Beďary snad do stáří

1177
6.1.20 18:45

Beďary snad do stáří

Ahojky :lol: je tu nějaká odbornice na kosmetiku? Je mi 30, nekouřím, antikoncepci neberu. Jenže ať dělám, co dělám, pořád mám na prd pleť. Asi dost citlivou, občas úplně suchou (až mě svědí), hodně se mi dělají beďary (kolem nosu, brada..) a takovou červenou, nepěknou. Čistím přípravky od Avonu, někdy Alpou, mažu zase Avonem, teď zkouším Neutrogenu. Výsledek žádný. Napadlo mě, zajít na kosmetiku, jestli mi poradí, ale zase aby to nebyla taková ta, co tomu rozumí jenom proto, že potřebuje prodat třeba Mary Kay. Víte, jak to myslím. Zase nechci za to dát výplatu. Teď mi kamarádka psala, že používá Janssen. Pleť má krásnou, jenže jsem koukala, že ta značka se kupuje taky jen od dealera, tak aby to nebylo taky k ničemu. Máte nějaký typy? Nebo jestli jít na kožní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.1.20 18:52

Ahoj, já měla to samé. Nejvic jsem mela po tvářích. Já chodila na kosmetiku pak přímo k dermatolozce na chemicky peeling a používala přípravky od biodermi. Docela to šlo, ale me pomohla až teď antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
6.1.20 18:56

@Lucie.Kusa dík. Tu kosmetičku zkusím. Snad se to někdy vyřeší 8) HA brát nebudu, nechala jsem si zavézt tělísko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
6.1.20 18:57

U nas v rodině na to take trpime, muj deda mel bedary i po 90. Ja to mam take, me to hodne ovlivnuje menstruacni cyklus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
6.1.20 18:58

No tak urcite prvni zmen kosmetiku, avon bych si na oblicej nedala ani omylem a o alpě ani nemluvim, i kdyz mozna ten avon je horsí ;), asi na tom nejsi tak špatně, když si muzes dovolit pouzivat ve 30 takovou spatnou kosmetiku a resit to až ted, ja to resim od puberty, takze vyzkousene mam kde co, ke kozní chodim strasne dlouho, urcite bych si koupila neco z lekarny - la roche possey, bioderma, avene atd… na citlivou plet se sklonem k akné po 30tce, urcite ti neco poradí, neni to levné, ale zase ne nejaka hruza, pokud tě plet svedí a pne tak je přesušená - ted docela doporucují nekomedogenni oleje - zkusila bych na noc nějaky, no a pokud mas nejake bolaky tak ke kozní, napise ti antibiotickou masticku primo na to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 18:59

Nejhorsi pleť jsem měla vždy před menzes. A nejvíc mě štvou ty jizvičky co teď mam :'(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
6.1.20 19:02

Mě kosmetička moc nepomohla. Musela jsem na kožní a změnit komplet kosmetiku, včetně makeupu. Stojí to dost no, ale co se dá dělat. Na kosmetiku chodím jen na obočí, plus když se mi udělá milie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
6.1.20 19:03

@vejilka a doporučil ti něco na kožním, nebo jsi zkoušela, dokud něco nesedlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6430
6.1.20 19:05

@Petula306 Avon není nijak dobrá značka, nicméně si myslím, že pokud máš ve 30 akné tak problém není v kosmetice, ale v těle. Normální je občas mít pupínek ale ne mít pleť jak puberták. Na kosmetiku zajdi, u normální kosmetičky to určitě nechodí tak, že by se snažila prodávat. Můžeš si na netu najít dle doporučení nebo se poptat. Případně můžeš rovnou na kožní. Většina žen v tvém věku akné nemá a na kosmetice třeba nebyly nikdy v životě, takže si nejsem jistá, zda ti kosmetička nabídne řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11383
6.1.20 19:06

Hydratovat, hydratovat, hydratovat. děláš přesný opak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 19:07

Řeším tento problém už taky řadu let. Měla jsem v pubertě pleť aknózní, ale ne nijak moc. Pak byl klid a pleť byla krásná, jemná čistá.. no a jednoho dne přišel zlom a začaly se mi dělat boláky, které ne jen že teda děsně vypadaly, ale opravdu šíleně bolely. Měla jsem spodní část obličeje, čelisti a tváře poseté cystickým akné. Něco strašnýho. Bolest neuvěřitelná, nemohla jsem kolikrát ani otevřít pusu. Na kožním jsem dostala antibiotickou vodu, která mi mou mastnou pleť totálně vysušila a kupodivu tu hrůzu na obličeji ještě zhoršila. Takže jsem pátrala, začala používat kvalitnější kosmetiku, Bioderma, La roche Posay atd. Nejdůležitější je, pleť důkladně čistit ráno i večer, používat šetrné přípravky, odličovat se a používat nejlépe pokaždé čistý ručník, častěji měnit povlečení-polštář.. Mě to trochu polevilo, už vypadám zas jako člověk, sem tam se mi bolák udělá ale už to tak neřeším. Myslím si, že u mě je to asi hormonální. Jsem teď krátce těhotná, tak jsme zvědavá, co to s mou pletí udělá.
Základ ale je, čistit, čistit, čistit! a hydratace! Zvenku i zevnitř.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
6.1.20 19:08

Zkus čistě přírodní kosmetiku. Je dražší, ale nemusíš za ni nutně dávat výplatu, dá se sehnat i za poměrně slušné ceny. Radit nebudu, na konkrétní věci si člověk musí přijít sám tím, že prostě vyzkouší, ne každému sedne to samé. Ke kosmetičce nebo kožní si zajdi, ale v první řadě to chce opravdu změnu kosmetiky. To, že je něco z lékárny neznamená, že je to kvalitní a dobré, takže si ověřit, že kupuješ fakt přírodní a nic špatného v tom není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 19:09

Jooo a ještě bych dodala, že mi dost pomohlo pití bylinných čajů- konkrétně kopřiva :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
6.1.20 19:11
@Petula306 píše:
@vejilka a doporučil ti něco na kožním, nebo jsi zkoušela, dokud něco nesedlo?

Dala mi několik vzorečků a zkoušela jsem. Mě by pomohla antikoncepce, ale tu už brát nechci. Takže počítám s tím, že to hned nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9498
6.1.20 19:14

@Petula306 V kazdem pripade nepouzivej lihove pripravky (Alpa? 8o 8o 8o ). Avon asi nebude nejlepsi na problematickou plet, i kdyz osobne pouzivam serum s vitaminem C a v pohode.
Doporucila bych ti cistici myci gel Mixa. Misto pletovych vod a micelarek (to v zadnem pripade na plet nepatlej, silene odmastuje) si kup v lekarne za par korun jarischovu vodu. Pak uz jen hydratacni krem (muzes opet Mixa).
Sice se to nedoporucuje, ale plet chce poradne vycistit, pupinky vymackat, zkratka ty ucpane uvolnit. To by mela udelat dobra kosmeticka, abys nemela jizvicky.
Taky jsem se jeste kolem 30 tak trapila. Ted uz jsem v pohode. U pece o plet plati mene rovna se vice :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama