teutonia

26.4.07 00:46

teutonia

Můžete mi prosím napsat, kde se dají (nejspíš v Praze) vidět kočárky Teutonia? Zajímá mě hlavně typ Spirit S4 a Mistral. Uvítám i další info k těmto kočárkům. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4548
26.4.07 03:25

Ahoj, ja jsem kupovala Teutonii v prosinci 2006, ale mam Pixxel. Videt je v Praze neni tak jednoduchy, ja ji objednavala pres internet, ale pro matraci jsem si byla v Praze na C. Moste v Baby parku a tam meli spirit, ale rikali, ze uz s nima konci, tak nevim, jestli tam jeste nejakou Teutonii budou mit, zkus si tam zavolat a zeptat se. JInak je mel Babywelt, ale to je asi jen internetovy shop. Maji je taky tady - http://www.mimishop.cz/…ktualita.php?… ale to neni Praha
A tady http://www.detskyraj.cz/…rba+nanoznik , maji prodejnu i v Praze, tak treba je tam budou mit.
Jinak ja jsem s pokojena, Kocarek je jednoduse ovladatelny, v dobrem terenu jednou rukou, v horsim terenu potrebuju teda obe, je odpruzeny, takze to male nedrnca, mam teda jinou korbicku, nez je na obrazku. Metrial je vode odolny - mam teda i palstenku, ale do maleho deste ani neni potreba, po te latce to vsechno pekne stece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.07 08:43

Ahojda.
Vím, že jsi psala, kde jsou k vidění Teutonie v Praze, což nevím, ale u nás v Liberci je mají v Rence. Třeba kdybyste jeli někdy kolem, tak u nás mají snad všechny typy, protože mají zastoupení pro Čechy a dokonce i velkoobchod. Mají i eshop, ale bohužel teď momentálně předělávají stránky, tak nevím, jestli už je mají hotové. www.renka-pichl.cz
Mám také Teutonii Spirit S3 a mohu doporučit.

Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.07 21:33

Ahoj, dík za odpovědi. Asi to vypadá na ten výlet do Liberce. Chtěla bych asi Primus, má překlápěcí rukojeť. Tyhle kočárky vypadají super, splňují snad všechny moje náročné :wink: požadavky, akorát mě mrzí vyšší hmotnost. Potřebuju jen sporťák a původně jsem si představovala něco kolem 10 kg. Teď ještě řeším typ koleček, většinou na jízdu po městě. Neporadíte ještě :? :wink: ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
26.4.07 22:29

Ahoj! Ja jsem taky rozhodnuta pro Teutonii, jen resim detaily, jako jestli i korbicku/tasku, nebo az sportak. Libi se mi Mistral S, ma na jedne strane mensi otocna kolecka a na druhe velka, muzes si vybrat, ktera budou vepredu podle terenu (snih, mesto..), navic ma preklapeci rukojet a taky otocnou sedacku, lozna plocha 90 cm a bezvadne odpruzeni - dokonce houpe! Tezky podle me na sportak taky neni, myslim ze ma kolem 14kg.
Jeste vic se mi libi Fun system, ktery oproti Mistralu S nema preklapeci rukojet (prendavaci sedacku ano), ale zas je trochu lehci (asi o 1kg), ma vetsi kosik a je vizualne hezci. Sice jsem ho nezkusila houpat, ale odpruzeni ma pry (podle Renky) stejne, jako Mistral S. Koukni na www.teutonia.de . JInak ja se do Liberce z Prahy taky chystam. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
26.4.07 23:27

Ahoj,
pokud se chystáte na výlet do Renky v Liberci, tak tam nemusí mít vždy všechny modely Teutonie … o víkendu jsem u nich kupovala nějaké oblečky na syna a všimla jsem si, že zrovna neměli model Spirit S3 (asi ho právě někdo koupil a nestihli tam postavit jiný :) ). Tak snad tam budou mít zrovna ten, na který se jdete podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.07 11:46

Ahoj, mám ještě dotaz. Asi jsem trochu mimo, ale k čemu je dobré mít u kočárku dvě velikosti kol - dvě menší a dvě velká? Dělá to víc značek, nedávno jsem zkoušela PP Uno a hrůza (neříkám, že je to těmi koly).

deimosko, dík za upozornění, bez ověření předem bych to neriskla. Psala jsem jim mail a hned odpověděli, že mají teď celou kolekci. Poslali mi, co jsem potřebovala - tabulku s rozměry a hmotnostmi. Toho jsem se na netu nedohledala :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
27.4.07 12:14

Ahoj holky,
našla jsem vaší diskuzi ohledně Teutonií - tak přidám mé zkušenosti - třeba někomu alespoň pomůžou:
pokud jsou kočáry této značky k vidění v Liberci, tak je to super. Jsem od Prahy a tady ho tedy neuvidíte.
Na kamenou prodejnu Dětského domu nejezděte. Mají v ukázce jen Teutonii X3, model 2005 - kde není ještě otočné přední kolo a není použit materiál odlehčené konstrukce.
V Praze aktuálně nenajdete ani jeden kus - nikde tyto kočáry neberou - ani tam, kde moje kamarádky ještě před rokem tento kočár kupovaly.
Takže, já jsem si kočár nakonec objednala přímo v Německu přes internet.
Při srovnání cen jsem totiž zjistila, že tento kočár pořídím z Německa o cca 6tis Kč levněji, navíc v barvě kterou jsem si vybrala a když jsem přiobjednala další doplňky (adapter na Maxi Cosi, nánožník, zimní kryt na kočár apod.), tak se dostanu na to samé, co u nás stojí v některých obchodech i jen samotný sporťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.07 12:48

Abbey, na kterých stránkách si kočárek objednávala??? My asi zajedeme do Pirny nebo do Drážďan, máme to kousek a našla jsem pár odkazů na prodejny, kde by je měli mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
27.4.07 13:48

Mááájo tady máš odkaz. Já jsem našla taky na teutonia.de odkazy na jejich prodejce. Jsou to však obchody stejné jako např. u nás BabyPark apod, které prodávají kočáry mnoha firem.
Do některých obchodů jsem volala a zjistila, že to tam funguje stejně jako u nás - mrkni se, objednej a do 8-10 týdnů si ho můžeš vyzvednout. Nebo si holt musíš koupit barevnou kombinaci která je aktuálně na krámě.
Bohužel ty trendové barvy většinou na krámě nemají.
http://www.babyonlineshop.de/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.07 15:17

Abbey, dík. Hledala jsem na http://www.babyonlineshop.de/ a cenově by nás vyšel Mistral asi o 2 500Kč méně než tady (bez doplňků, s doplňky by se ušetřilo ještě víc). Bohužel, dodací lhůty jsou momentálně 8-9 týdnů. Tak dlouho už čekat nemůžem, malá už hluboký kočár rázně odmítá a dělá venku hrozný divadlo :oops: . Nějak jsme to podcenili a nechali na poslední chvíli. Chjo, a já byla tak ráda, že jsem si konečně vybrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
27.4.07 17:57

Maaajo, ohledne tech dvojich kolecek (U Mistralu S): jsou k tomu, ze muzes vyuzit vyhod obou. Mala otocna das dopredu na snadne zataceni kocarku ve meste, v krame apod. bez nutnosti nadzvedavani kocarku a velka neotocna das dopredu hdo terenu, nebo do snehu, pisku.. Vyuzijes to, pokud nechces trojkolku (jako ja, kvuli jeji horsi stabilite) a melo by to byt funkcnejsi nez predni zdvojena kolecka, jako maji golfky, kterymi neprojedes snehem (nahrne se dovnitr mezi zdvojene kolo). Taky je dobra predni otocna naprava, kde jsou kola stejne velka jako vzadu, ale sportaky, co ji maji, byvaji zase tezsi (Bebecar, Traxx, I'coo..). Co ted resim je, jestli staci ta mala nezdvojena otocna i na pripadnou jizdu snehem. Vic nez Mistral S, co ma prehazovaci rukojet a muzes mit velka kola vepredu, se mi libi Fun system, ktery ma mala kola vepredu stale. Tak vaham.
Pises, ze mala uz nechce byt v hlubokem, zajimalo by me, jestli jsou u hlubokeho kocarku dobra ta polohovaci zada, nebo jestli je to jedno, kdyz je kocar nema. Zvazuju, jestli koupim nejdriv klasicky hluboky a pak sportak, nebo rovnou Teutonii s korbickou nebo taskou (coz nema polohovaci zada). Dik!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
27.4.07 20:26

Janaze: ohledně toho polohování zad v hluboké korbě záleží na tom, jak dlouho v ní chceš dítě vozit. Syn se narodil v červnu a chtěla jsem ho v hlubokém kočáru vozit celou zimu. Vozila jsem ho v něm až do března, to mu bylo 9 měsíců - a pak až bylo kolem 10-12 stupňů, jsem ho dala do sporťáku. Polohování zad jsem v hluboké korbě využila … asi poslední 2 měsíce, tj. od synových cca 7 měsíců, kdy chtěl po probuzení už koukat kolem.

Pokud v hlubokém chceš dítě vozit např. jen do 6-7 měsíců, tak myslím, že se bez polohování zad obejdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.07 23:30

janaze: dík za vysvětlení ohledně koleček. Naší malé je sedm měsíců. Máme hluboký Neonato s polohovacími zády, ale už ani to ji moc nebaví, protože i tak je v tom kočárku taková uzavřená. Ještě se tam celkem vejde, ale už je asi nejvyšší čas na změnu. Já teda to polohování skoro nevyužívám, protože když spí tak leží a když nespí tak ječí, takže je jedno, jestli ječí s podepřenými zády nebo vleže :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
28.4.07 09:44

Deimosko, Maaajo: diky za vase zkusenosti s hlubokym kocarkem. Druhy syn se ma narodit v srpnu, takze mi jde o to, preckat v hlubokem zimu, ale nevim, nevim, podle ultrazvuku to ma byt zase obrik a starsi syn mel v 6 mesicich 74 cm (coz je presne vnitrni delka hl.korby Peg Perega). Kdyz prictu fusak.. Rikam si, ze kdyz mimi lezi, miva pokrcene nozicky a hl. korba je dost siroka, tak snad se tam nejak vejde.. Ta vlozna taska ma 77 cm, ale zase je uzsi a nepolohovaci - jestli bude malej podobnej svemu starsimu braskovi, ktrejej kocarky (na rozdil od svoji maminky :D ) bytostne nesnasel a svym pred druhym rokem odmitl uplne - tak ho vleze dlouho neudrzim. Starsi byl hned ve sportaku, nejdriv lezel a v pul roce uz sam sedel, tak v sede, ale prochazky jsme travili tak, jak ted popisovala Maaaja - bud spi, nebo jeci, ze chce ven.. :) U nej to ale se sportakem slo, protoze se narodil v tuhe zime v USA (kolem -20`C) a kdyz uz to pak bylo na ven, prislo hned teple jaro..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama