Topení a oblečení doma

1422
11.3.16 09:10

topení a oblečení doma

Ahoj,
mám takový problém. Žena je milovnice teploučkého bytu, radiátory puštěné prakticky na plno, moc nevětrá a sama chodí kolikrát celý den jen v pyžamu, nebo jen lehoučkém domácím oblečení, protože doma přece nebude nějak stísněná v oblečení. Odhaduju, že máme vytopeno tak 24 - 25°C. Jenže trvá třeba na tom, aby děti bývali oblečené víc. Batole 13m kolikrát doma najdu oblečené v bodyčku, punčocháčích, tričku a teplácích. Já se tam potím i když se vysléknu do trenek (naopak se otužuju, studené sprchy, zbytečně se nenavlíkám,..)

No a kluk má teď šíleně zapařenej zadeček a furt je problém to vyléčit, protože ho žena nechává celou dobu plíně a tom oblečení, takže se zapařuje znova a znova (můj názor) a když ho nechám v tom přetopeném bytě běhat chvílu nahatého (dá mi ho s tím, že si jde už odpočnout od dětí) tak mě seřve, že musí být oblečenej a že to nesmím soudit podle sebe atp. Nebo naopak je teda oblečenej, ale otevřu okno, abych vyvětral, tak hned že je zima…

tvrdí jak doktoři doporučují, že mimčo má mít aspoň o jednu až dvě vrstvy navíc, ale on už není mimčo, navíc má sice 13m ale fyzicky je jak minimálně 18. NAvíc, co já slyšel, tak ano z počátku má dítě termoregulaci špatnou, ale pak že je výkonnější než u dospělých a v okamžik, kdy nám je už zima jim ještě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8944
11.3.16 09:17

Mame rodinny dum, topime na 21, pri zemi je chladneji. Holky (3 a 6 let) nosi natelnik, triko, puncochace a teplaky nebo leginy. Je tu od zeme celkem zima, tak hledim hlavne na dve vrstvy dole a backorky, kdyz jsou porad na zemi (jinak byvaji nastydle) ;) U rodicu v pretopenem byte s koberci (cca 24-25 stupnu) chodi v jedne vrstve nahore i dole (treba triko, ponozky, leginy) a je jim teplo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
11.3.16 09:18

Ja mam taky rada teplo, ale tohle mi uz prijde moc. My mame tak 21-22st a mala ma tilko, tricko, ponozky a leginky/teplacky. Kdyz byla mensi, tak jsem ji davala bodycko s rukavama a dupacky nebo teplacky s ponozkama. Puncochacky na doma jsem nedavala, prislo mi ze se vic poti. Pokud nemate doma pruvan, tak bych urcite tak nenabalovala. To s tema vrstvama plati pro malinka miminka, pak uz se maji oblekat normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
11.3.16 09:21

No přemýšlím, ale jak ji to vysvětlit. protože ona mi řekne, že to je můj názor, ale nesmím to brát podle sebe, protože já jsme otužilej a ony ne. A tak to bere podle sebe, která je zase extra „neotužilá“
Prakticky mi včera večer řekla, že ji nevadí, že malej má zapařenej zadeček až do puchýřků, pokud to znamená že má pocit, že je dostatečně teple oblečený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
11.3.16 09:22

@gabrriel šmajrá, bych se uvařila aji já… twl, ano, vrstvu navíc - venku, když spí v kočárku, né doma.. :think: u nás 20 st max, kluk má triko s dlouhým a punčochy, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
11.3.16 09:23

My doma netopime, mame 19-20st a dite odjakziva oblikame jak sebe, akorat bodycko nebo spodni kosilku navic, takze ma puncochy nebo tepkacky, bodycko nebo kosilku, a na tom triko nebo saty.
U vas musi byt pekne vedro, to bych dite nechala jen v bodycku s kr. rukavem a bez kalhot 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18241
11.3.16 09:23

No tak pokud máte doma cca 24 stupňů, tak bych dítku i miminu nechala jen jednu vrstvu. A postupně zkoušela za krkem, jak mu je.

Já se pravidlem o jednu vrstvu víc řídila jen, když jsem šla ven. Na doma většinou ne. Jo a já mám ráda také teplo, ale nedělá mi problém doma běhat v šortkách a teplé mikině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
11.3.16 09:24

My topíme tak na 23 st ( míň nesnesu) a naší malé ( 13m) dávám tepláčky nebo legínky, tílko a tričko s dlouhým rukávem. Ty punčocháče už mi přijdou zbytečný. Nahatou bych jí lítat nenechala. V podstatě jí oblékám stejně jako sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
11.3.16 09:25
@gabrriel píše:
No přemýšlím, ale jak ji to vysvětlit. protože ona mi řekne, že to je můj názor, ale nesmím to brát podle sebe, protože já jsme otužilej a ony ne. A tak to bere podle sebe, která je zase extra „neotužilá“
Prakticky mi včera večer řekla, že ji nevadí, že malej má zapařenej zadeček až do puchýřků, pokud to znamená že má pocit, že je dostatečně teple oblečený.

bude z něj mít skleníkovou kytku, co nastydne při sebemenší změně atd.. nic jinýho nedosáhne.. chudák dítě.. mmchdm, ať si ona nechá zapařit prd*l a pak ji pořádně nabal, ideálně plínu a několik vrstev.. se uvidí, jak rychle pochopí, že to není ideál :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27002
11.3.16 09:25

Klik má 20 měsíců, doma je 20-22°, ale u země tak o 2-3 stupně méně. Řídím se podle něj. Pokud se probudí a je studenější, tak má mikinu a tepláky, které svlékám, když „roztaje“. Jinak má punčocháče, nátělník a triko s dlouhým. Bačkory nechce.
Oblékám ho jako sebe a spíš méně.
Tvé ženě bych naznačila, že je čas na pomalé otužování, aby nebyl často marod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.3.16 09:29

Ahoj,
Tak to mi přijde jako extrém 25 stupňů 8o já mám 5ti měsíčni mimčo a doma máme pořád kolem 20ti a na noc topení teď už vypínám, aby bylo v noci kolem 18ti. Malou mám přes den jen v bodíčku, punčocháčích a ponožkách a navečer ji nechávam na dece bez plínky. Ona je bez plínky nejradši. Jinak když přes den spí, tak ji akorát zakryju dekou a v noci spí ve spacím pytli, kde má jen pyžamko a už ji nijak nezakrývám. Nemocná ještě nebyla a opruzená taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
levante
11.3.16 09:31

Zapařené je určitě z těch punčocháčů…máme doma taky teplo, 24 stupňů, ale neše 6m miminko si hraje v teplákách a bodyčku s dlouhým rukávem na zemi. :nevim: Nepřijde mi, že by mu byla zima :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
54794
11.3.16 09:34

Ted varim, tak mám díky tomu v obyvakokuchyni asi 24° na mě je to uz sauna, mám natelnik, kratasy a vetram.
Běžně tu máme kolem 21-22°. Při takové teplotě mi to decka pobíhají v teplakoch a tričku s dl. rukávem/krátkým. Máme podlahovku, takže neresim, že se valí po zemi.
Topení je nastavené, že se samo zapne asi 3× denně.
13 měs. díteti bych nechala jen body s dl. rukávem a puncochy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
11.3.16 09:39

To je hustý. Mame doma kolem 20 stupnu, byt nad sklepama a temer netopime a dite pravidelne akorat v tricku a ponozkach. Spi v tričku odkopany. Pres den jsem rada, kdyz nosi teplaky a triko s kratkym.
Dite, ktery se hybe bych oblékala stejne jako sebe.

Ale musi to byt peklo, takhle to.maji kamaradi, ona ma rada teplo, i doma vlnene ponozky, dite nabaluje. Kdyz jsme u nich byli na Silvestra, chlap v kratasech, my ss taky vysvlikali a ona nabalena.
Dite ma neustále nemocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
11.3.16 09:39

@gabrriel myslim, ze tebe neposlechne - spis se sprajcne. Vzala bych ženu i s dítětem k dětskému lékaři, ze se ti nezdají ty opruzeniny. Popsala mu situaci a chtěla jeho vyjádření. To by mohlo tvou ženu přesvědčit. Jinak nechávat dite opruzene kvuli vlastní zimomrivosti je dost sobecké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat