Topení peletami

Anonymní
19.2.12 14:51

Topení peletami

Ahoj holky. Chceme stavět a řešíme, čím topit. Nejvíce se přikláníme k vytápění peletami. Máte s tímto topením zkušenosti? Na kolik vás výjde topná sezona? Máte kotel jenom na pelety nebo nějaký kombinovaný? Jak pelety skladujete a v jak veliké místnosti? Napište mi, prosím, vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2041
19.2.12 14:58

Zvažovali jsme též topení peletami, ale nakonec nám názory okolí o tom nepřesvědčily. Aby se ušetřilo, je zapotřebí koupit kotel opravdu kvalitní a jeho cena nás nakonec odradila. Nakonec jsme se rozhodli pro vytápění podlahou a k tomu máme krb a topíme dřevem. Protože jsem na mateřské, tak topím v krbu v sezóně každý den, spotřebujeme cca 6 kubíků dřeva ročně. Kupujeme štípané cca tisíc/kubík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.12 15:15

Nelluško a co byly hlavní důvody od známých, co vás odradily. Jenom cena kotle nebo i něco jiného? díky

• Citovat
  • Nahlásit
1348
19.2.12 15:26

Ahoj, já bych vám peletky taky nedoporučila. Jsou zapotřebí nejen vysoké pořizovací náklady, ale i cena peletek roste. A když si koupíš jen kotel na peletky tak za pár let budete nešťastní, že jste odkázáni jen na tenhle druh topení.
Nevím jaký máte vztah k topení dřevem, ale jak píše Nelluška, podle mne nejlepší u novostaveb je topení krbem v kombinaci s aku nádrží. Za ní můžeš případně připojit elektro kotel. Nebo dát rovnou topné tyče do AN. Případně do ní v budoucnu připojit tepelné čerpadlo. Nebo ještě lépe v zimě využít teplo nádrže i na ohřev TUV. Těch kombinací je spousta.

Příspěvek upraven 19.02.12 v 15:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
19.2.12 15:26

No my jsme chtěli ten kotel i s podavačem a vyjde dost draho,pokud je kvalitní, trošku jsme se toho i báli co se týče kroku do neznáma, nakonec jsme našli dva lidi, co nám to ukázali a zabral i dost místa, ty pelety jsou taky docela drahý a navíc jsme chtěli krb, takže dohromady by to asi moc nešlo. ALe rozhodně jsou i klady. Možná zkuste najít někoho známého, kdo to má a koukněte na to v praxi. My si to nějak nejdřív nedovedli představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26658
19.2.12 15:46

My kotel na pelety mame a j to pohoda. Ale manzel pracuje v danem odvetvi, tak mame pelety za dobrou cenu. Ale je pravda, ze to chce kvalitni kotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
23.5.12 16:28

Ahoj holky chci oživit toto vlákno. Kupujeme dům, kde jsou přímotopy. Tak budeme řešit topení. Manžel pořád mluví o peletách.ALE…v domě je kotelna cca 2×2m tak nevím jestli je nějaký kotel který se tam vůbec vejde(se zásobníkem) Manžel koukal na kotel Petrojet a ten tam nenarvem ani náhodou. Já koukala na ostatní kotle které jsou menší,ale manžel zase říká aby to nebyla nějaká „šunka“
Proto se chci zeptat jak velké kotle se zásobníkem máte???? Jak jste s kterým spokojeni? Je třeba nějaký výrobce kde kupovat nemáme???
A taky jak velkou místnost máte na sklad pelet??? Máme dům 200m obytné plochy a vůbec nemáme představu kolik zabere místa zásoba na zimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PetrLa
25.5.12 21:48

pelety

to záleží na tepelné ztrátě budovy. Stavíme novostavbu, kde bude ztráta od 5 do 8 kW, takže to je tak 5 tun pelet. Místo? 5tun: 0,65t/m3 = místo, které je potřeba.

• Citovat
  • Nahlásit
Uju
6758
25.5.12 22:22

děkuju :-)
Jdu to hledat do plánů :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Míra500
22.11.13 17:53

Mám rodinný dům, celkem cca 250m2 vytápěné plochy, kotel na pelety Ponast KP11, zásobník na pelety 150kg a moje roční cena za vytápění pouze peletami (a ničím jiným)je 25 tisíc Kč. Dům není nějak supr zateplený kromě nových dřevěných oken, teplota na vnitřním termostatu Honeywell celou zimu (listopad-duben) nastavena na 22C. Komfort je neskutečný, jen jednou za hoooodně dlouhý čas doplnit pelety v zásobníku (peletárnu mám kousek - jezdím si tam pro 15kg pytle sám, vždy když je potřeba; čili pelety extra neskladuju), protože kotel spaluje s 96pct účinností, popel za zimní sezonu vysypávám ze zásuvky dvakrát, jsou toho celkem tak čtyři kg. Za mě tedy OK! Nutno doplnit, že mám v největší místnosti domu pro jistotu kachlová kamna s výměníkem, kdyby nešel delší dobu proud (čili nešel by ani kotel na pelety); za dobu 4 let co ho mám jsem zapaloval kachláky jednou - když se porouchalo ložisko v dopravníku, výměna trvala asi 20 minunut a čekal jsem do druhého dne na servisáka. To byla jediná, marginální porucha. Takže ještě jednou, za mě pelety doporučuju.

• Citovat
  • Nahlásit
4
11.12.13 22:56
Dobrý den
@Míra500 píše:
Mám rodinný dům, celkem cca 250m2 vytápěné plochy, kotel na pelety Ponast KP11, zásobník na pelety 150kg a moje roční cena za vytápění pouze peletami (a ničím jiným)je 25 tisíc Kč. Dům není nějak supr zateplený kromě nových dřevěných oken, teplota na vnitřním termostatu Honeywell celou zimu (listopad-duben) nastavena na 22C. Komfort je neskutečný, jen jednou za hoooodně dlouhý čas doplnit pelety v zásobníku (peletárnu mám kousek - jezdím si tam pro 15kg pytle sám, vždy když je potřeba; čili pelety extra neskladuju), protože kotel spaluje s 96pct účinností, popel za zimní sezonu vysypávám ze zásuvky dvakrát, jsou toho celkem tak čtyři kg. Za mě tedy OK! Nutno doplnit, že mám v největší místnosti domu pro jistotu kachlová kamna s výměníkem, kdyby nešel delší dobu proud (čili nešel by ani kotel na pelety); za dobu 4 let co ho mám jsem zapaloval kachláky jednou - když se porouchalo ložisko v dopravníku, výměna trvala asi 20 minunut a čekal jsem do druhého dne na servisáka. To byla jediná, marginální porucha. Takže ještě jednou, za mě pelety doporučuju.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
11.12.13 23:06

Rada o peletkách

Dobrý den Pane Míro. Chtěl bych se zeptat a od vás radu. Kolik stojí peletky a kolik dene spalíte KG - v peletkách. A to máte od toho Listopadu do Dubna nastavený termostat na 22C. Já obyvám 150 2m. Zatím topím dřevem a nebo bryketama. Kupuju 50 Kg za 225,.Kč. Brykety mají podleme lepší vyhřevnost než dřevo co mám doma. Brykety mě v kotlu malinko naboptnají a dlouho vydrží držet teplo!!Děkuji za radu a za vaší odpoved.Muj mejl je michalriegel@seznam.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.9.14 11:22

Zdravím! Můžete mi taky prosím poslat radu ohledně toho kde kupujete pelety? Jen jsem chtěla oživit mojí zkušeností: znatelně míň protopíte, když budete dobře čistit kouřovod a ten hořák u kamen. Navíc se to ze zákona stejně musí. Pořídili jsme si na to nástroje od cominvest a pak už zveme kominíka jednou ročně. Výkonost nám neklesla a protopíme v baráčku tak 20 tisíc. Dům je starý ale máme nová okna ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
10.11.19 09:34

kotel na peletky

Prosím vás, můžete mi někdo poradit ohledně automatického kotle na peletky se zásobníkem. Pokud někdo má vlastní zkušenosti. *** Děkuji. Tracy

Edit admin – smazán osobní kontakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.19 13:52

Prosím, můžete mi někdo doporučit kotel na peletky, který je opravdu kvalitní? děkuji, iva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama