Reklama

Tlumení kašle na noc - rady.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 17:33
Tlumení kašle na noc - rady.

Zdravím dámy :kytka:
Tak pořádná rýmyčka “konečně” skočila i na dceru. Od neděle horečka, od úterý rýma a z ní kašel. U doktora jsme byli, crp nižší, poslech čistý, krk čistý, nějaká hnusná viróza. Teploty už zvládám, ale z tý rýmy dost kašle, jak jí to tam teče - není to hnusný kašel, nebo aspoň mi nepřijde. Ale od neděle jsme nespali, nejdřív nešla srazit teplota a včera pro změnu neustále frkala a kašlala. Tak a konečně dotaz :mrgreen: nějaká rada co dát na noc ať se trochu vyspíme? Mám sinecod, fenistil kapky..nemám zkušenost, naštěstí :andel: a přidružený dotaz, neustále čtu o sirupu z cibule, medu a citrónu - má někdo přesný recept/postup?
Děkuji a krásný večer :kytka: já po třech nocích jedu na záložní zdroj, co už dávno nemám :jazyk:
P. S. Co je marod spí s náma- proto nespíme nikdo ;) jo a je jí 3,5.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 17.01.18 17:37

Na ten kašel je dobrý ditustat - utlumí a vyspite se. Klidně bych i takhle velké na noc poradne odsala nos, pustila zvlhcovac vzduchu. Sirup netuším bohužel. Tak ať se z toho vyhrabe

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 17.01.18 17:40

Nadrobno cibuli a zasypat cukrem, nechat louhovat a dávat tu šťávu. Na kašel na noc je dobrý stopussin, teď jsem slyšela chválu na stopkašel. A já teď koupila zvlhčovač vzduchu a taky se ulevilo. Ano a odsát nos, má dcera si ho při velké rýmě odsává sama ještě skoro v 6ti letech

LKL
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 17.01.18 17:45

Ja mam rada pleumolysin, jsou to kapky s kodeinem, uspi to i mne. nase detska nam to predepisovala bezne, az nedavno jsem cetla v pribalaku ze je to snad az od sesti let, kazdopadne to funguje. jinak fenistil…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 17.01.18 17:50

Hele ja to mam od neděle to samy, jen ty deti jsou nemocný dvě. Docela dobre reaguji na Prospan - brectanovy sirup, uvolňuje hleny a pomáhá vykaslavat. Na noc tlumim prave fenistilem kapkama…to ti nezabírá? Jinak cibulovy med se mi osvědčil v zacatku virozy, většinou to bacila zažene. Ale pokud uz se viróza rozjede, je mi k ničemu. Dělám ho tak ze nakrájím na kostičky velkou cibuli a smíchám s medem - aby to bylo proste hustý. Necham pres den stát na lince, cibule pustí stavu, takže to hodne zridne. Přecedim a několikrát denně kazdy (krom mimina) dostane lžíci.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 17.01.18 17:50

Sinecod kapej klidne i pres den. Fenistil k tomu na noc. Oboji kapky jsou dobre. Cibuli najemno, prosypat cukrem a uvolnenou stavu davkovat po lzickach.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 17.01.18 17:54

My na noc jedine dithiaden.

Editte
Kecalka 486 příspěvků 17.01.18 17:59

Mám taky 3,5 letého a zrovna ho trápí kašel. Na noc mu dám 1/2 tbl. Dithiadenu, pomáhá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 18:00

Holky diky moc! Zatim jsem nic nedavala, jak jsem psala ten kasel byl az vcera v noci a nastesti z toho nezvracela, nebo tak. Jen spis ji to otravovalo, plus ta horecka a lezla po nas. No asi znate. A vyspat se poradne potrebuje hlavne i ona.
@Tichošlápek @sunshine125 ona perfektne smrka uz dva roky, tak jsem odsavacku na vysavac vyhodila…tak ji snad koupim zas :think:

@Marie432875 :hug: diky, drz se, mas muj obdiv.

Tak asi zkusim ten fenistil? :think: To je nic proti nicemu asi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 18:01

@Lucmína @Editte dithiaden je volne prodejny? Neni na predpis? Diky :kytka:

Maky.p
Generální žvanilka 24793 příspěvků 17.01.18 18:04

Kapky Ditustat nebo Tussin a k tomu buď Fenistil kapky nebo půlku Dithiadenu. Dobrou noc :palec:

Maky.p
Generální žvanilka 24793 příspěvků 17.01.18 18:04
dithiaden je volne prodejny? Neni na predpis? Diky :kytka:

Je na předpis.

Komediantka 1
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 17.01.18 18:06

Jestli mohu poradit…fenistil kapky, nám vždy zabere a je volně prodejný, dcera je stejně stará jako tvoje :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 18:07

@Maky.p díky :kytka:

Holky ad to odsavani. Odsavate i vetsi deti, i kdyz umi smrkat?

Komediantka 1
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 17.01.18 18:09

Dcera umí smrkat a neodsávám…pro­plachuji ji nosík nosní vodou Humer

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >