží jenom za uši“. Doktor tvrdil, že to bude určitě dřív… Rodila jsem ve 42. týdnu, jen co jsem dojela z toho víkendu a trošku si odpočinula.

Takže pokud si to tak přeješ, zkus to takto. Celou dobu ale dej na to, jak se budeš cítit, ono si miminko „řekne“, co potřebuje.
Držím palec!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
19.10.20 09:30

Prosimtě s plodem si nic nedomouvej :mrgreen: :mrgreen: a taky nespolíhej na to, že prvorodičky přenášejí. Já rodila o 3 týdny dřív. Počkej se vším do půlky těhotenství, nejlíp do 2. screeningu a pak to běž řešit ofiko přesunutí na leden. Vedoucí práce bych to řekla, že státnicovat budeš v lednu, přijde mi to fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 09:36

@fenny mamka taky u mě i ségry přenášela až ji museli dát vyvolávačku, ale na tohle bohužel spoléhat nemůžu :D ale stresař naštěstí nejsem :)
@debra.morgan počkám a pak až začnu řešit, ale zkusím to ukecat spíš na dřívější termín, snad pochopí, teď pročítám různé směrnice k individuálním plánům na naší škole a snad by mně měli vyjít vstříc

Nejvíc z toho bude špatná babička, když to budu muset posunout. Ta mi tak fandí a ještě minulý týden mi říkala, že na dítě mám čas, ať udělám nejdřív školu :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
19.10.20 09:47

Přesuň si to na ten leden. Ono nejde jen o to, že ti kolidujou termíny, ale taky nevíš, jak bude těhotenství probíhat. Může to být pohoda a nebo můžeš devět měsíců v kuse zvracet, honit doktory a na nějaký učení už kapacita nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 09:50

@Pruhovaný_mýval chapu, proto ještě do toho ledna počkám, jak se to celé vyvine

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie