Transfuze krve a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 12:23
Transfuze krve a těhotensvi

Ahoj holky. Je tu některá, u které za život proběhla transfuze krve? Já ji měla ve 14 letech, nyní je mi 28 let a jsem těhotná v 16tt ale bohužel krevní testy nejsou dobre máte stím některa zkušenost, může to nějak ovlintit ta transfuze? Předem děkuji

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8813 příspěvků 29.05.19 12:26

Nemůže. Tvoje krev se už několikrát vyměnila.

Uživatel je onlineLucka1111
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 29.05.19 12:35

A co konkrétně na těch testech není dobré? Pokud se jedná o nějaké protilátky tak to může být způsobeno předchozí transfuzí.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53188 příspěvků 29.05.19 12:39
@Janli píše:
Nemůže. Tvoje krev se už několikrát vyměnila.

může. Ale záleží jaké krevní testy.

tezi
Hvězda diskuse 52640 příspěvků 4 inzeráty 29.05.19 12:42

Mě to přijde jako hodně dlouhá doba, aby to mělo nějaký vliv.
Dostala jsem transfuzi krve ve 24 letech, 2 roky na to jsem rodila a celé těhotenství naprosto bez problémové a normální.

Příspěvek upraven 29.05.19 v 13:02

Tichošlápek
Extra třída :D 14692 příspěvků 29.05.19 12:50

Muže. Měla jsem transfuzi v pubertě a v těhotenství kvůli tomu dělaly nějaké odběry navíc. Dopadly OK, tak jsem to dále nezkoumala

Hvězda diskuse 53188 příspěvků 29.05.19 13:11

@tezi @Janli Holky, když tomu nerozumíte, tak to sem nepište.

Jde o imunologickou záležitost. Je to jako s nemocema virovými, bakteriálními. S některými se člověk potká jednou a tělo ( rexpektive jeho imunitní systém) si to pamatuje až do smrti, protitlátky zůstávají na vždy…
Zakladatelka nepíše, o jaké výsledky se jedná.
Připadají v úvahu dvě možnosti - infekce přenesená transfůzí, to je velmi nepravděpodobné.
Druhá možnost je to, co jsem psala - imunitní. Do těla se dostanou transfuzí krvinky s cizím antigenem, tělo vytvoří protilátky ( stejně jako proti bakteriím) a jakmile se s ním setkají v budoucnosti znovu, mohou vést k zániku krvinek s tímto antigenem.
Takže pokud dojde k tomu, že ženě je transfundovaná krvinka s nějakým znakem, který ona nemá, imunitní systém nezná, vyrobí protiátku, zapamatuje si tennto znak. Pak žena otěhotní s mužem, který má stejný znak, plod ho zdědí po otci. Matka proti němu vytváří protilátku. Pokud proniká přes placentu, může vést k poškození krvinek plodu.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8813 příspěvků 29.05.19 13:19

@Lama Lama vidíš, já otěhotněla dva roky po transfuzi a všichni mi tvrdili, že na testy v těhotenství to nemá vliv.

Hvězda diskuse 53188 příspěvků 29.05.19 13:21
@Janli píše:
@Lama Lama vidíš, já otěhotněla dva roky po transfuzi a všichni mi tvrdili, že na testy v těhotenství to nemá vliv.

Tak záleží, jaké myslí. Na UZ, screeningy VVV… nemá.
Ono to není jen o transfuzi, s těmi cizími antigeny se můžeš setkat kromě transfuze třeba při předchozím potratu, porodu…

tezi
Hvězda diskuse 52640 příspěvků 4 inzeráty 29.05.19 14:06

@Lama Lama máš pravdu, že o tom nic nevím.
Jenom jsem napsala zkušenost, že u mě to v těhotenství žádný vliv nemělo a nejsem si vědoma, že by někdo vůbec řešil, že jsem měla transfuzi.

Hvězda diskuse 53188 příspěvků 29.05.19 14:48
@tezi píše:
@Lama Lama máš pravdu, že o tom nic nevím.
Jenom jsem napsala zkušenost, že u mě to v těhotenství žádný vliv nemělo a nejsem si vědoma, že by někdo vůbec řešil, že jsem měla transfuzi.

No, neřešil proto, že se postup nemění - bez ohledu na to, z da jsi transfuzi v minulosti dostala nebo ne se dělá min. 2× za těhotenství screening protilátek a v případě jejich odhlalení se provádí další testy, sledování… Je to právě proto, že k tvorbě protilátek může dojít i u ženn, které transfuzi nedostali - ale třeba po potratu, porodu, občas i během těhotenství.
Takže u tebe je jen vyšší šance, že jsou vytvořené, ale základní vyšetření jsou stejné.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8813 příspěvků 29.05.19 16:16

No, zakladatelka se nevyjádřila o jaké testy se jedná a co je vlastně špatně, takže je to stejně k ničemu.

Hvězda diskuse 53188 příspěvků 29.05.19 16:25
@Janli píše:
No, zakladatelka se nevyjádřila o jaké testy se jedná a co je vlastně špatně, takže je to stejně k ničemu.

To máš pravdu. Ale není pravda, že nuže. Může.
Bez ohledu na to, kolikrát se jí krev od té doby vymenila

Sindy1996
Povídálka 34 příspěvků 30.05.19 08:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Je tu některá, u které za život proběhla transfuze krve? Já ji měla ve 14 letech, nyní je mi 28 let a jsem těhotná v 16tt ale bohužel krevní testy nejsou dobre máte stím některa zkušenost, může to nějak ovlintit ta transfuze? Předem děkuji

Ahoj, já u první dcery :) já jsem teda chudokrevná a u 1. Dcery jsem hodně pobývala před porodem v nemocnici měla jsem problémy už v 7. Měsíci mi hrozil předčasný porod a taky tam zjistili že jsou moje krevní testy špatné - v těhotenství jsem zažila pád který to vše rozjel tak doktor řekl že jsem asi více krve ztratila při tom pádu… A tehdy mi v nemocnici podali transfúzi krve byla jsem asi ve 32. Tt. A těhotenství to podle mě nijak neovlivnilo ani zdraví dítěte… Dcera je ted skoro tříletá zdravá holčička :)

Váš příspěvek
Reklama