Tři autosedačky v Octavia Combi III

14.1.20 07:11

Tři autosedačky v Octavia Combi III

Chtěla bych poprosit o radu. Momentálně máme staršího syna v Cybex Solution M-Fix, mladšího v Maxi Cosi Pearl a miminko bude v Maxi Cosi Pebble.
Je nám jasné, že tři sedačky dozadu nedáme, s dětmi budu jezdit převážně já, tak budu mít jednu sedačku vepředu.
Kdybychom ale jeli někam společně, dáte mi prosím tip na užší sedačky, abych se vlezla dozadu mezi ně a bylo to aspoň trošku pohodlné v Octavia Combi III?
Minimálně Cybex Solution je dost široká, ty další dvě by snad mohly zůstat.
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2907
14.1.20 07:46

Já bych volil nejjednodušší možnost a to zajet do obchodu a na místě to vyzkoušet. Ať to máte 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.1.20 07:49

@ZuzNovot resime to same a menime auto :lol: Nechceme ustoupit z naseho pozadavku, kterym je kvalita autosedacek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 07:56

@Cenarius to bychom samozřejmě potom jeli, nejdřív jsem se přesto chtěla radu, abych se mohla shánět po něčem konkrétním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 07:59

@luci.no převážně budu jezdit já v současných autosedackach. Ještě nás napadl podsedak, ale nejstarší má čerstvě 4 a výškově je jak tříletý, tak mi jiná autosedacky přišla jako bezpečnější volba.
Pokud chcete kupovat nové auto, můžu se prosím zeptat jaké?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24604
14.1.20 08:01

Také bych asi mrkla na větší auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17395
14.1.20 08:05

@ZuzNovot zkus se podivat na romer advansafix, mela by byt siroka jen 44 cm a je to kategorie 9-36 kg. V popisu sedacky je zminka, ze jsou navrzeny tak, aby se vesly tri vedle sebe do beznych automobilu. Ale musi se to samozrejme vyzkouset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17395
14.1.20 08:06

@luci.no @Crystal87 vetsi auto ano, ale kdyz ma nekdo auta dve, tak se mu nechce uplne menit obe dve. Take hledam variantu, jak alespon tu mamataxisluzbu zvladnout s puvodnim autem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5320
14.1.20 08:08

Měli jsme tři Römerky, nejstarší neměla taková ta „křídla“ na stranách, měla jen boční chrániče hlavy.
Zapínání byl sice dost horor, ale dalo se to zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17395
14.1.20 08:16

@ZuzNovot a jeste ja obcas mezi sedackami jezdim, kdyz mladsi dite place a uplne v pohode je to s protismernymi sedackami. Nebyva totiz problem s sirkou sedaku, ale ramen. Deti mame v protismernych sedackach alespon do 3 let prave i z tohoto duvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7136
14.1.20 08:19

@ZuzNovot těch diskuztí na téma Octavia a 3 sedačky je tady mnoho, stačí to projít, jinak sedačky se dělí podle kil, a ani jednou jste nenapsala jak máte velké děti, takže je těžké něco konkrétného radit.
Jinak pro starší dítě ta nejužší mezi sedačkama kat. 15-36 kg je Römer Adventure: http://autosedacky.mimishop.cz/…er-adventure
musíte ale zapomenout na isofixové sedačky, protože u Octavie jsou ty isofixy na krajních sedadlech a více ke středu, a ve chvíli kdy dáte na krajní sedadla jakékoliv isofixové sedačky tak uprostřed zbude max.24 cm a tam už žádnou sedačku nedostanete.
A určitě to jeďte vyzkoušet do obchodu i přímo s dětmi ať víte jaké jsou možnosti a jak to půjde zapínat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17395
14.1.20 08:31

@steeve Ona tam nechce dostat sedacku, ale sebe. Meli jsme v oktavce dve protismerne sedacky na isofixech a vesla jsem se tam v klidu i na delsi jizdu. Jak jsem mela prostor v ramenou, sedacky byly vys, takze i prostor na sedadce, tak to slo dobre. S jednou posmernou a jednou protismernou to jde uz hur, ale pokud je to jednou za cas… Pokud by zakladatelka udrzela dite v protismeru do 3-4 let, tak by problem odsunula do doby nakupu noveho auta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
14.1.20 09:26

My jsme tento problém vyřešili koupí většího auta. Krom plnohodnotného místa pro všechny 3 děti máme i bezvadné velkej kufr, třeba kočár vůbec nemusím skládat, jen ho zaparkuju do auta, k nezaplacení. Pokud nechcete jiné auto, tak stačí do googlu zadat „úzká autosedacka“. Mně to tehdy našlo romer eclipse tuším, ještě pak jednu, ale to si bohužel nepamatuju. Ještě jsme měli v záloze nápad, že nejstarší syn by byl jen na podsedaku uprostřed, boční ochranu by tak vlastně nepotreboval. Ale měl jen 4 roky, nepřišlo nám to bezpečné. Stejně tak jsme se nechtěli štvát se zapínáním pasu, zvlášť toho uprostřed. Jezdíme často a představa, že při každé jízdě půl dne lozim po autě a zapinam pásy…stačí mi to i ted, a to nejmenší jen nacvaknu do izofixu a největší se skoro úplně zapne sám. Existují ještě trojsedacky, jen v zahraničí, pekelně drahý, ale moc se nám to líbilo, kdybychom nenarazili na výhodnou koupi auta a nejezdili tak často, asi bychom do toho sli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:26

@chaela auto někdy chceme kupovat, ale až později. Můžu se prosím zeptat, jaké auto jste koupili?
O té trojsedacce jsem taky četla, ale nejde to tady v CR nikde vyzkoušet a je to dost drahé, aby to člověk koupil naslepo. Že může jet dítě v protisměru tak dlouho jsem nevěděla, taky zkusím něco zjistit, i když si nedovedu představit, že by jim tak dlouho nevadilo vidět dopředu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
14.1.20 10:42

@ZuzNovot máme Seat, Alhambru. Jsme maximálně spokojeni, sice už nás něco pozlobilo, ale nic zásadního. Vážně si nedovedu představit mačkat se v něčem mensim. Ale to taky dost zaleti na tom, jak casro jezdite a jeatli trwba nevozite jeste nekoho (my ano, takže i to byl důvod). O protisměru bych neuvažovala vůbec, je to sice asi nejbezpečnější, ale on ani ty posmerne jsou dostatečně bezpečné a pro větší dítě určitě lepší. Když bude dítě v autě ječet z nudy, protože nic nikam nevidí, tak to taky nebude úplně bezpečný. Já se strašně těším, až to naše mimino odroste a bude v autě místo řevu sedět a koukat kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama