Ti co trpí OCD

6.1.20 19:53

Ti co trpí OCD

Ahojte, je tu někdo kdo trpí touhle poruchou? Mě cca před měsícem řekl doktor ze mam Ocd - myšlenky které způsobují uzkost. A dost se nauklízím. Musím mít vše srovnané, uklizené vše má sve místo, barvu atd ten kdo zná tak ví o čem pisu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13636
6.1.20 20:00

Nás je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3860
6.1.20 20:02

Ja se hlasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 20:09

Já nych si chtěla o tom s někým povídat. Co vám pomáhá a tak:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
6.1.20 20:09
@Lucie.Kusa píše:
Ahojte, je tu někdo kdo trpí touhle poruchou? Mě cca před měsícem řekl doktor ze mam Ocd - myšlenky které způsobují uzkost. A dost se nauklízím. Musím mít vše srovnané, uklizené vše má sve místo, barvu atd ten kdo zná tak ví o čem pisu ;)

Já konkrétně ne, ale můj manžel ano, to je přímo učebnicový příklad :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 20:21

Uklízí hodně jo? Můj muž než si na to zvykl jsme se docela hadali :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 20:36

No, vidím že to berete jako srandu, ale ono to je někdy u někoho dost zlé. Vy, co se smějete, že moc uklízíte, nemáte potuchy o té nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
13636
6.1.20 20:40
@Anonymní píše:
No, vidím že to berete jako srandu, ale ono to je někdy u někoho dost zlé. Vy, co se smějete, že moc uklízíte, nemáte potuchy o té nemoci.

Spíš jsme smířené a bereme to s nadhledem.
Mmch, když děti pomichaji pastelky a obyčejné tužky, trpím jak pes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
6.1.20 20:43

@Lucie.Kusa o úklid ani tak nejde, ale o přehnanou osobní hygienu a opakování různých rituálů…je to na dlouhé povídání a víceméně se tomu teď směju, ale ono to zase tak moc vtipné není, musím být neustále obalená trpělivostí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 20:54

Já vím, já mám rituál. Dělám ho několikrát denně. Někdy se snažím to prostě neudělat. Nejhorší jsou ty myšlenky. A nejhorší ze člověk musí uklizet i když se mu nechce a jdu to prostě dělat a jsem naštvaná nutkání proste jít a udělat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 20:58

Já se nesmějí druhým já se smějí sama sobě, nad sebou když vesim prádlo a kolíčky musí mít stejnou barvu jak ne pověsim bez kolicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3229
6.1.20 21:05

Jo, třeba před spaním třikrát zkontroluju sporák, jestli neuniká plyn, ikdyz jsem třeba nevarila. A když odcházím z bytu tak se někdy vrátím zkontrolovat dveře, jestli jsou zavřený. A pořád všechno počítám. Třeba palmy na našem obraze v ložnici :lol: :roll: no je toho ještě daleko víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 21:48

Mě proběhne nějaká negativní myšlenka a já si klepu na zuby. Několikrát denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
6.1.20 22:02

Bohuzel jsem ucebnicovy pripad a dost mi to ztezuje zivot i moji rodine, protoze po nich dost dupu :zed: Snazim se na sobe pracovat, po malych krocich a zatim bez pomoci odborniku. Je to moc tezke, ale za poslednich par let jsem myslim udelala velky pokrok (uz nebrecim kvuli rozhazenym samponum ve sprchaci :roll: ). Snazim se davat si male cile, treba si jdu zabehat a schvalne necham na lince drobky a spinave talirky s tim, ze to uklidim, az bude cas. To by se pred par lety NIKDY nestalo. A mam zavazek, ze cas pro dite ma vzdy prednost pred moji nutkavou a OKAMZITOU potrebou cokoli urovnavat, uklizet apod. (Tim samozrejme nemyslim, ze kluk si hvizdne a ja vseho necham). Nechci, aby si syn pamatoval detstvi s blaznivou matkou s hadrem a smetakem, jako bohuzel ja (moje mama mela myckovej system a pokud se nadobi dalo jinak, byl ohen na strese). Mam pro sebe nastavena pravidla ohledne pravidelnosti uklidu, takovy kompromis a snazim se ho drzet, ani moc, ani malo. A dost mi umi otevrit oci muj muz, ktery mi vzdy nastavi zrcadlo v situacich, pri kterych zacnu startovat. Nesmirne mi pomohlo promluvit si s kamaradkou, kt. zije s chlapem s OCD, videt to z jineho uhlu pohledu a zjistit, ze ja NEJSEM ta dokonala, a ze moje rodina nedela bordel kolem sebe mne na truc :roll:, ze je stve, kdyz po nich prerovnavam, uklizim, ze si pripadaji menecenni a neschopni. Je to tezke, ale makam na sobe 8) Budu hrdinka a nebudu anonymni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
6.1.20 22:17
@Lucie.Kusa píše:
Já vím, já mám rituál. Dělám ho několikrát denně. Někdy se snažím to prostě neudělat. Nejhorší jsou ty myšlenky. A nejhorší ze člověk musí uklizet i když se mu nechce a jdu to prostě dělat a jsem naštvaná nutkání proste jít a udělat to.

Můj manžel má právě rituál prakticky na všechno - odemykání a zamykání dveří a auta, na skříň, na okna, šuplíky, na okýnka u auta, na postel před spaním, v ložnici má svůj koutek, kde má počítač a tam já nesmím ani utírat prach, sednout mu na židli nebo sáhnout na klávesnici (to je čistě jen jeho prostor), před použitím si vše kontroluje zda je to čisté, než si kamkoliv sedne tak zkontroluje jestli je to čisté a to i doma přesto, že tu žádný bordel ani špína není, ruce si myje tak často, že se mu z nich loupe kůže, jak je vysušená takže si je ještě musí mazat krémem pro extrémně suchou pokožku, ručníkem se utře jen jednou a hned ho hází do pračky, všude si dělá tzv. značítka (příklad-peřinu na posteli si ustele specifickým stylem aby věděl, že mu v ní nikdo neležel)..atd..atd… :roll: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama