Tradiční čínská medicina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mickey1984
Kecalka 235 příspěvků 07.09.19 12:25
Tradiční čínská medicina

Pohled na TCM? Nedostatecnost krve

Příspěvek upraven 07.09.19 v 13:31

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8981 příspěvků 07.09.19 12:41

„Tradiční čínská medicína“ ani v číně není tradiční - je to něco, co zavedl Mao, poté co v rámci kulturní revolice vyvraždil jak doktory, tak staré léčitele.

Nedostatek krve je naprostá volovina, pokud jste teda zrovna nemáte vnitřní krvácení a nebo otevřenou tepennou ránu. V takovém případě ale nespoléhejte na šarlatánku, ale volejte 155 a nechte si zachránit život.

Proč byste neměla jíst syrovou zeleninu? Teda kromě toho, že si to někde paní přečetla a nechala si za tu nesmyslnou radu zaplatiat?

Stejně tak - vy máte potvrzenou nesnášenlivost laktozy, či kaseinu? Ne? Tak proč vynecháváte mléčné výrobky? Ona zrovna genetika v tomhle se nesmírně liší v číně a v evropě.

Už té ženské peníze do chřtánu necpěte, v dalším kole vás bude nutit koupit si nesmyslné a předražené „léčivé přípravky“, s trochou štěstí je to normální low-end šarlatánka a nemá k dispozici ty z ohrožených druhů zvířat - ale klidně může z číny objednávat ty hodně kontaminované třeba pesticidy, těžkými kovy, nebo arsenem.

https://www.zdravotnickydenik.cz/…linne-smesi/

https://vtm.zive.cz/…default.aspx

Proto02
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 07.09.19 12:43
@Mickey1984 píše:
Je tu nekdo kdo se zabývá čínskou medicínou, nebo s ni ma zkušenosti? Potrebovala bych par rad.Byla sem u pani udelala mi akupunkturu, zjistila podle jazyka, ze dle TCM mam nedostatek krve, doporučila mi nepit kávu. Muj problem je s pocetim, mam nízkou děložní sliznici a podstupují UMele oplodneni. Vynechala jsem pečivo, sladkosti, syrovou zeleninu a mléčné výrobky. Chci se zeptat zda je to tak dobre popr nejake další rady? jeste jsem výživu s pani nestačila probrat, tak nez k ni pujdu tak zjišťuji na netu, abych mohla zacit

Nedostatek krve? A to je jako co? Nedostatek tekutin? Železa? Krevních destiček? Nedostatek bílých, nebo červených krvinek? Jako říct nedostatek krve, to je tedy diagnóza…

Proto02
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 07.09.19 12:46

@Ou Já bych nezatracovala TCM, mám s ní dobré zkušenosti. Dají se srovnat energetické dráhy, např. moxováním. Není k tomu třeba vyhazovat tisíce a službu to udělá. Ovšem ta diagnóza to je tedy termín.

Mickey1984
Kecalka 235 příspěvků 07.09.19 12:55

Omlouvam se chtela jsem napsat nedostatečnost :mrgreen:

Mickey1984
Kecalka 235 příspěvků 07.09.19 12:57

Pani mi prave jen udelala zatim tu akupunkturu a podivala se mi na jazyk.to vse ostatní jsem si o stravě zatim vycetla ja, tak bych prave chtela rady, zda to nekdo zkusil nebo jak to zkusil a jake mel výsledky.

Proto02
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 07.09.19 13:00
@Mickey1984 píše:
Omlouvam se chtela jsem napsat nedostatečnost :mrgreen:

Je mi líto, ale krevní nedostatečnost bych viděla jako úplně stejnou ptákovinu. Nebo nedostatečnost čeho?

aiwwa
Nadpozemská drbna 29200 příspěvků 07.09.19 13:15
@Mickey1984 píše:
https://www.patentnimedicina.cz/…ecnost-u-zen

No ty jo, ty tomu fakt věříš?

Ou
Echt Kelišová 8981 příspěvků 07.09.19 13:16
@Proto02 píše:
@Ou Já bych nezatracovala TCM, mám s ní dobré zkušenosti. Dají se srovnat energetické dráhy, např. moxováním. Není k tomu třeba vyhazovat tisíce a službu to udělá. Ovšem ta diagnóza to je tedy termín.

Pokud vám zabírá placebo - a nic jiného troška magických rituálů s baňkami prostě není - tak bude stačit jíst víc vlákníny a víc se pohybovat v přírodě a naučit se řešit vnitřní i vnější konflikty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 13:34

Věř a víra tvá tě uzdraví ;-).
Také jsem se dala na TCM, jelikož odborný lékař léčbu pro alergie vzdal.

Beru to jako změnu, prostě léčbu bylinami, akupunkturou, změnou stravy.
Určitě každá změna stravování je pro něco dobrá, za ta léta jsem zjistila, že třeba mi dělá dobře určitý styl stravování, ale žádný není dokonalý. Prostě najít nějaký kompromis.
Bylinky jsou léčivé také, tak jen vybrat to nejlepší.
Nedovolím si něco hodnotit, pokud je změna krátkodobá, ale třeba u mne pomalu se snad daří lépe(?) Po několika letech v něčem vidím změnu, i když třeba z dlouhodobého hlediska je to zlepšení třeba jen o 5%. Ale i tak.

Mickey1984
Kecalka 235 příspěvků 07.09.19 13:42
@Anonymní píše:
Věř a víra tvá tě uzdraví ;-).
Také jsem se dala na TCM, jelikož odborný lékař léčbu pro alergie vzdal.Beru to jako změnu, prostě léčbu bylinami, akupunkturou, změnou stravy.
Určitě každá změna stravování je pro něco dobrá, za ta léta jsem zjistila, že třeba mi dělá dobře určitý styl stravování, ale žádný není dokonalý. Prostě najít nějaký kompromis.
Bylinky jsou léčivé také, tak jen vybrat to nejlepší.
Nedovolím si něco hodnotit, pokud je změna krátkodobá, ale třeba u mne pomalu se snad daří lépe(?) Po několika letech v něčem vidím změnu, i když třeba z dlouhodobého hlediska je to zlepšení třeba jen o 5%. Ale i tak.
presne tak jak pises :potlesk: prvne neco zkusim a pak mohu rict, ze to negunguje.take jsem k některým věcem skeptická, ale nesoudim je, protoze je nemam odzkousene.jen jsem chtela názory kdo co zkusil a jak to zafungovalo, spíše rady od zkusenych. dekuji ti :kytka:
Proto02
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 07.09.19 21:00
@Ou píše:
Pokud vám zabírá placebo - a nic jiného troška magických rituálů s baňkami prostě není - tak bude stačit jíst víc vlákníny a víc se pohybovat v přírodě a naučit se řešit vnitřní i vnější konflikty.

Nehodlám se pouštět do těchto diskuzí, nicméně aby vás jednou nepřekvapilo, že nemusíte mít ve všem pravdu.

Váš příspěvek
Reklama