Jak velkou máte rezervu pro případ nouze?

Anonymní
10.4.17 11:27

Jak velkou máte rezervu pro případ nouze ?

Ahoj, jsme rodina s běžnými příjmy a naškudleno máme zhruba na roční výpadek všech příjmů. Na ty peníze se nesahá. Chtěla bych do rezervy sáhnout, ale manžel je proti.
Kolik si necháváte vy pro strýčka příhodu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5778
10.4.17 11:29

Mela bys mit alespon 3 mesicni platy, idealne ale 6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17691
10.4.17 11:30

Otázka je kvůli čemu chceš sáhnout do rezerv :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:36

Jsem unavena šetřením a chtěla bych nějaké příjemnosti. Vyměnit nábytek, lepší dovolenou…

• Nahlásit
  • Citovat
594
10.4.17 11:40

Mám zhruba 6-7 platů. Záleží, kolik z té rezervy chceš vzít, pokud je to malá částka, tak bych si klidně něco hezčího pořídila. Pokud chceš utratit půlku našetřených peněz, tak chápu manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:41

Mame cca 3 miliony, a presto po 4 mesicich ukoncuji ppm a vracim se do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
17691
10.4.17 11:42

Tak za to bych neutrácela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
10.4.17 11:46

Jo když člověk jen šetří a šetří, někdy je z toho už otrávenej. Vidím to u sebe. Každá koruna nejlépe aby se 2× otočila. :roll: někdy mám zlost, že to není ani život. Ale pokud jste dva, půjde to líp zas něco našetřit a třeba si dopřát tu dovolenou. Jen se dohodnout. Což je někdy taky pracný. Říká se mít tak cca 6 platů, ale jakých? Průměrných? :mrgreen: to abych k tomu kradla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:47

Chtěla bych utratit půlku rezervy. :oops: Zbylo by těch 6 platů, co se doporučuje. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
10.4.17 11:50
@Anonymní píše:
Chtěla bych utratit půlku rezervy. :oops: Zbylo by těch 6 platů, co se doporučuje. :oops:

Ale tu rezervu uz mate ne? Takže to co jsi doteď dávala bokem uz můžeš normálně zařadit do rozpočtu. Vzhledem k tomu, ze je rezerva společná a manžel nesouhlasí, tak bych na ni nesahala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:52
@Bizky píše:
Jo když člověk jen šetří a šetří, někdy je z toho už otrávenej. Vidím to u sebe. Každá koruna nejlépe aby se 2× otočila. :roll: někdy mám zlost, že to není ani život. Ale pokud jste dva, půjde to líp zas něco našetřit a třeba si dopřát tu dovolenou. Jen se dohodnout. Což je někdy taky pracný. Říká se mít tak cca 6 platů, ale jakých? Průměrných? :mrgreen: to abych k tomu kradla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

přesně, nějak to na mě padlo.Ale určitě mi to neprojde a na dovolené opět budeme ve stanu u přehrady. Sice to mám ráda, ale trocha pohodní by jenou za čas neuškodila. Aby za mě někdo uvařil a tal.

• Nahlásit
  • Citovat
594
10.4.17 11:52

@Bizky Myslím, že je to 6 tvých platů - abys měla rezervu, kdyby tě například vyhodili z práce a nemohla jsi hned najít novou. Nebo teda aspoň já to beru jako 6 mých platů :D, průměrných by to bylo míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:53

1mega
omluva za anonym. když tak mazat

• Nahlásit
  • Citovat
594
10.4.17 11:53
@Anonymní píše:
přesně, nějak to na mě padlo.Ale určitě mi to neprojde a na dovolené opět budeme ve stanu u přehrady. Sice to mám ráda, ale trocha pohodní by jenou za čas neuškodila. Aby za mě někdo uvařil a tal.

To chápu. Ale ani hezká dovolená tě nemusí stát půlroční výplatu. Nešlo by se s manželem nějak domluvit na kompromisu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 11:55
@Tichošlápek píše:
Ale tu rezervu uz mate ne? Takže to co jsi doteď dávala bokem uz můžeš normálně zařadit do rozpočtu. Vzhledem k tomu, ze je rezerva společná a manžel nesouhlasí, tak bych na ni nesahala

houby, musí se našetřit na nový plot. I ta přehrada něco bude stát, šetřit se bude dál. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama