Tlak na spodek 30tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kiwijeta
Kecalka 108 příspěvků 1 inzerát 03.09.19 08:50
Tlak na spodek 30tt

Ahoj všem, jsem ve 30tt těhotenství. Čípek 50mm a CS 0..mám ale už pár dní strašne tlaky na spodek. Paradoxně mě to budi v noci, přes den to není zas tak strašné, ale cítím to. Že mě už začínají bolet záda asi zmiňovat nemusím. Obzvlášť dnes jsem blbě spala, několikrát mě ten tlak vzbudil. Měli jste něco takového? Na kontrole jsem byla v pátek. Další uz 12.9.

Další otázka je, vrátili se vám nevolnosti? Nevím jestli je to i tím nevyspáním, ale je mi od rána zle od žaludku.
Díky všem za zkušenosti :)

Přečtěte si článek: Jak probíhá 30. týden těhotenství?

Reakce:
PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 03.09.19 09:12

Tak já měla tlaky na spodek od toho 30 tt taky (o tvrdnutí od 20 tt nemluvě) a hrozil mi předčasný porod, který se stejně nekonal (čípek v 30 tt jsem měla zkrácený na 26 mm a ve 31 tt ještě víc na 16 mm, od 35 tt žádný a otevřená na 1 prst, rodila jsem 38+0).
Pokud vám je zle a víte, že to není třeba pálení žáhy, což je běžné ve vyšším stádiu těhu (což mě kolem 30 - 33 tt pálilo děsně zejména v noci, pak to přešlo), tak raději zavolejte k DR. Čípek se mění z minuty na minutu, dnes 50 mm, zítra 10 mm, pod 30 tt nemá až tak vypovídající hodnotu, důležitý je mezi 20-30 tt jeho vývoj. 30 tt je ještě málo na případný porod a já bych raději konzultovala s doktorem takový stav. Jinak já to zkracování brala s rezervou (magnezium jsem nebrala, neležela jsem, jen jsem upustila od fyzicky náročných činností a více odpočívala) a v jedné diskuzi jsem to schytala, byť můj názor byl podložený názorem lékaře, který dělá screeningy, odběry plodové vody a celkově sleduje rizikové ženy poměrně hodně - sám říkal, že kolegové jsou jaksi „pozadu“ v hodnocení čípku a příliš jej nadhodnocují po 30 tt. Do 30 tt to je samozřejmě bez debat.

Kiwijeta
Kecalka 108 příspěvků 1 inzerát 03.09.19 10:30

Děkuji za prispevek. Mam celé těhotenství čípek takhle dlouhý, doktor říkal v pátek, že to na žádné „komplikace“ nevidí. Že branka je stejná jako před 2 měsíci a čípek naprosto ok. Placenta byla vysoko a vše v normě. Doufám tedy, že je to jen nějaký špatný den :nevim:

Kajka9
Kelišová 5779 příspěvků 03.09.19 15:15

@Kiwijeta normální věc..bricho už je větší mimco také tak ten tlak tam prostě je…jinak břicho mi tvrdili od 3 měsíce skoro nonstop atd atd..
Jinak nevolnosti ve 3 trimestru š emi vrátili ale aspoň jsme už nezvracela ale těžko mi pořád bylo

Kiwijeta
Kecalka 108 příspěvků 1 inzerát 03.09.19 15:18

Děkuji, to mě uklidnilo :blush: dneska mi i tvrdne častěji břicho, občas takové dny mívám. Jsem druhý den na neschopence a už mám pocit že se doma zblaznim 8o :D

Kajka9
Kelišová 5779 příspěvků 03.09.19 15:21

@Kiwijeta :lol: :lol: :lol: To já byla od začátku…rizikove tehu a nonstop tvrdnuti břicha od 3 měsíce ležet a ležet

Kiwijeta
Kecalka 108 příspěvků 1 inzerát 03.09.19 15:23

To by byl můj konec, jsem hrozný stresař a furt přemýšlím nad tím, jestli je vše ok. Takhle doma o to víc. Nikdo mě předčasným porodem nikdy nestrašil a stejně z toho mám strach.

Kajka9
Kelišová 5779 příspěvků 03.09.19 15:42

@Kiwijeta buď v klidu mě strasili už kdy a rodila jsme 39+2 po Hamiltonu

Kiwijeta
Kecalka 108 příspěvků 1 inzerát 03.09.19 15:47

Snažím se být :) děkuju :)

Kajka9
Kelišová 5779 příspěvků 03.09.19 16:09

@Kiwijeta nemáš vůbec problémy a žádný důvod CS 0 čipek dlouhý…

Váš příspěvek
Reklama