Dát čípek proti horečce po očkování preventivně?

119
16.11.10 18:46

Dát čípek proti horečce po očkování preventivně?

Dobrý den maminky, prosím o radu - máme za sebou první očkování, mám dát čípek proti horečce peventivně nebo počkat až na případnou horečku? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24670
16.11.10 18:50

s čípkem bych počkala až na případnou horečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15406
16.11.10 18:52

Taky bych počkala, proč do mimča zbytečně hustit léky :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
16.11.10 18:55

Určo bych počkala. Náš malej po očkování horečku někdy měl a někdy zas ne. Navíc nám naše dr. řekla, že horečkou se míní teplota až od 38°C výš, do té doby není třeba teplotu srážet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9351
16.11.10 19:03

Já jsem dala občas preventivně na noc. Když bylo vidět, že se po tom očku necítí dobře. Přijde mi to menší zlo, než když by se celou noc budili a plakali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3471
16.11.10 19:04

Taky bych preventivně nic nedávala, to je zbytečné a čím méně léku, tím líp :wink: . Děti reakci téměř neměly, jen syn po hexe v roce, ale až druhý den. Počkej jak se to vyvine, to je nejlepší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
16.11.10 19:11

určitě ne!nějaká reakce po očkování by v tom těle měla proběhnout,jako známka že se utváří protilátky a nebo jako reakce že protilátku přijalo,některé dítě to přejde bez náznaku změny zdr.stavu.U mých dětí pokud nebyla změna v podobě teploty nebo jinak jak to po očkování bývá,byly alespoň týden hrozně protivní,říkala jsem že jim vždy naočkovali zlobení.Takže vyčkej až na případnou reakci.a nech tělo ať si zkusí poradit samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
16.11.10 19:47

Nekde jsem cetla, ze pokud teplota neni hodne vysoka, nad 38.5 tak ze se po ockovani srazet nema a preventivne uz vubec ne. Pry kdyz se ta teplota srazi tak se tvori mene protilatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32862
16.11.10 19:51

Já jsem dala preventivně na noc, i když nebyla teplota, ale mimčo bylo uplakané - u staršího, malá zatím vždy horečku měla. Svým způsobem to zklidňuje, je to menší zlo než proplakaná noc. Navíc, po očkování bývá většinou nateklé a horké místo vpichu, trochu to může pomoci i na toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22163
16.11.10 19:53

ne preventivně ne! mě vysvětlila dr. že když dítě nemá teplotu po očkování a dala bych čípek proti teplotě a bolesti snížím účinek vakcíny.. jen pokud bych měla opravdu podezření na velkou bolest. a horečku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
16.11.10 20:09

Dávám nurofen, pokud má těsně před spaním víc jak 37,7°C, není to sice horečka, ale má pak nerušený spánek celou noc. Kdyby se mi během noci budila na jídlo, před spaním bych nedala a přeměřila v noci při krmení a podle toho dala. Nechci dávat zbytečně a jen tak, na druhou stranu ještě nemocná nebyla, ani se neosypala, i když byla v kontaktu s neštovicema (asi má imunitu po mně, takže až bude ve škole a bude chřipková epidemie, jako jediná bude jak trubka docházet:) , tak snad ty dvě tři dávky, co zatím měla, nijak neuškodily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
16.11.10 20:18

Díky za odpovědi. Čípek jsem zatím nedala, snad nebude ani potřeba :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
16.11.10 23:22

Naše úžasná doktorka vyžadovala, aby se dítěti dal při očkování ještě v ordinaci čípek proti teplotě.Osobně na to dohlížela.Pak jsem se někde dočetla, že se preventivně dávat nemá.Asi to pak zjistila i ona, protože za nějaký čas od toho ustupila.Naštěstí už máme doktorku jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
16.11.10 23:26

Naše doktorka také radila dávát preventivně… ale podle mě je to pitomost. Dala bych až při případné reakci, dělám to tak vždy, zdá se mi zbytečné dávat dítěti analgetika jen co kdyby :nevim:

Samozřejmě doporučuju miminko sledovat a čípek dát, když uvidíš, že má nějakou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
2.12.10 13:16

No já ych preventivně nedávala a teď si nevybavim, která skupina léků je nevhodná, že to očkování pak nemusí mít kvůli tomu vhodnou imunitní odpověĎ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat