Tipy pro odlet

174
1.2.16 08:59

tipy pro odlet

Maminky chtela bych vas poprosit o radu ci tipy jak co nejvice usnadnit dite vzlet a pristavani letadla. Slysela jsem ze je dobre dite v tu dobu kojit, aby polykalo a tak vyrovnavalo tlak, ale nas 10mesicni prcek uz neni kojeny. Je mozen mu tedy pri startu dat pit z lahve? manzel tvrdi, ze by to melo byt zakazene, Pokud ano, jak jste to delaly vy? Nechtela bych mit to dite co proplace celou cestu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

730
1.2.16 09:03

Myslím si, že kojenecká strava je do letadla povolená. Nejlepší by bylo se podívat přímo na stránky letecké společnosti se kterou letíte. Mělo by to tam být přesně specifikováno co je a co není povoleno vzít na palubu. Jestli manžel myslí, že je zakázáno dát flaštičku dítěti při vzletu a odletu tak mám pocit, že při vzletu i odletu seděj i letušky, takže to nikdo neuvidí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13661
1.2.16 09:06

Pít může, ale děti to neprožívají tak hrozně jak se rodiče obávají. Naše mládě si ani nevšimlo, že letadlo vzlétá, protože bylo plně zaměstnáno sledováním všech a všeho kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 09:09

Proc by to bylo zakazane 8o

ano, detem davam od mala pri vzletu napit. je podstatne ale vytahnout lahev, az kdyz letadlo fakt zacne zrychlovat, jinak ti to vypijou driv a uz nic nechteji :lol:
kdyz jako vetsi uz by nesali a tudiz to nemelo takovy efekt, tak aspon vytahnem nejakou „dobrotu“, ktera je vzacna - krupky, precliky, tycinky. ale v 10m jedine ty krupky, ale ucel to splni. tak jako u dospeleho zvykacka treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 09:10

@neila
neprozivaji, nasim detem se to dokonce od mimina az doted desne libi. jenze to, ze to neprozivaji jeste neznamena, ze nezalehnou usi - a to je bolest jak blazen pro takoveho prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13661
1.2.16 09:14

@Ali-Ali jj, preventivně je dobré něco žvýkat, ale třeba ten náš nezmar nechtěl. Neměl čas :lol: Naštěstí ho nic nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.2.16 09:28

UM je do letadla povolená, ale určitě si to usnadníš tím, že ji budeš mít ve všeobecně povolených 100ml lahvičkách. Pokud nebude chtít pít, doporučuje se dudlík, cucání čehokoliv zmírňuje přetlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 09:37

@Poisson28
jezdim s detskyma lahvema 200-300ml. voda, caj, dzus. nikdy nebyl problem. nanejvys ti reknou, at se trochu napijes. ale po me to za tech cca 15 letu nikdo nechtel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.2.16 09:50

@Ali-Ali Tak mně 200ml lahev s džusem normálně vyhodili. Tady v Praze na ni měli jen kecy, ale nechali mi ji, ale cestou zpátky mi to v Dublinu bez okolků vytáhli a hodili do koše. V Londýně to samý. Takže asi i záleží na letišti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 09:57

@Poisson28
jako tvoji detskou, do ktere sis neco nachystala?

jinak rozdily podle letist urcite budou a mimo EU jeste vetsi. ale detskou lahev by fakt meli nechat i nad 100ml. my vozime i presnidavky, driv i maso-zeleninu na ohrati atd. vsechno vetsi nez 100ml. zatim jsem teda o nic bojovat nemusela :lol:

uplne do jistoty je fajn mit v prirucnim zavazadle jednu prazdnou detskou lahev a kdyby nahodou byl nejaky problem se zabavenim, tak po prechodu bezpecnostni kontroly koupit lahev vody a prelit. v letadle sice vodu daji, ale obcas je treba uz pred nastupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.2.16 10:03

@Ali-Ali Ano, moji dětskou. Dítě teda byla malá neteřinka, ne moje, ale to je asi vedlejší :mrgreen: V Dublinu se se mnou nikdo nebavil, v Londýně mi celkem trpělivě vysvětlili, že to musím mít v těch 100ml lahvičkách. Ty jsem naštěstí měla s sebou, tak jsem vylila, co v nich bylo, vymyla a UM přelila do dvou a bylo. Posléze jsem zjistila, že je dobrý se podívat přímo na stránky daného letiště a taky letecký společnosti, ono se to dost liší.

Jen tak pro zajímavost, i když je to mimo zadanou otázku - třeba Aer Lingus (irská letecká společnost) požaduje, abys měla nabitý notebook a před nimi ho zapnula. Asi jako že je to fakt funkční elektronika a ne bomba… A fakt to po mně vyžadovali :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
1.2.16 10:06

Tak dekuji za tipy, asi zacneme hledat primo na strankach letiste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 10:34

@Poisson28
to s tou elektronikou chteji vsude. nebo aspon co jsem poznala a slysela, tak orpavdu vec musi byt nabita a funkcni, jinak ji nesmis mit u sebe. proste byt schopna zapnuti na pozadani.
uz jsme kvuli tomu parkrat musela dat notebook do odbaveneho kufru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
1.2.16 10:39

@Ali-Ali Tak já se s tím setkala jen v Dublinu, a to při příletu i odletu. Ale je pravda, že jsem to četla u víc letišť, kde jsem byla, ale jen tady to fakt striktně dodržovali. Ještě že jsem tam tehdy byla o tolik dřív, protože tím celý odbavení dost zdržovali. Ne každý tam měl nadupanej noťas, co se zapnul hned :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama