Tipy pro přípravu UM

4254
28.7.09 10:23

Tipy pro přípravu UM

Ahoj holky, nedávno jsem založila téma jak podpořit laktaci u nedonošeňátka…ale bohužel to vypadá, že už se to nerozjede. Pro inspiraci jsem zakoupila homeo, čajíky, meltu…půjčila nemocniční odsávačku Medela, ale všechno prd platné…
Teď bych potřebovala poradit nějaké tipy pro rychlou a efektivní výrobu UM, něco jsem už vyčetla (v noci termosku), objednala dávkovač na mléko…Ale prosím ty z vás které jsou na UM, jaké mají vychytávky, zatím krmíme co 3 hodky a tak v noci je to celkem náročný, vstávat, svařit vodu, nakrmit, umýt, vysterilizovat…
A pak prosím jak řešíte delší pobyt mimo domov (procházky…atd…) - temoska + dávkovač + lahvička s sebou??
Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
28.7.09 10:31

Ahoj,

na noc bych si připravila převařenou teplou vodu předem do termosky, do láhve převařenou vodu studenou, lahvičku - vše do ložnice, po probuzení bych namixovala mlíko, nakrmila a flašku nechala být. Máš jich víc, ne? Na ven to stejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.7.09 10:42

V noci nekrmime.Ale jinak prevarenou vodu mej nachystanou dopredu a pak jenom dej odmerky.Kdyz dem ven tak ohreju vodu dam bud do termosky nebo lahve s vodou do termoobalu a UM mam v uzaviratelne nadobe treba od gran.caje a mam u toho odmerku.Davkovac me prijde zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
28.7.09 10:55

Lahviček mám více popůjčovaných od Aventu, ale dáváme Nutrilon AR proti blindění a ten z jejich saviček neteče, mají malou dirku. Takže ten krmíme z klasický skleněný lahvičky jako byly dřív a tu máme zatím jenom jednu :roll: Nevíte jestli Avent nedělá savičky s větší dírkou? Zatím jsem akorát našla, že počet dírek zvyšuje úměrně věku, ale jestli jsou i ty dírky větší to nevím.
Jo a ještě jsem tu někde četla že kojenecká voda Fromin se nemusí převářet, máte někdo zlušenost? Je to teda i na ní napsaný…A jakou vodu vlastně používáte? My zatím co jsme pokoupili neperlivou aquilu apod. Fromin mám teď nově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1761
28.7.09 11:06

AHOJ,

my jedeme od 4.měsíce na Bebě, převařím vodu, nachystám do lahviček a pak ji ohřeju v parním ohřívači (na návštěvách v mikrovlnce), nasypu Bebu, míchám a dávám. Nebo vmíchám při vyšší teplotě, frknu do termoobalu a jedeme na nákup..

Máme Avent láhve, jeden dudlík mají variabilní na tři velikosti dírky, mrkni na jejich stránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
28.7.09 11:10

Tak ja mela na noc termosku s vodou akorat, davala jsem malinko teplejsi (za noc lehce vychladla) a v noci jsem jen nalila do flasky a nasypala odmerky. Davkovac mi prijde zbytecny, tech pet odmerek je tam cobydup.
Na ven to samy, ale v maly plastovy krabicce jsem mela pocet odmerek, abych netahala cely pytlik. Takze vlastne taky davkovac. (ani nevim, jak ofiko davkovac vypada :oops: :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
28.7.09 11:13

dávkovač jsem našla tento, cena mi připadá fajn…
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.7.09 11:18

My meli nutrilon tez proti blinkani a pouzivame Avent.Musi to byt savicky s prutokem ne ta bez tu mam jednu omylem taky jednu aje na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
28.7.09 11:31

Katko, myslíš tato?
http://www.lekarna.cz/…-prutok-2ks/
Nevíš jestli se dá sehnat v DM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.09 11:33

Ahoj na UM jsme skoro 6 měsíců, používám tento dávkovač http://www.rajmaminek.cz/…eneho-mleka/ dá se rozložit a ven beru jen jeden uzavřený dílek + malýho flašku s ohřátou vodou do termo tašky, ale ne moc, vím kdy chce jíst, popřípadě uleju vodu z flašky a doplním studenou kojo vodou co nosím pro sebe k pití - tu nepřevařuju, ta trocha není nutná.

Vodu doma teď chystám do lahviček a ohřívám v mikrovlnce, jaký ohřev je úplně fuk, je to voda, krmím tak i v noci. Je to záležitost 2 minut, vstát stejně musím na WC.

Teď do dávkovače sypu i kaši když jdem ven :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.09 11:37

Ježiš ten neber, máme ho doma a je nám k prdu, malej se tím dusí jak to teče, ikdyž to točím na různé čárky, klidně bych ti ho poslala.

Vyber v DM, mají i velký jako Avent a levnější. Já mám užší lahve a meaej pije z obyč dudlu, mám i ty antikolikový z DM, ale ten mu po 2měsících nevyhovoval.

Na kaši mám obyč dudel na kaši vel. 3 za 15,– kč :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.7.09 11:40

jo je to ona.Pres tu nam to teklo.A kde ho maji to nevim.Ja ho koupila primo vdetske prodejne.Na hustsi mleka je fakt dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
28.7.09 11:49

Ahoj tak já to dělám podobně jako holky, převařím vodu (používám dobrou vodu - je kojenecká a myslím ještě že aquila je taky) tu dám do termosky a pak jen odleju do dávkovače mlíko, smíchám a pijem.Venku to dělám taky tak, větsinou nosím i termosku, termoobal jsem ještě nezkoušela měla jsem strach že by to v něm vychladlo, ale zkusím.

Jinak lahvičky mám asi 3 sterilizuju jednou za den, dřív jsem sterilizovala max 2×. Nakonec jsem si z bazárku pořídila i sterilizátor od aventu - někdo říká že zbytečnost ale lupnu ho do mikrošky anemusím nic hlídat ohřívat v hrnci apod. přijde mi šikovný ale nový bych ho teda nekupovala.

Neboj za chvíli se zajedeš, není to tak hrozné. :wink: my už vyrážíme v klidu i na celodenní výlety :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15811
28.7.09 12:50

Doporucuji system Avent - jak davkovac na mleko, tak flasky a dudliky + jeste jejich sterilizacku. Tu mimochodem od MW mame doma, kdybys jich chtela - stala 800,– bez lahvicek - klidne ti ji prodam. Vice info v SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
28.7.09 12:58

Na noc je geniální ohřívačka. Dáš do ní převařenou vodu (vodu jsem převařovala v hrnci cca 1 x za den), šup s ní do ohřívačky. Udržuje konstantní teplotu, takže vodu ohřeje a pak dohřívá, aby nevychládla. V dávkovači odměřené množství mlíka. Takže v noci jen po tmě vytáhnu flašku z ohřívačky, nasypu mlíko, zatřepu a hotovo. Vše z postele … Jen je třeba na začátku vychytat, jaký nastavit stupeň ohřevu.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama