Trhání dolní sedmičky

3.3.21 20:56

Trhani dolni sedmicky

Ahoj holky,
zitra mam jit trhat spodni sedmicku. Zub mam rozpadly, pulka vypadla, no katastrofa. Bojim se docela jak to bude bolet. Bolest pri trhani nejspis preziju, zubare se nebojim. Ale spis se bojim te bolesti po. Mate nekdo zkusenosti? Potrebovala bych uklidnit. A jak pristupovat k peci o chrup po vytrzeni?
Dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3824
3.3.21 21:09

Info dostanes, nevyolachovat, aby zustala krevni srazenina, nekousat na to atd. Jestli mas aulin/nimesil, driak ale pomuze. Jinak klasika brufen - vzit hned po skonceni ucinku anestezie, nenechat rozjet bolest. Prvnich 24 hod nekourit, nepit alkohol, ledovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
3.3.21 21:10

Vem si prasek od bolesti po trhani a nesmis si vyplachovat pusu.Me to po trhani bolelo asi 5 dnu, nez se to uklidnilo. A dobry je i ledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17522
3.3.21 21:32

Jestli chceš uklidnit, tak já nic nepíšu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
3.3.21 21:46

@Cattus ty si prdlá :mrgreen: tak nepiš vůbec nebo šup sem s hororovou story :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9864
3.3.21 22:10

Tak předpokládám, že dostaneš injekci, takže nic bolet nebude. A po mě taky nikdy nijak moc nebolelo a to mi předloni zubař taky trhal rozpadlý zub, trvalo mu to 45 min, než se mu to podařilo (po těch letech se na kořenu vytvořila kulička). Měla jsem úplně vytahanou pusu, sedřený ret a koutek, tvář oteklou asi dva dny, ale ta rána samotná nijak extrémně nebolela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
3.3.21 22:14

Před rokem mi zubařka trhala úplně zbroušenou sedmičku. Opravdu z ní nezbylo prakticky nic než kořeny. Venku byla během snad ani ne minuty a večer jsem o tom nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17522
3.3.21 22:28
@Kolarkaa píše:
@Cattus ty si prdlá :mrgreen: tak nepiš vůbec nebo šup sem s hororovou story :mrgreen:

Nemůžu, byl to fakt horor.
Ne to trhání, ale ty týdny po tom. Žádný zánět, žádné suché lůžko. Něco se prostě pokazilo :mrgreen:

Edit
Mrtvý zub, injekce, lup a hotovo. Nevím co se stalo, ale dva týdny mě to bolelo do krku a do ucha, afty, nemohla jsem otevřít pusu ani jíst. Pak už ze zahojené rány z boku začaly vylézat kousky čehosi ostrého, vyčetla jsem, že asi kosti, ale u dr jsem nebyla. Vyloučilo se to, plivala jsem to pár dní. Rána se zatáhla a po měsíci byl klid.
Třeba někdo ví co to bylo a proč, pro mě strašná zkušenost.
Ten zub bolel týden před tím, jako zánět v uchu. Byla jsem na orl, pak teda u zubaře. Mám skvělou doktorku, ale už nechci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat