Těžká dehydratace organismu

Anonymní
26.5.20 06:58

Těžká dehydratace organismu

Dobrý den. Když člověk nebude vůbec pít bude mít průjem a zvracení a cokoliv pozře půjde okamžitě ven a dojde k těžké dehydrataci organismu může člověk zavolat sanitku a být hospitalizován? Pokud ano jak dlouho by byl v nemocnici a dostal by postižený enterální výživu? A jak by probíhala léčba a pobyt v nemocnici? Jen mě to zajímá jedná známá nedávno řešila střední dehydrataci způsobenou diabetem. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2170
26.5.20 07:02
@Anonymní píše:
Dobrý den. Když člověk nebude vůbec pít bude mít průjem a zvracení a cokoliv pozře půjde okamžitě ven a dojde k těžké dehydrataci organismu může člověk zavolat sanitku a být hospitalizován? Pokud ano jak dlouho by byl v nemocnici a dostal by postižený enterální výživu? A jak by probíhala léčba a pobyt v nemocnici? Jen mě to zajímá jedná známá nedávno řešila střední dehydrataci způsobenou diabetem. Děkuji za odpověď.

Nejsem doktor, ale myslím že člověk zkolabuje, a když ho odvezou, dají mu kapacky, délku nevím. Možná bych to řešila dřív než k tomu dojde. Když má průjem ztrácí tekutiny, bude mít suchou kůži, nachylnou na cokoliv atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20063
26.5.20 07:10

Tak u diabetiků je to mnohem horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 07:14

Děkuji za odpověď. Jen by mě hlavně zajímalo jestli tedy volat záchranku a jestli by někdo takový byl hospitalizovaný. Což je vlastně u kapaček tedy samozřejmostí

• Nahlásit
  • Citovat
28885
26.5.20 07:21

Ano, volat záchranku. Stalo se mi u dcery, průjem, zvracení, horečka a hospitalizovali ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
26.5.20 07:24

Kvůli dehydrataci záchranku? Jako vážně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11505
26.5.20 07:29

Mně doma zkolabovala dcera z dehydratace půl dne po propuknutí rotavirové infekce, dvě hodiny od návratu od pediatra. Měla 4 roky. Zhoršení přišlo strašně náhle po krátkém spánku. Normálně mi spadla ve spánku z gauče, neměla oční kontakt, nereagovaly zornice na světlo, nemluvila, upadala střídavě do bezvědomí. Naložili jsme ji do auta, ale po cestě přestávala úplně vnímat, ztrácela se, tak jsme volali do nemocnice. Příkaz byl okamžitě se vrátit, že tam budou rychleji. Byli u nás do pěti minut. :srdce:. Dcera v tu dobu, jak jsem ji po chvílích prolívala kulíškem, už byla při vědomí a schopná i krátce odpovědět, proto nás jen naložili do sanitky s tím, že jak je malá, bude lepší kanylu zavést až v nemocnici, pokud to bude zvládat. V nemocnici okamžitě kanyla, kapačky celý den. V noci dostala nesrazitelnou horečku přes 40 stupňů, takže ledovali kanylu, chladili nohy. Lítaly kolem ní dvě sestry. Obrat k lepšímu nastal, až když tělo odstranilo virus infekce, léčí se v tomto případě jen průvodní doprovodné příznaky jako právě dehydratace. Na virus samotný lék není. U malých dětí a diabetiků je to opravdu velmi nebezpečný stav! Rozhodně sanitku. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
26.5.20 07:42
@Zumpa píše:

Ano, jako vážně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14726
26.5.20 08:17
@Zumpa píše:

ano, vážně, běž si nechat změřit IQ, než příště vypustíš takové „moudra“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14726
26.5.20 08:19
@Anonymní píše:
Děkuji za odpověď. Jen by mě hlavně zajímalo jestli tedy volat záchranku a jestli by někdo takový byl hospitalizovaný. Což je vlastně u kapaček tedy samozřejmostí

samozřejmě volat, a samozřejmě bude hospitalizovaný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.5.20 08:50
@Zumpa píše:

tak záleží jak je ta dehydratace těžká, ale při těžké dehydrataci jsou lidé v hypovolemickém šoku a mnohdy nejsou schopni se postavit, protože mají extrémně nízký tlak, selhávají jim orgány. Zažila jsem v nemocnici pána co ho takhle přivezla rodina, vláčeli ho z auta, protože nebyl sám schopen ničeho, samozřejmě skončil na JIPu. Nechápala jsem proč mu tu záchranku nezavolali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
26.5.20 09:09

@Lucka1111 Jasně, pokud ztrácí vědomí apod. není co řešit. Kamarád dělá lékaře na záchrance a je vytočený z toho, k jakým případům jezdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
26.5.20 09:20

@Zumpa jsi tak trochu hodně dost mimo. Ona dehydratace je dost záludná věc. Mě ji měla 16 ti letá, jinak zdravá dcera. Já nevěděla, co s ní je, ale napadlo mne ji zmáčknout kůži na hřbetu ruky. Volala jsem záchranku, stačilo jen říct tohle a byli u nás do 4 minut! A už nebyla schopna ani vstát. Okamžitě infuze a pak v nemocnici dalších 24 hodin na infuzích, než se dala dohromady. Pleteš tady hrušky s jabkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.5.20 10:07
@Zumpa píše:
@Lucka1111 Jasně, pokud ztrácí vědomí apod. není co řešit. Kamarád dělá lékaře na záchrance a je vytočený z toho, k jakým případům jezdí.

Tak se kamaráda zeptej jestli je těžká dehydratace důvodem k volání záchranky. Já tuším k čemu všemu záchranky jezdí (minimálně vím, co všechno přivezli za internu a nestačila jsem se divit, jak to lidi zneužívají) a je to šílené, ale tady jsi zrovna mimo mísu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 20:09
@berry4 píše:
@Zumpa jsi tak trochu hodně dost mimo. Ona dehydratace je dost záludná věc. Mě ji měla 16 ti letá, jinak zdravá dcera. Já nevěděla, co s ní je, ale napadlo mne ji zmáčknout kůži na hřbetu ruky. Volala jsem záchranku, stačilo jen říct tohle a byli u nás do 4 minut! A už nebyla schopna ani vstát. Okamžitě infuze a pak v nemocnici dalších 24 hodin na infuzích, než se dala dohromady. Pleteš tady hrušky s jabkama.

Jak dlouho byla v nemocnici?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama