Testy otcovství bukálním stěrem

Anonymní
3.2.20 09:27

Testy otcovství bukálním stěrem

Dobrý den, předem se omlouvám, vůbec nevím do jaké kategorie jsem toto měla umístit. Obracím se na vás s žádostí o pomoc ohledně mého bratra a jeho dcery (skoro dva roky). Než začnete s tím, že se do toho nemám plést a že je to jejich věc, tak bratr si sám neví rady a požádal mě o pomoc. Situace je následující - bratr si chtěl udělat testy otcovství a jeho expřítelkyně (matka té malé) mu odmítá malou vydat a je proti, aby se na ní dělaly jakékoliv „pokusy“ (z jejích slov). Dokonce tvrdila, že když už malé jsou skoro dva roky, tak že už to dokonce není možné a plno dalších výmluv. Potom ale přišla s tím, že pokud je malá v péči matky a bratr platí alimenty a když je ta péče určena soudně, tak že se musí soudně udělat i ty testy. A že až se potvrdí, že je opravdu biologickým otcem té malé, tak můj bratr bude platit za maření soudem. Já s tímto vůbec žádné zkušenosti nemám a bratr tomu vůbec nerozumí. Může mi (resp. jemu) někdo zkušený poradit, jak to opravdu je?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2025
3.2.20 09:33

A kdyz plati alimenty tak nemá určený styk s dítětem? Ať si udělá testy až bude mít malou u sebe. 2 roky není pravda je to 6 let. Přes soud to jít nemusí, leda by se zjistilo že není jejím otcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
998
3.2.20 09:41

Pokud bylo určeno otcovství souhlasným prohlášením rodičů, tak je možné popřít otcovství jen do šestii měsíců od prohlášení nebo od porodu. Do šesti let je to, když je otcovství určeno na základě manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:42

Ještě doplním, že testy už má bratr objednané, jen čeká na doručení. A dokud jeho expřítelkyni neukázal fakturu, že to opravdu má koupené, tak byla úplně v pohodě a ničím takovým se neoháněla, naopak ho pořád nabádala ať si ty testy klidně udělá (věděla, že bratr tolik peněz nazbyt nemá, když má čistou mzdu 16tis., ji posílá 3tis alimenty, další výdaje a bokem mu horko těžko něco zbyde (na testy jsem mu půjčila já)).

@JancaS84 Myslím, že ne. Ale co vím, tak vidět ji mohl kdykoliv by chtěl, dokonce si jeho ex kolikrát stěžuje, že za ní vůbec nejezdí. Naopak někdy zase vyhrožuje, že malou už nikdy neuvidí. K sobě si malou nebere, ona je jen u matky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2025
3.2.20 09:43

@magratka aha, díky za opravu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
3.2.20 09:47

Tak stačí aby si ji vzal sám ven do kočárku, na hřiště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:53
@JancaS84 píše:
Tak stačí aby si ji vzal sám ven do kočárku, na hřiště.

Ona mu ji nedá. Nikdy ji sám nehlídal.

• Nahlásit
  • Citovat
10796
3.2.20 09:57
@Anonymní píše:

A on nemá soudem určený styk? A ty alimenty taky ne? Vše jen dohodou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3896
3.2.20 09:59

No vzhledem k tomu, že o ní mluvíš jako o expřítelkyni, tak manželé nebyli a tedy platí to, co píše @magratka a lhůtu na popření už prošvihnul? Byl s ní na matrice před porodem podepsat to prohlášení a je zapsaný v RL?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
3.2.20 10:02
@Anonymní píše:

No tak až třeba půjde na záchod nebo někam z dohledu. Pusu ji vytre za chviličku. Ale mají to teda divně nastavený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 10:16
@unuděná píše:
A on nemá soudem určený styk? A ty alimenty taky ne? Vše jen dohodou?

Nemá určeny styk, jen se dohodli, že malá bude v péči matky a on bude platit alimenty, ale šlo to přes soud a mají rozsudek.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.2.20 10:18
@Michelle_M píše:
No vzhledem k tomu, že o ní mluvíš jako o expřítelkyni, tak manželé nebyli a tedy platí to, co píše @magratka a lhůtu na popření už prošvihnul? Byl s ní na matrice před porodem podepsat to prohlášení a je zapsaný v RL?

Ano je zapsaný v RL. Takže i kdyby se zjistilo, že biologickým otcem není on, tak musí ty alimenty platit dál?

• Nahlásit
  • Citovat
70138
3.2.20 10:18
@Anonymní píše:
Nemá určeny styk, jen se dohodli, že malá bude v péči matky a on bude platit alimenty, ale šlo to přes soud a mají rozsudek.

No a co jako chce radit, když je blbej, tak je blbej… takže když to nejde dohodou, tak ať si nechá styk soudně stanovit, pokud to tedy není tak, že mu to takhle vlastně vyhovuje a o dcerku zájem nemá. Řešit testy má smysl tak akorát pro jeho pocit, neb jako přítel, který tedy musel podepsat souhlasné prohlášení to prohlášení může napadnout max. půl roku po podpisu, ev. pul roku po narození dítka, což už evidentně prošvihl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 10:19
@JancaS84 píše:
No tak až třeba půjde na záchod nebo někam z dohledu. Pusu ji vytre za chviličku. Ale mají to teda divně nastavený.

Jenže ona ví, že ji chce udělat ty stěry, tak se od ní nehne. Je zákeřná a na tohle by si dávala bacha.

• Nahlásit
  • Citovat
70138
3.2.20 10:20
@Anonymní píše:
Jenže ona ví, že ji chce udělat ty stěry, tak se od ní nehne. Je zákeřná a na tohle by si dávala bacha.

A proč ji tedy mával před očima fakturou od testů? Mě tak trochu přijde, že on ty testy ani dělat nechce, jen si potřebuje hrát na chudáčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama