Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ne to neni trestny cin…jen konstatuje ze pro sve deti udela cokoliv…coz asi my vsichni ![]()
Dekuju moc, mne prave vyhrozuje ze ano tak netusim.
Navazela se do mych deti tak jsem se neudrzela.
Snad jediné o čem by se dalo teoreticky uvažovat je § 353 - nebezpečné vyhrožování, nicméně sms, kterou popisuješ, je pro naplnění znaků skutkové podstaty příliš obecná a není téměř jistě schopna založit důvodnou obavu z usmrcení, těžké újmy na zdraví nebo jiné těžké újmy. Za sebe tedy - ne nejedná se o trestný čin a pro takovýto skutek by nebylo nejspíše vůbec zahájeno stíhání, natož pak podána obžaloba.
Myslím, že takovou SMSkou se policajt, pokud mu pod čepicí aspoň trochu křeše, zabývat vůbec nebude a v případě trestního oznámení věc odloží.
Nebezpečné vyhrožování? Čím? Matka vyzývá adresáta, aby její děti nechal na pokoji (což je v pořádku) a sděluje mu, že kvůli nim je připravena jít sedět (což by se při extenzivním výkladu dalo považovat za vyhrožování, že je připravena spáchat kvůli dětem i trestný čin - ale který? Může to přece být taky vyhrožování, že adresát dostane pár facek. Příliš neurčité, jednou takovou SMSkou se zabývat nikdo nebude a rozumný policajt by nejspíš poradil oznamovateli či oznamovatelce, aby nechal cizí děti na pokoji, když je brání jejich matky).
@kjhui no ne primo vyhrozuje ale zkracene je proste resila a dost hnusne prave tak si toto napsala a ona ze jde na policii no. Nejlepsi je ze ji asi cvaklo protoze mi psala proc se znama u ni nestavila ze ji dluzi 50,– ja na to at si to resi s ni a ona hned ze moje deti jsou parchanti, ze bych je radsi mnela dat pric apod.
ja myslela ze ji prerazim. Navic se ani nezname jo
jen od videni
@hnhh Tak s ní nekomunikuj, a máš to. Máš to zapotřebí, psát si s takovými lidmi? Pro příště ji jednoduše ignoruj.
Jestli jsi ty SMSKy od ní ještě nesmazala, tak je nemaž. Ať je vidět kontext, kdyby něco. Ale myslím, že i kdybys je smazala, tak problém mít nebudeš.
Je ted tu mam zas anonim
jsem zmatena @eumedon jinak uz jsem je smazala bohuzel ale ona mi pak psala ale to uz jsem nereagovla jen jsem musela na ty deti to sem nevydrzela
tak snad nebude nic
uvidime
Jinak vsem moc dekuju
No mě spíš přijde, že jsi asi něčím vyhrožovala ty, když se pisatelka musí bránit.
@LaalaB Třeba nemusí. Spekuluješ.
Zakladatelce: Nereagujete. Zatím jsou to prkotiny. Prostě - nereagujte.
Ahoj,
vsem omlovam se za anonym, ale potrebuju radu. Da se povazovat tato veta v sms jako vyhrozovani, popř. trestny cin?
Moje deti vynech nebo mas opravdovej maler, za ne pujdu klidne sedet!!!
A pokud ano, co pisateli sms hrozi? Prosim potrebuji nekoho, kdo se v tom alespon trosku vyzna, ne jen myslim si, asi apod.
Predem mockrat dekuju za odpovedi