Tipy, jak zařídit koupelnu, kuchyň

1368
12.1.11 13:55

Tipy, jak zařídit koupelnu,kuchyň

čeká nás zařizování(komplet od začátku) bytu a pořád přemýšlím a snažím se vychytat všechny mouchy…přeci jen to už asi bude napořád,tak ať je všechno dobře promyšleno…budu ráda za tipy do kuchyně i koupelny - čeho se vyvarovat, co je naopak perfektní.Už jsem založila dvě diskuze (indukce) a světlá kuchyň) nechci to tu zahltit a upřímně ani pořádně nevím,na co se ptát, ale pokud by vás napadly rady, budu moc vděčná
Jen tak na okraj(kuchyň bude 396×360(ale po jedné straně je průchozí) koupelna bude 195×300.
Zvažujeme zda dvojité umyvadlo nebo dvě jednotlivá,chceme vanu ravak rosa, kuchyň asi do L, jinak nic dalšího ještě ujasněno nemáme…
děkuju za tipy (klidně i odkazy) pokud máte nějaký program na koupelnu, kuchyň - budu ráda, chci si ji sestavit sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

merett
12.1.11 14:01

plánovač kuchyně má na stránách volně ke stažení IKEA, můžes si tam udělat 3D model

• Nahlásit
  • Citovat
14535
12.1.11 14:04

No nevím jestli to bude užitečná rada, ale my si třeba vybrali vestavěnou mikrovlnku, která se nám však po roce a něco provozu rozbila a byla nutná reklamace. Bohužel se rozbilo něco co nešlo opravit a jinou samozřejmě neměli a tak nám vrátili peníze. Když jsme pak sháněli novou do toho prostoru tak jsme šli do vývrtky, protože to nebyl klasický rozměr a sehnat jinou bylo prakticky nemožný :zed: . Pak jsme opět narazili na ten náš starý typ a mikrovlnku i za větší peníz koupili :roll: . Takže určitě to chce promyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
12.1.11 14:09

Ahojky, tak my jsme skoro čerstvě nastěhovaní a poznatků mám hodně. Podlahy- něco klasického, my máme mramor a jako umývat se to nesmí ničím jiným než vodou, cokoliv na to kapne musíš hned utřít, pže to prostě nechá skvrnu. Koupelna dobrý-ale..máme černý obklady- fajn když si koupíš fixinelu na vodní kamen :-D, indukční nemáme jen klasickou, sklodesku, to je paráda, nesmíš na to sednout( jak ve filmech) :lol: jinak se na tom perfektně vaří. Rozhodně třeba nedávat troubu do výšky, jak se to ted děla, to je otřesný, to nemáme :wink: . Jinak hlavní v kuchyni je velikej stul, ten je fakt potřeba. No a hlavně klasickou „dřevěnou linku“ pže ty leštený co jsou teď všude, to je šíleně zaprskaný a ochmataný. No je toho spousta…my bydlíme v úžasným bytě, ale s dětma by to byl mazec-takže vím až budeme stavět co udělat a co ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
12.1.11 14:12

zdravím…taky budu předělávat kuchyň, a nápadůnení nikdy dost,zrovna se chci zeptat na tu mikrovlnku,jakej je rozdíl mezi vestavěnou a normální,co si nechám vytvořit boxík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
12.1.11 14:14
Dice píše:
Ahojky, tak my jsme skoro čerstvě nastěhovaní a poznatků mám hodně. Podlahy- něco klasického, my máme mramor a jako umývat se to nesmí ničím jiným než vodou, cokoliv na to kapne musíš hned utřít, pže to prostě nechá skvrnu. Koupelna dobrý-ale..máme černý obklady- fajn když si koupíš fixinelu na vodní kamen :-D, indukční nemáme jen klasickou, sklodesku, to je paráda, nesmíš na to sednout( jak ve filmech) :lol: jinak se na tom perfektně vaří. Rozhodně třeba nedávat troubu do výšky, jak se to ted děla, to je otřesný, to nemáme :wink: . Jinak hlavní v kuchyni je velikej stul, ten je fakt potřeba. No a hlavně klasickou „dřevěnou linku“ pže ty leštený co jsou teď všude, to je šíleně zaprskaný a ochmataný. No je toho spousta…my bydlíme v úžasným bytě, ale s dětma by to byl mazec-takže vím až budeme stavět co udělat a co ne :-)

líbí se mi trouba ve výšce,proč nedoporučuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
12.1.11 14:16

ještě chci pračku do kuchyně,máte náka zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
12.1.11 14:17

Má to jedna kamoška, která má asi 160cm a fakt mi to přijde dost vysoko a to mám 180, ona když vytahuje třeba pekáč masa to je strašný, to máte strach že se opaří. Mě to přijde nepraktický.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
12.1.11 14:20

Pračku v kuchyni máme u našich, je vedle ledničky,nad ní je soklík a na něm mikrovlnka, je to ok, nikdy to nevadilo.
Sousedka má pračku normálně v lince ve skřínce ale to se mě moc nelíbí, idkyž je to praktický kvůli myčce rozvodum a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merett

vestavna mikrovlnka ma jeste takovej ramecek jinak je skoro stejna jako obyc a vetsinou maji nestandartni rozmery… tu troubu mam taky nahore a neni nic lepsiho, jsme vysoka a tak se mi lip manipuluje a vari v troube nahore nez na zemi :dance: jinak proti je mame tmavou desku v kuchyni (cervenohnede drevo) a je na tom videt vsechno, nejlepsi je nejakej mrkatej kamen

• Nahlásit
  • Citovat
9908

My nemáme vestavnou mikrovlnku,máme ji na lince,zabírá místo to je pravda,ale vestavná by mi zase zabírala místo na uskladnění potravin.Mě to neva,manželovi ano,že jsme měli pořídit vestavnou.Takže asi záleží podle toho kolik máte rúzných těch všech krabiček na mouky apod,já jsem na to úchyl,takže mám krabku skoro na všechno :mrgreen:
Máme ještě ostrůvek takže pracovní plochu mám.
Jinak máme sklokeram.desku a vaří se na ní dobře.
Kuchyň máme do L a máme jakoby bar,ale jsou tam samý blbosti takže jako bar není používaný.
V koupelně máme dvě jednotlivá umyvadla to si myslím že je docela dobrý,nepřekážíme si ani ráno ani večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14535
12.1.11 14:22

My máme troubu ve výšce a nedám na to dopustit. Mám k ní dobrý přístup, nemusím se nikam hrbit a pořád jí otevírat, protože do ní prostě vidím. Taky bych zvážila jak hodně myješ nádobí. Já třeba vážně minimálně (máme myčku) a tak mám dřez v rohu, ale kdybych myla nádobí 3× denně, tak by mě asi švihlo. Sestra má linku hodně moderní leštěnou se sklem, já mám moderní ale v laminu a místo dlaždiček - mozaiku. No a řekla bych, že tomáme s údržbou na stejno. Na té mé je tomožná méně vidět, ale líp se myje ta leštěná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merett
12.1.11 14:22
Dice píše:
Má to jedna kamoška, která má asi 160cm a fakt mi to přijde dost vysoko a to mám 180, ona když vytahuje třeba pekáč masa to je strašný, to máte strach že se opaří. Mě to přijde nepraktický.

a jak ji má vysoko? my ji máme v urovni pasu, mozna malinko niz a je to super a nad tim vestavnou mikrovlnku

• Nahlásit
  • Citovat
20820
12.1.11 14:24

a já jdu zas poradit ohledně koupelny… My máme na vytápění podlahovku a žebřík, ale termostatickou hlavici podlahovky máme blbě těsně u žebříku, takže nám to podlahovku vypíná :zed: A další - pokud budete pořizovat na vytápění žebřík (dobře se na něm suší ručníky), tak se šprušlema dál od sebe, jinak se velice špatně čistí a to i zezadu a stěna, u které je přichycen, na tu už se tuplem nedostanu - nevejdou se mi tam prsty. Takže čistím udělátkem na žaluzie :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
12.1.11 14:25

Jo a kamarádka má vše v nerez a to je na pěst, hlavně s malýma dětma. Je to hned strašně umatlané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama