Reklama

Tmavě modré šaty pro nevěstu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 08.01.18 08:21
Tmavě modré šaty pro nevěstu

DObrý den, chci se zeptat, zítra máme pidi svatbu s chlapem otazka cca 10min obřadu jen my dva a svědci..je to na vesnici…Já jsem v 7m těhotenství a našla jsme mě padnoucí jen tmavě modre šaty pružné nad kolena, krásné…ale ted sem se na jedné diskuzi ptala zda držet chlapa pod paží nebo za ruku při obřadu a pár mi tam napsalo že modré nikdy na svatbu!!! že si mam jít koupit jiné (máme to zítra a jsem sama doma) takže nestíham…Na uřadu mi řekla že je jedno jaka barva že jen at je to trochu slušné :-( tak ted sem z toho rozhozená…S chlapem jsme 10 let a prý to přinaší smulu, no super..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 08.01.18 08:24

Promiň, ale jestli si myslíš, že váš vztah zahubí modré šaty, tak fakt nevim proč se berete… Neřeš pitomou barvu, vem si chlapa, kterýho miluješ a neřeš kraviny ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 08.01.18 08:25

Prosím tě, pověry. A víš proč pověry fungují, protože funguje moc vlastního podvědomí. Ty se přesvědčíš, že jsi měla modré šaty, to přinese smůlu a začneš se podvědomě chovat tak, jako že je smůla. Nic jiného v tom není. Vůbec to neřeš. Je to nesmysl.

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 08.01.18 08:26

@tyniste neee to ja tomu nevěřím, jen jsem byla zaražena že se do mě pustili zkrz to :-/ zamrzelo to, ja sem rada že mam pěkný šaty ktere padnou mýmu břichu :-D právě na uřadě mi řekli at přijdu klidně i v černých

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 08.01.18 08:28

Existuje jakási pověra, že pokud bude mít nevěsta modré šaty, tak bude mít v manželství modřiny (manžel ji bude mlátit). Pokud ti sluší a cítíš se v nich, tak si je klidně vem. Nepředpokládám, že by tě partner začal mlátit kvůli barvě šatů na svatbě…

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 08.01.18 08:30

Já bych je něčím „rozsvítila“, nějakou bílou kožešinu, kabátek nebo tak, něco bílého do vlasů, bílý botky? :-) a chlapa držet pod paží, né za ruku! :-) Hodně štěstí! :D

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 08.01.18 08:30

@zoy no jistě že ne, my to ani jeden nevíme my na pověry nevěříme tak je ani vlastně nezname

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 08.01.18 08:33

Lidi se berou na pláži pomalu nahatí, tuhle tady nějaký svatebčan sháněl rakev jako svatební dar a ty se bojíš modrých slušivých šatů. Teta se vdávala v kostýmku a je stále s manželem už skoro 50 let. Moje máma sice na druhou svatbu měla něco tmavého, ale brala si blbce, takže to nemohlo dopadnout dobře.
Užij si svatbu a mysli raději na miminko než na pověry (ani nevím, že by tmavě modrá byla zakázaná). Snad se kvůli lidem nenavlečeš do sněhobílé a nedáš si závoj…panna stejně už nejsi :mrgreen:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19597 příspěvků 08.01.18 08:34

To se říkalo kdysi, že modré šaty znamenají modřiny v manželství. Ale předpokládám, že za 10 let svého ženicha znáš. Barvu bych vůbec neřešila, hlavně ať se cítíš hezky a ve svém stavu pohodlně.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 08.01.18 08:35

Ahoj, vykašli se na hloupé pověry, obleč si to, co sis připravila, a svatební den si užij. Hodně štěstí! My jsme se s manželem brali v květnu a to bylo řečí. Už spolu žijeme skoro 21 let ve šťastném manželství.

beruska9
Extra třída :D 10638 příspěvků 08.01.18 08:36

Ja mela teda saty bile, ale s modrou vysivkou, taky jsem se o te povere dozvedela az tesne pred svatbou :mrgreen: Prdela bych na to.
@Russet : jen technicka, bila barva s panenstvim nevesty nesouvisi, to je moda az od nevim ktere britske kralovny, I u nas se zenske vdavaly v hezkych barevnych krojich kdysi ;) Znakem panenstvi byl venecek.

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 08.01.18 08:38
@s.y.p.t.a píše:
Ahoj, vykašli se na hloupé pověry, obleč si to, co sis připravila, a svatební den si užij. Hodně štěstí! My jsme se s manželem brali v květnu a to bylo řečí. Už spolu žijeme skoro 21 let ve šťastném manželství.

Tak ty nejsi na „márách“, když byla svatba v květnu? :mrgreen: Ta pověra určitě vznikla z toho, že když otěhotněly po svatbě v květnu, rodily do zimy a umíraly z nedostatku všeho. Jinak si to neumím vysvětlit :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41223 příspěvků 08.01.18 08:38
@Caborina píše:
@tyniste neee to ja tomu nevěřím, jen jsem byla zaražena že se do mě pustili zkrz to :-/ zamrzelo to, ja sem rada že mam pěkný šaty ktere padnou mýmu břichu :-D právě na uřadě mi řekli at přijdu klidně i v černých

Kdyz to mate 10 minut na urade, tak je to uplne jedno dle me ;) hlavne slusne a aby ses Ty dobre citila!

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 08.01.18 08:40

Na povery bych se vyprdla ;) pokud se ti saty libi a citis se v nich hlavne dobre, tak to vubec neres a svatbu si uzij :) na ostatni nedej, je to tvuj den…

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 08.01.18 08:41
@beruska9 píše:
Ja mela teda saty bile, ale s modrou vysivkou, taky jsem se o te povere dozvedela az tesne pred svatbou :mrgreen: Prdela bych na to.
@Russet : jen technicka, bila barva s panenstvim nevesty nesouvisi, to je moda az od nevim ktere britske kralovny, I u nas se zenske vdavaly v hezkych barevnych krojich kdysi ;) Znakem panenstvi byl venecek.

Aha, tak zase vím něco nového… V Želarech ji taky vlastně pěkně vymaškarádili :-) a věneček měla. Moje máma měla závoj, ač už tři měsíce nosila dvojčata. Pak jsme z jejích šatů měly šatičky na maškarní :-) Radši ty šaty rozšmikala, manželství se jí rozpadlo brzo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >