Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahojky nevíte kdy by se mělo mimi poprvé očkovat proti tetanu?
Ahojky teď jak to zrušili v těch porodnicích tak je nejlépe se domluvit s pediatrem ,mezi nějakým očkováním a zajít na kalmetizaci. Myslím, že takhle by to teď mělo fungovat. Možná po té úplně první dávce co mimča dostávají.Je to bordel, já osobně jsem naštvaná, že to zrušily, chápu, že si ho můžu sama naočkovat,ale vše se jen komplikuje ![]()
V porodnici se ockovalo TBC a ne tetanus
Jinak tetanus je v hexe. Pokud jde o TBC ted se ockuje po dokoncenym zakladnim ockovani (po hexe).
Tutunka30 píše:
Ahojky teď jak to zrušili v těch porodnicích tak je nejlépe se domluvit s pediatrem ,mezi nějakým očkováním a zajít na kalmetizaci. Myslím, že takhle by to teď mělo fungovat. Možná po té úplně první dávce co mimča dostávají.Je to bordel, já osobně jsem naštvaná, že to zrušily, chápu, že si ho můžu sama naočkovat,ale vše se jen komplikuje
Ale nic se nekomplikuje, naopak
Zrovna tohle ockovani melo jako kontraindikaci novorozenecky vek (ovsem primo psane to neni), na coz se uplne kaslalo. ![]()
Příspěvek upraven 23.11.10 v 17:12
asha píše:
V porodnici se ockovalo TBC a ne tetanusJinak tetanus je v hexe. Pokud jde o TBC ted se ockuje po dokoncenym zakladnim ockovani (po hexe).
No jo se mi to pomotalo ![]()
mikky píše:
Asi budu vypadat blbě ale co to je hexa?
Hexa je prvni ocko, co se dava. Pokud to nekdo nema rozlozeny. Pokud uz mate nejaky ockovani, urcite mate tohle. Koukni do ockovaku a napis ![]()
jo už jsem koukla máme to díky
moc se v těch zkratkách neorientuju ![]()
asha píše:
V porodnici se ockovalo TBC a ne tetanusJinak tetanus je v hexe. Pokud jde o TBC ted se ockuje po dokoncenym zakladnim ockovani (po hexe).
Nám dali TBC po základním očkování neboli hexa + priorox. Čili po 2 letech věku.
Prosím o zdělení vedlejších účinků u Di-Te-Pe a jak dlouho mohou trvat. Děkuji Kotková.
Holky a kdy se přestalo dávat v porodnici TBC? Všichni okolo mě, včetně malého, ho normálně dostali ![]()
Markéta M píše:
od 1.11.2010
a malymu to pichli 1.11. a ja ani o tom nevedela ![]()
Markéta M píše:a malymu to pichli 1.11. a ja ani o tom nevedela
od 1.11.2010
tak to máš štěstí, že nemá ten imunitní deficit, na což pak ti novorozenci občas umřeli, než se na to přišlo a zrušilo se to tbc v porodnicích.
To se očkovalo ve třech měsících, nevím tedy jak je to teď.