Testování na covid

Anonymní
6.11.20 07:40

Testovani na covid

Ahoj, zajimalo by me jak moc je testovani na covid povinne. Ted neberu situaci, ze me vytrasuje hygiena nebo me tam posle lekar, to je bez debat. Ale zajima me spis situace, ze vykazuji jasne priznaky covidu, ale nepotrebuji lekarskou peci ani neschopenku, takze v testu na covid nevidim zadny smysl, mam povinnost se na nej prihlasit nebo staci preklepat 14 dni doma ve vlastni izolaci? Nikoho dalsiho jsem nakazit nemohla, takze neni ani koho trasovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13641
6.11.20 07:50
@Anonymní píše:
Ahoj, zajimalo by me jak moc je testovani na covid povinne. Ted neberu situaci, ze me vytrasuje hygiena nebo me tam posle lekar, to je bez debat. Ale zajima me spis situace, ze vykazuji jasne priznaky covidu, ale nepotrebuji lekarskou peci ani neschopenku, takze v testu na covid nevidim zadny smysl, mam povinnost se na nej prihlasit nebo staci preklepat 14 dni doma ve vlastni izolaci? Nikoho dalsiho jsem nakazit nemohla, takze neni ani koho trasovat.

Ahojky, povinné to asi není. Ale věřím, že kdyby jsi lékaři zavolala a řekla mu příznaky, na test tě pošle, si myslím :nevim: a jaké máš příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
6.11.20 07:54

Myslím, že přesně v tvém případě to je zbytečné. To říkají i doktoři. Proč teď zatěžovat systém. Kdybych byla v tvé situaci, tak nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 08:00

@panenka87 vsechny klasicke, horecky, ztrata cichu a chuti, lehky kasel, velke bolesti hlavy. Tim ze je to covid jsem si jista. Kdybych mela pochybnosti, tak nad testem uvazuji, takto mi to prijde zbytecne, kdyz jsou priznaky jednoznacne. @Persefona vnimam to taky tak, ze je to zbytecne zatezovani systemu, kdyz mi to prakticky k nicemu neni. Ale nebyla jsem si jista do jake miry je to povinne se „prasknout“

• Citovat
  • Nahlásit
5238
6.11.20 08:04

Stačí když budeš v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
6.11.20 08:19

Já bych asi zhodnotila i rizikové faktory a riziko zhoršení stavu. Mám v okolí bohužel případy, kdy týden ok a nakonec nutná hospitalizace (včetně plicní ventilace). A ten postup při prokázané/ještě neprokázané infekci je holt jiný. Jako pokud je ti 20 a jsi jinak zdravá, tak se nejspíš nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19712
6.11.20 08:21

Vylez to doma, nikam nemusis. Podle příznaků bych musela chodit na testy kazdy druhy tyden :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
6.11.20 08:24
@Kriss Tina píše:
Vylez to doma, nikam nemusis. Podle příznaků bych musela chodit na testy kazdy druhy tyden :D

Víš.. Zrovna včera jsme si to říkali s mámou. :lol: Mame každý den nějaký příznak.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21301
6.11.20 10:24
@Anonymní píše:

Mne to zbytecne neprijde. Když budes pozitivni, mas tri mesice hajeni k dobru a nebudes muset do karanteny, kdyz se s pozitivnim potkáš. Zpetne uz nic takového zaridit nejde. A ze nepotrebujes lékařskou peci ted, nemusi znamenat, ze ji nebudes potrebovat ani potom. Tvuj pozitivni test pak muze byt dulezita informace. A tvůj jednoznacne prodelany prokazany Covid muze byt event. i dost dulezita informace pro zamestnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 10:36
@mroe píše:
Mne to zbytecne neprijde. Když budes pozitivni, mas tri mesice hajeni k dobru a nebudes muset do karanteny, kdyz se s pozitivnim potkáš. Zpetne uz nic takového zaridit nejde. A ze nepotrebujes lékařskou peci ted, nemusi znamenat, ze ji nebudes potrebovat ani potom. Tvuj pozitivni test pak muze byt dulezita informace. A tvůj jednoznacne prodelany prokazany Covid muze byt event. i dost dulezita informace pro zamestnavatele.

Proc pro zamestnavatele?

• Citovat
  • Nahlásit
21301
6.11.20 10:46
@Anonymní píše:
Proc pro zamestnavatele?

Ze bude vedet, ze ted bude mit tri mesice zamenstnance v praci pravidelne, protože nehrozi ani izolace ani karanténa? Ze ho muze bez obav vyslat na sluzebku, klidne i do zahranici? Jiste by se naslo vic pozitiv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 11:25
@mroe píše:
Ze bude vedet, ze ted bude mit tri mesice zamenstnance v praci pravidelne, protože nehrozi ani izolace ani karanténa? Ze ho muze bez obav vyslat na sluzebku, klidne i do zahranici? Jiste by se naslo vic pozitiv…

My jsme dlouhodobe na homeoffice, na sluzebky nejezdime, samozrejme jsem ho informovala o svych priznacich, ale protoze do prace stejne nechodim, tak to stejne pro nikoho z nas nic neznamena. Prace schopna jsem, vzala jsem si jen 2 dny dovolene, kdyz mi bylo nejhur, ale jinak to meho zamestnavatele vlastne nezajima

• Citovat
  • Nahlásit
21301
6.11.20 13:19
@Anonymní píše:
My jsme dlouhodobe na homeoffice, na sluzebky nejezdime, samozrejme jsem ho informovala o svych priznacich, ale protoze do prace stejne nechodim, tak to stejne pro nikoho z nas nic neznamena. Prace schopna jsem, vzala jsem si jen 2 dny dovolene, kdyz mi bylo nejhur, ale jinak to meho zamestnavatele vlastne nezajima

Tvého mozna ne, ale obecne to par pozitiv ma, muj je třeba dost rad. Ono i to vedomi, ze uz to mam za sebou, není spatne, takhle to mas porad jen jako nepodlozenou domnenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4468
6.11.20 15:59
@Anonymní píše:

Nemusíš na test…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4468
6.11.20 16:01
@mroe píše:
Tvého mozna ne, ale obecne to par pozitiv ma, muj je třeba dost rad. Ono i to vedomi, ze uz to mam za sebou, není spatne, takhle to mas porad jen jako nepodlozenou domnenku.
Že to máš za sebou nic neznamená ne? MŮžeš to chytit znovu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama