Rozdělily byste se? - peníze z pozůstalosti

Anonymní
10.4.17 22:51

Rozdělily byste se? - peníze z pozůstalosti

Uvedu situaci: Manžel byl „obmyšlenou osobou“ v případě životního pojištění svého otce, který před nedávnem zemřel. Peníze nejdou přes dědické řízení, jedná se o cca o 200 000, které získá přímo muž. Manžel má sestru, která o tomto vůbec neví. Otázka zní - rozdělily byste se, řekly byste jí to? Jen pro upřesnění…na sklonku života pantáty se o něj staral víceméně můj muž…nákupy, úklid atd… Náš postoj je jasný…jen nás pro zajímavost zajímá jak smýšlejí ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6037
10.4.17 22:52

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
10.4.17 22:54

Ano rozdělila bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3917
10.4.17 22:54

Já bych se určitě rozdělila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
10.4.17 22:56

Záleží na rodinnych vztazích. Možná měl otec důvod to dat jen jednomu z nich. Takze bohu zel, nemůžu odpovědět jednoznačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 22:57

Tak to mě mile překvapilo, většina známých, kterým jsme to nastínili se na nás kouká jak na dementy, že se chceme dělit…tj..náš názor j stejný - podělit se…zakladet.

• Nahlásit
  • Citovat
4303
10.4.17 23:00

Já bych se rozdělila, můj bratr se mnou určitě ne. Peníze jsou pro něj alfou a omegou života a v očích by mu skákaly dolary, jen by se dozvěděl částku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.4.17 23:02

Rozdělila bych se, ale máme skvělé vztahy a tohle je prostě strašně individuální situace. Pokud by mi kamarádka řekla, že by se nedělila, neřekla bych jí proti tomu ani popel, tohle je každého věc, záleží na vztazích, finanční situaci, na tom, co si přál otec. Pokud by mi řekl, že chce, abych se rozdělila, rozdělila bych se, aniž by na to měl někdo právní nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14480
10.4.17 23:04

Ja urcite ano, mame v rodine dobre vztahy a nenapadlo by me takovou castku pred sestrou zatajovat, co kdyby na to pak prisla? Podle me stoji dobre vztahy v rodine za vic jako 100 000kc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 23:04
@Moniňoň píše:
Záleží na rodinnych vztazích. Možná měl otec důvod to dat jen jednomu z nich. Takze bohu zel, nemůžu odpovědět jednoznačně.

Vztahy řekněme standardní s tím, že manžel je dobrák od kosti a vždy pomáhal otci mnohem více..poněvadž dle mého subjektivního názoru je švagrovka líná koza (což byl i názor pantáty), ale furt chtě nechtě si myslím, že na to má taky právo, právě proto, že tohle není nikdy jednoznačné a peníze budou my nebudem zaklad.

• Nahlásit
  • Citovat
3917
10.4.17 23:10
@Anonymní píše:
Vztahy řekněme standardní s tím, že manžel je dobrák od kosti a vždy pomáhal otci mnohem více..poněvadž dle mého subjektivního názoru je švagrovka líná koza (což byl i názor pantáty), ale furt chtě nechtě si myslím, že na to má taky právo, právě proto, že tohle není nikdy jednoznačné a peníze budou my nebudem zaklad.

Já bych to před ní zatajila pouze pokud by byla nějaká zkrachovalá feťačka nebo alkoholička a hrozilo by, že peníze zahučí v něčem takovém. Tak, jak to popisuješ, bych jí ty peníze dala, a to i v případě, že bych měla pocit, že se mohla zapojit do péče víc. Pokud máte vztahy alespoň jakž - takž, tak to za těch sto táců opravdu nestojí. A můžete si tu svoji část využít s klidným svědomím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 23:11

Je to hrozně individuální, záleží na vás. Tvůj manžel se určitě o otce staral z lásky, ne kvůli dědictví. Takže ta možnost rozdělit peníze je fér, at máte čisté svědomí. Ale já bych počkala ještě na vyřízení pozůstalosti, ono to dědické řízení těmi mezilidskými vztahy zahýbe, at toho nelitujete. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 23:13

Ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
10.4.17 23:17

Ano, rozdělila, ovšem až po ukončení dědického řízení (dost možná mohl nějak otec pamatovat zase na ni), s dostatečným časovým odstupem, aby to bylo čisté a bez emocí. Pokud už máte vy i sestra děti, asi bych ty peníze rozdělila mezi vnoučata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
10.4.17 23:21
@Anonymní píše:

No myslela jsem.to spíš tak, že pokud tatínek ležel na smrtelné posteli x měsíců a potřeboval pomoc a staral se jen tvuj muž a ona za nim ani neprisla, pak bych peníze nedelila. V běžných vztazích bych se samozřejmě rozdělila. Ale. pokud bylo vysloveně přání tatínka, aby to nedostala dcera, pak bych možná váhala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama