Trh s cennými papíry

28
25.4.17 17:23

Trh s cennými papíry

Dobrý den,
jste někdo účastníkem burzy s cennými papíry?
Invetujete do něčeho?
Napište, prosím, své zkušenosti.

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5935
25.4.17 17:32

Co si představujete za zkušenosti? Normální lidé nejsou účastníkem burzy, to jsou jen „brokeři“- velké firmy. Vy asi myslíte přímé obchodování na burze a ne jen investování do fondů…
Založíte si obchodní účet, dáte peníze na obchodní účet. Zadáte příkaz na nákup požadované akcie. Záleží, v jakém horizontu uvažujete- pro osvobození od placení daně musíte ten CP držet 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
25.4.17 19:13

Jo, já jo, účet mám u Fia (e-broker), nemáme tam samozřejmě životní rodinné úspory, ale hraju si tam s určitou částkou, držím se v průměrném zisku 10% ročně před zdaněním (za loňský rok mám 15% v plusu, držím si nějaké dividendové tituly a občas chytnu nějakou tu vlnku), ale víc peněz tam rozhodně nedám, protože podle mě žádný laik není schopen proniknout k informacím, které by mu umožnily nějakou hlubší analýzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
25.4.17 19:35

@Ivan PPZ
Ano, měla jsem na mysli přímé obchodovani. Vim, ze se toho účastnil byvaly kolega z práce. Mel účet a temer cely den sledoval pohyby na trzich s energiemi. Rikal, ze mu to obcas „neco“ vynese, kdyz se tomu opravdu venuje.Tak jsem byla zvědavá, co vse to obnáší a jak je to slozite. Nemam namysli jen kazdorocni vyplaceni divident. Spíš nákup a prodej CO v pravý cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
25.4.17 19:37

@zrcadlo
Můžu se zeptat jak si necháváte zdanit zisk? Jestli se Vám to stahne nejak automaticky nebo to uvedete v rocnim danovem priznani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
25.4.17 19:43
@Francoa píše:
@zrcadlo
Můžu se zeptat jak si necháváte zdanit zisk? Jestli se Vám to stahne nejak automaticky nebo to uvedete v rocnim danovem priznani?

V daňovém přiznání, z e-brokeru si stáhnu přehled, takže nic složitého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
25.4.17 19:54

§10- ostatní příjmy- prodej CP.
@Francoa Vy tady chcete tipy na obchody? Kolega asi dělal něco jiného, než možná myslíte. On „trejdil“ a asi nedělal klasické akcie, ale buď futures- to nejsou cenné papíry, ale deriváty, nebo nějaké CFD- opět driváty. Na tento druh obchodů zapoměňte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
25.4.17 20:36

@Ivan PPZ
Díky za objasnění ;) zabyvalo se tim vice kolegů, tak úplně nerozumim, proc mam na tento druh obchodu zapomenout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
25.4.17 20:52

Tak proč se ptáte tady a ne těch úspěšných kolegů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
25.4.17 21:03

@Ivan PPZ
Protoze jsem se odstehovala a uz s nima nejsem v kontaktu a chci slyset nazor vice lidí.
Take jsem nenapsala, ze byli vsichni úspěšní. Jen, ze se tim zabyvali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
25.4.17 21:13

A co vás zajímá? Jakým stylem chcete obchodovat? Intraday, scapling? Pákové obchody? Brokera v ČR, nebo v zahraničí? Proč to chcete dělat? Kolik peněz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
16.10.19 16:33

Oživuji diskuzi. Je tu někdo, kdo obchoduje CFD?? Docela si s tou myšlenkou pohrávám.. nebo forex?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama