Třetí dítě rychle po sobě.. rizika?

Anonymní
27.3.21 21:19

Třetí dítě rychle po sobě.. rizika?

Ahoj..
Chtěli by jsme velkou rodinu, ale mám trochu obavy z třetího těhotenství.. aby tělo vše zvládlo a mimi bylo v pořádku.. děti máme od sebe 18 měsíců.. teď nejmenšímu je 6 měsíců a přemýšlíme, kdy pořídit sourozence.. zda zase s podobným rozestupem nebo raději kvůli rizikům počkat k něco déle.. oba porody a těhotenství téměř bezproblemove. Ale i přes to mam strach.. najde se tu někdo kdo má děti rychle po sobě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
982
27.3.21 21:32

Ano, máme 3 rychle po sobě. Mezi 1. a 2. 19 měsíců, mezi 2. a 3. necelých 19 měsíců. Začátek byl krušný, ale teď si spolu super vyhrají. Těhotenství stejně náročné u všech dětí, porod každý jiný. Zdravotní následky snad žádné. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24962
27.3.21 21:41

Znám několik rodin, kde stihli tři děti do tří let. Jedni ještě méně, rodili v prosinci a prvnímu dítku budou tři až na jaře. Zvládnout se to dá, ale je to zápřah. A fungující babičky nejsou na škodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 21:48

Zázemí, rodinu v případě potřeby na hlídání máme.. to že to bude ze začátku náročný je mi jasné.. spíš se opravdu bojím te fyzické stránky.. hrozící předčasný porod atd.. případně co se týče mimi, nějaké vývojové vady.. jasné člověk to dopředu nikdy neví, může se to stát i s odstupem x let.. ale už u druhého mě na to doktorka upozorňovala a už od 30tt jsem měla klidovejsi řezim a porod téměř překotný..

• Citovat
  • Nahlásit
25196
27.3.21 21:49

Znám několik rodin, kde to tak mají. Pro mě by to nebylo. Psychicky. Mám třetí s větším rozdílem. Stačili mi dva 22 měsíců po sobě. Tak do 4 a 6 let to byl docela ficak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
27.3.21 22:00

Znam kamaradku 3.deti hned po sobe a teda zaprah veliky psychicky i fyzicky i financni. Ja bych to nedala a zustavam u dvou, abychom jim dali co potrebuji a deti studovali ne jako nekteri, co znam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52944
27.3.21 22:10

Máme 3 během 4,5r. Druhý a třetí porod jsem měla velmi rychlý a to ani ty 4h. u první nebyla žádná hrůza. Jinak o ničem nevím. Mi ty naše schodky vyhovují 😁.
A zvládali jsme bez hlídání. Moje rodina je daleko.
Už je máme větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 22:13

@Kelsey Děkuju.. právě teď mi teď věkový rozdíl taky vyhovuje.. jen teď druhý porod trval nějaký 2 hodiny od první kontrakce, tak mám trošku strach.. do porodnice to máme hodinu. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 22:18

Máme tři děti s rozestupem 19 a 17 měsíců, všechny porody rychlé, druhý cca od začátku do konce 3 hodiny, třetí „trval“ 5 hodin a jako u jediného jsem den přenášela 😂, všechny děti v termínu, velikostně průměr a hmotnostně od prvního 4kg sestupně ke třetímu 3,5kg. Těhotenství všechna jiná, jiné problémy, stejný byl vždy vysoký tlak a náběh na preeklampsii, ta se rozběhla jen u prvního. Určitě bych do toho šla znovu, děti si vyhrají, mají stejné zajmy, potřeby, za nás super. A ano, někdy padám únavou. Ale jsem ráda. Celou dobu jsem se bála také prekotneho porodu a nakonec mi ho chtěli po termínu vyvolávat, ale to jsem už věděla, že rodím, i když mi doktor tvrdil ještě hodinu před koncem, že nerodím, ale já věděla své… :P

• Citovat
  • Nahlásit
596
27.3.21 22:19

Rozumim ti, ja uz druhe těhotenství odnasela mnohem hur a pred tretim planuju rozhodne delsi pauzu, protoze těhotenství plus dlouhe kojeni mi dalo fyzicky a zdravotne zabrat.
Jinak je to o štěstí, nektere zeny rodi jak na bezicim pase bez nasledku, jinym to fyzicke vycerpani tela rozjede treba autoimunitni nemoc :nevim: Ridila bych se tim, jak se citis, jestli kojis a jestli si můžete dovolit tvuj pripadny pobyt v nemocnici, kdyby bylo těhotenství komplikovane.
Jinak o dite bych se ja az tak nebala, to si z tebe vytahne, co potrebuje, takze pokud se na to fyzicky a zdravotne citis, proc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
27.3.21 22:20

Máme 3 děti behem 4,5 roku. Za mě tak akorát, víc bych nechtěla, min asi taky ne. Fyzicky to bylo náročný v době, kdy třetí byla malý mimino a já jsem nemohla poradne spat. Teď má nejmladší rok a půl a je to náročný zase psychicky. Očekávám (a doufám, že ne úplně naivně), ze tak za rok a pul už to bude pohoda. S větším věkovým rozdílem by se vždy vypiplalo jedno dítě a když by konečně začal být klid, přišlo by další mimino. Nehledě na to, ze pokud jsou dvě děti u sebe, je lepší mít k nim rovnou i to třetí, ať jsou všichni zajmove aspoň přibližně na stejno. Pominu-li počáteční cca 2 roky, bude to pak vyhodne jak pro rodiče, tak pro ty děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7326
27.3.21 22:31

Znám z rodiny, třetí dítko byla dvojčata, což byl docela průser, rizikové těhotenství, doma dvě malé děti, předčasný porod, zdravotní problémy dvojčat, které se řešily roky a dvě starší děti byly odstaveny tím pádem na druhou kolej a v době, kdy ony potřebovaly rodiče, tak putovaly po babičkách, tetičkách…Ze snu o velké rodině zbyl velký stres, dvě starší děti nemají vztah k rodičům a dvojčata mraky zdravotních problémů, plus ještě problémy ve vzdělání, takže na starší děti není čas ani energie, ty žádné požadavky ani problémy mít nemůžou.
Vím, že to nezní moc optimisticky, ale i ta situace může nastat, že ve chvilich, kdy starší děti budou maličké a potřebovat mámu na plný úvazek, tak máma bude muset řešit zdravotní komplikace novorozeněte a nebude mít sílu na nic dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 22:32

Jinak souhlasím s tím, že mi ta tři těhotenství dala fyzicky zabrat, ale nevím, zda by to bylo lepší s větším odstupem. U druhého těhotenství se mi přišlo na hypofunkci štítné žlázy a po třetím se objevila jarní alergii a i přes cvičení mám stále rozestup břišních svalů, i když už mnohem menší (1-2 cm), ale ničeho nelituji.

• Citovat
  • Nahlásit
1059
27.3.21 22:47

@mado tak tohle se ti může stát i u druhého dítěte a nikdo to neřeší, nezůstane u jedináčka jen proto, co by kdyby… my jsme s tím třetím čekali skoro o rok dyl, než jsme původně chtěli, kvůli zdravotním potížím prostredniho, protože kdyby potřeboval nějakou větší péči nebo tak něco, tak bychom si to třetí dítě třeba rozmysleli nebo odložili. To smysl má. Ale v opačném poradi ne. Nemít další dítě jen proto, ze by hypoteticky mohlo byt problémové, to je přece nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10507
27.3.21 22:49

Spis bych se zeptala, proc teda nepockat? Co te honi? Chapala bych treba vek, ale proc si to nemuzes udelat vic na pohodu…?
Vyhrajou si stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat