Založení kreditní karty bez doprovodu rodiče

11.4.17 10:50

založení kreditní karty bez doprovodu rodiče

Ahojky, nevíte někdo, zda je možné založení kreditní karty u nezletilého (17let), bez doprovodu, podpisu, souhlasu rodiče? Třeba nějaký studentský učet, nebo tak něco.. děkuji za odpovědi… prolízám net, ale nemůžu nikde nic takového najít :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11.4.17 10:54

Myslíš skutečně kreditní kartu, nikoliv debetní? Kreditní je taková, kde si vlastně s nákupy půjčuješ peníze a hradíš až zpětně.
(to, že se běžně říká „kreditka“ debetním kartám - tedy platíš svými penězi, které máš na účtu, je věc jiná)

edit: Jo, a myslím, že to bez souhlasu rodičů nejde ani v jednom případě (min. u banky, kde jsem já)

Příspěvek upraven 11.04.17 v 10:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
11.4.17 10:57

Studentský účet si založit můžeš ale pouze se souhlasem rodičů. Kreditku ti naštěstí nikdo nedá. Debetní kartu ke studentskému účtu dostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:58
@klamonožka píše:
Myslíš skutečně kreditní kartu, nikoliv debetní? Kreditní je taková, kde si vlastně s nákupy půjčuješ peníze a hradíš až zpětně.
(to, že se běžně říká „kreditka“ debetním kartám - tedy platíš svými penězi, které máš na účtu, je věc jiná)

No tak to jsem nevěděla. :-D Tak tedy tu debetní :-).. Žadné pujčování peněz, jen si tam nechávat posílat třeba peníze z brygády, a pak pouze s tímto manipulovat… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:01
@berusa.m píše:
Studentský účet si založit můžeš ale pouze se souhlasem rodičů. Kreditku ti naštěstí nikdo nedá. Debetní kartu ke studentskému účtu dostaneš.

Aha, děkuji za radu, ale stejne by s dotyčnou, co by si to chtěla založit, ten studentský učet, museli jít rodiče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:04

@dardeco1
No, podle mě to nejde.

Co takhle:

• domluvit se s rodiči na založení (Pokud tedy žiješ s rodiči, pokud ne, tak zákonného zástupce. Nebo je to nějaká „tajná“ brigáda? Nebo jsou seklí, že ti do 18 účet nepovolí? Zkoušela jsi se ptát?)
  • domluvit se na brigádě, aby ti to vypláceli hotově/složenkou?
  • domluvit se s rodiči/starším sourozencem/jiným blízkým důvěryhodným (!!) příbuzným, že si ty peníze budeš nechat posílat na jeho účet a on ti je předá

edit: formátování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
11.4.17 11:06
@dardeco1 píše:
Aha, děkuji za radu, ale stejne by s dotyčnou, co by si to chtěla založit, ten studentský učet, museli jít rodiče…

Myslím si že ano. Do 18ti let není člověk způsobilý k právním úkonům. Dcera podepisovala smlouvu v bance a já musela svůj podpis připojit. Dokonce i internet banking jsem jí spravovala já. V den 18tin ale okamžitě přístup zrušili.
A můžu se zeptat, rodiče s účtem nesouhlasí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18993
11.4.17 11:09

@dardeco1 Si nejdřív udělej jasno v tom, co je kreditní a debetní karta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11.4.17 11:10
@klamonožka píše:
@dardeco1
No, podle mě to nejde.

Co takhle:

• domluvit se s rodiči na založení (Pokud tedy žiješ s rodiči, pokud ne, tak zákonného zástupce. Nebo je to nějaká „tajná“ brigáda? Nebo jsou seklí, že ti do 18 účet nepovolí? Zkoušela jsi se ptát?)
  • domluvit se na brigádě, aby ti to vypláceli hotově/složenkou?
  • domluvit se s rodiči/starším sourozencem/jiným blízkým důvěryhodným (!!) příbuzným, že si ty peníze budeš nechat posílat na jeho účet a on ti je předá
edit: formátování

o mě nejde. mě je 26 let :-D ale jde o mojí sestřenku. Chce jít na brigadu, ale prý se posílají peníze jen na učet, že se dnes už pry nevyplací na ruku… její rodiče jsou opravdu stara škola,, její otec sice svou kartu má, ale odmíta s ní platit u pokladny, protože mu prý prodavačka vysaje celé konto… :-D a tak oni ani nechtějí aby to měla založené.. prostě pakárna no :-DDD ale asi jí nabidnu, jestli by si to nechtěla nechat posílat na moji a že jí to pak dám… to by bylo asi nejlepší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18993
11.4.17 11:11

@dardeco1 Jinak účet má od asi půl roku i můj nyní čtyřletý syn. Kartu k němu snad vydávají od 12 let.
Já měla účet i s kartou od 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
@Svistice píše:
@dardeco1 Si nejdřív udělej jasno v tom, co je kreditní a debetní karta.

To bych asi měla.. I když já svou kartu mám, od nepaměti jí říkám kreditka :-D i když ted se dovídám, že to je debetka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Svistice Za to bych ji nepeskovala, tyhle termíny si plete i mraky dospělých. „Kreditka“ říká skoro každý, i ten, kdo ten rozdíl zná. :kytka:

@dardeco1 Chápu, že dnes se už i v 17 letech účet hodí, ale zas bych se zkusila domluvit s rodiči (ale neznám tvoji situaci). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:14

Jo, tak už vidím, že nejde o tebe. V tom případě bych sestřence nabídla možnost C :)
Ten 1 rok to vydržíte takhle a pak si založí svůj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8436
11.4.17 11:20

@dardeco1 moje děti mají platební karty, které nejsou vázané k žádnému účtu. zařizovala jsem je já, čili v bance mají moje údaje. při každé platbě mi na můj mobil pípne oznámení o platbě a o zůstatku. chtěla jsem tohle odesílání zpráv změnit, aby chodilo na mobil dětí (aby měli lepší přehled, kolik v danou chvíli na kartě mají) - a byla jsem rázně odmítnuta, že dokud děti nejsou plnoleté, tak v žádném případě nelze přenastavit ani to pitomý posílání SMSek na jejich telefon, vše jenom přes rodiče :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
11.4.17 12:25
@dardeco1 píše:
No tak to jsem nevěděla. :-D Tak tedy tu debetní :-).. Žadné pujčování peněz, jen si tam nechávat posílat třeba peníze z brygády, a pak pouze s tímto manipulovat… :-)

Prosím tě, tohle už nepiš!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama