Tranplantace stolice

30
21.7.21 09:06

tranplantace stolice

Dobrý den,

Zajímalo by mě zda tuhle metodu někdo z vás podstoupil (běžně se podstupuje při léčbě rekurentní clostridium difficile, ale abych vysvětlil proč se ptám, tak zde píšu můj příběh:

V červenci roku 2020 mi začaly problémy se zažíváním (měsíc a půl po dobrání 2× širokospektrální ATB.

Celou dobu jsem si myslel že je to problém žaludku, bolest pod žebry, tlak po jídle. Když jsem toho snědl trochu, byl jsem okamžitě plný. Navíc problémy s žaludkem jsou u nás v rodině.

Přišel jsem na první gastroenterologii a bylo mi řečeno bez prohlídky, že to bude v hlavě a úprava stravy… Dnes bych ho nejraději s prominutím nejraději zmlátil. Pak jsem šel k jinému gastroenterologovi a ten mě tedy vyšetřil téměř vším čím šlo (gastroskopii, kolono, sono, paraziti, celiakie) a na nic se nepřišlo, už jsem si opravdu myslel že je problém v hlavě, ale bohužel problémy se stupňovaly (nadýmání, plynatost, kručení v břiše) a já se nemohl ani vyspat. Rozhodl jsem se jít na internu do nemocnice, kde jsem řekl celý příběh a mladou doktorku napadlo mě vyšetřit na Clostridium difficile, samozřejmě že výsledek byl pozitivní a to i s toxiny A + B. Od prvních příznaků, až po odhalení uplynulo 7 měsíců, tak dlouho jsem měl tuhle bakterii v sobě. Tahle bakterie mě totálně rozhodila zažívání, a i když jí mám již od půlky března 2021 vyléčenou a obtíže lehce ustoupily, tak břicho bolí každý den, není den kdy by ten pocit přestal. Nepomáhají probiotika, změna stravy (diety). Naštěstí jsem se dostal do studie pod UK lékařské fakulty do Thomayerovy nemocnice, kde podstoupím výzkum na transplantaci stolice, tahle transplantace by mohla (dle zahraničních studií) výrazně ovlivnit můj střevní mikrobiom a možná ho dostat zpátky do hry. Pokud ne, tak bolesti mohou být celoživotní.

Máte někdo zkušenosti s touto metodou? Načteno mám hodně a vím přesně co mě čeká, pozitiva jsou veliká, ale ptám se zda je tu někdo podobný jako já, kdo tohle celé podstoupil.

Jinak nikdy neberte slabá probiotika při léčbě ATB, kupte si opravdu kvalitní a berte je i nějakou dobu po dobrání ATB. Tohle za to nestojí.

Hezký den, Lukáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
9743
21.7.21 14:25
@V-123 píše:
Dobrý den,

Zajímalo by mě zda tuhle metodu někdo z vás podstoupil (běžně se podstupuje při léčbě rekurentní clostridium difficile, ale abych vysvětlil proč se ptám, tak zde píšu můj příběh:

V červenci roku 2020 mi začaly problémy se zažíváním (měsíc a půl po dobrání 2× širokospektrální ATB.

Celou dobu jsem si myslel že je to problém žaludku, bolest pod žebry, tlak po jídle. Když jsem toho snědl trochu, byl jsem okamžitě plný. Navíc problémy s žaludkem jsou u nás v rodině.

Přišel jsem na první gastroenterologii a bylo mi řečeno bez prohlídky, že to bude v hlavě a úprava stravy… Dnes bych ho nejraději s prominutím nejraději zmlátil. Pak jsem šel k jinému gastroenterologovi a ten mě tedy vyšetřil téměř vším čím šlo (gastroskopii, kolono, sono, paraziti, celiakie) a na nic se nepřišlo, už jsem si opravdu myslel že je problém v hlavě, ale bohužel problémy se stupňovaly (nadýmání, plynatost, kručení v břiše) a já se nemohl ani vyspat. Rozhodl jsem se jít na internu do nemocnice, kde jsem řekl celý příběh a mladou doktorku napadlo mě vyšetřit na Clostridium difficile, samozřejmě že výsledek byl pozitivní a to i s toxiny A + B. Od prvních příznaků, až po odhalení uplynulo 7 měsíců, tak dlouho jsem měl tuhle bakterii v sobě. Tahle bakterie mě totálně rozhodila zažívání, a i když jí mám již od půlky března 2021 vyléčenou a obtíže lehce ustoupily, tak břicho bolí každý den, není den kdy by ten pocit přestal. Nepomáhají probiotika, změna stravy (diety). Naštěstí jsem se dostal do studie pod UK lékařské fakulty do Thomayerovy nemocnice, kde podstoupím výzkum na transplantaci stolice, tahle transplantace by mohla (dle zahraničních studií) výrazně ovlivnit můj střevní mikrobiom a možná ho dostat zpátky do hry. Pokud ne, tak bolesti mohou být celoživotní.

Máte někdo zkušenosti s touto metodou? Načteno mám hodně a vím přesně co mě čeká, pozitiva jsou veliká, ale ptám se zda je tu někdo podobný jako já, kdo tohle celé podstoupil.

Jinak nikdy neberte slabá probiotika při léčbě ATB, kupte si opravdu kvalitní a berte je i nějakou dobu po dobrání ATB. Tohle za to nestojí.

Hezký den, Lukáš

Lukáši, uvažovalo se o tom u jednoho mého příbuzného, ale nakonec k tomu nedošlo (objevila se nečekaná, ale zcela jasná příčina obtíží), nicméně mám o problému dost načteno.

Za sebe radím jdi do toho, ideálně od zdravého dárce ze stejné domácnosti.

A rada druhá, moc nepátrej po mechanismu přenosu.  :mrgreen:

Pokud do toho půjdeš, ocením, když napíšeš, jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9410
21.7.21 14:47

To je zajímavé, co píšeš. Zkušenosti nemám, problémy ano, po šestitýdenní léčbě atb. Pokud budeš chtít napsat co a jak jsi podstoupil a s jakým výsledkem, budu ráda. Klidně do SZ. O tématu nemám načteno zatím nic, mrknu se na to. Občas v mediích proběhne zpráva - “střevní mikrobiom na míru”, ale nikde už nejsou informace (já jsem je nenašla), kam zajít a poradit se. Toto jsi nezjišťoval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
21.7.21 16:20
@SAJ píše:
Lukáši, uvažovalo se o tom u jednoho mého příbuzného, ale nakonec k tomu nedošlo (objevila se nečekaná, ale zcela jasná příčina obtíží), nicméně mám o problému dost načteno.

Za sebe radím jdi do toho, ideálně od zdravého dárce ze stejné domácnosti.

A rada druhá, moc nepátrej po mechanismu přenosu.  :mrgreen:

Pokud do toho půjdeš, ocením, když napíšeš, jak to dopadlo.

Já o této metodě vím úplně vše, sám jsem si vyhledal nemocnici ve které se to bude provádět a napsal doktorům co se na té studii podílejí, v pondělí jsem podepsal že se nechám zařadit do studie, protože po pohovoru jsem jasný adept. Postinfekční dráždivý tračník způsobený dysmikrobii. Tady jsem se zeptal jen na to, zda náhodou někdo neprošel podobnou studii nebo třeba při léčbě clostridie, úplně nechci doporučení, protože mi jinak není pomoci, nezabírají léky ani nejsilnější probiotika.

Radíte sice hezky, ale dárci stolice budou studenti medicíny, kteří jsou zcela zdraví (mnoho zdravotních vyšetření). A bude to nejspíš mix několika stolic. Fekální transplantaci dostanu celkem 4×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
21.7.21 16:23
@tulipán píše:
To je zajímavé, co píšeš. Zkušenosti nemám, problémy ano, po šestitýdenní léčbě atb. Pokud budeš chtít napsat co a jak jsi podstoupil a s jakým výsledkem, budu ráda. Klidně do SZ. O tématu nemám načteno zatím nic, mrknu se na to. Občas v mediích proběhne zpráva - “střevní mikrobiom na míru”, ale nikde už nejsou informace (já jsem je nenašla), kam zajít a poradit se. Toto jsi nezjišťoval?

Mikrobiom na míru neexistuje, je to jen reklamní tahák, každý mikrobiom je specifický a je to ještě velká neznámá.
Jsem v dobrých rukou, o tom jsem přesvědčen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9743
21.7.21 16:41
@V-123 píše:
Já o této metodě vím úplně vše, sám jsem si vyhledal nemocnici ve které se to bude provádět a napsal doktorům co se na té studii podílejí, v pondělí jsem podepsal že se nechám zařadit do studie, protože po pohovoru jsem jasný adept. Postinfekční dráždivý tračník způsobený dysmikrobii. Tady jsem se zeptal jen na to, zda náhodou někdo neprošel podobnou studii nebo třeba při léčbě clostridie, úplně nechci doporučení, protože mi jinak není pomoci, nezabírají léky ani nejsilnější probiotika.Radíte sice hezky, ale dárci stolice budou studenti medicíny, kteří jsou zcela zdraví (mnoho zdravotních vyšetření). A bude to nejspíš mix několika stolic. Fekální transplantaci dostanu celkem 4×.

U mého příbuzného se o tom uvažovalo (Pardubická městská nemocnice) z podobných důvodů, tam jsou tedy ještě další přidružené problémy, dárcem by byl blízký příbuzný. Nakonec se ale našla objektivní příčina a vyřešilo se jinak.

Já si tenkrát početla o tématu hodně důkladně, zabrousila jsem i k léčbě parazity - no, když se člověk oprostí od technického provedení, je to absolutně geniální.

Držím palce a těším se na zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9743
21.7.21 16:42
@V-123 píše:
Mikrobiom na míru neexistuje, je to jen reklamní tahák, každý mikrobiom je specifický a je to ještě velká neznámá.
Jsem v dobrých rukou, o tom jsem přesvědčen.

Proto se u nás uvažoval ten příbuzný dárce ze stejné domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9743
21.7.21 16:43

@V-123 Prozradíš, která nemocnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
21.7.21 18:33
@SAJ píše:
@V-123 Prozradíš, která nemocnice?

Thomayeroa nemocnice ve spolupráci s lékařskou fakultou.

https://www.prosestru.cz/…ncial-126812

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
21.7.21 18:35
@SAJ píše:
U mého příbuzného se o tom uvažovalo (Pardubická městská nemocnice) z podobných důvodů, tam jsou tedy ještě další přidružené problémy, dárcem by byl blízký příbuzný. Nakonec se ale našla objektivní příčina a vyřešilo se jinak.

Já si tenkrát početla o tématu hodně důkladně, zabrousila jsem i k léčbě parazity - no, když se člověk oprostí od technického provedení, je to absolutně geniální.

Držím palce a těším se na zkušenosti.

Ano, je to totálně super věc a doufám že tahle studie pomůže k tomu, aby se to časem dostalo k potřebným jedincům. Já měl clostridii a ta tam po 7 měsíců vypouštění toxinů nadělala pěknou spoušť a návrat do normálu by mohl trvat řadu let a jestli vůbec by se to zlepšilo.
Copak měl příbuzný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat