Tříletá nechce sedět v autosedačce

16
14.5.17 14:08

Tříletá nechce sedět v autosedačce

Ahoj, chci se jen zeptat, máte taky nědo dítě, které nechce sedět v autosedačce. Máme skoro tříletou holčičku, když ji posadíme do auta začne fňukat, vztekat se, brblat, nedá se to vydržet. Nemůžeme nikde dál ani na výlet, jsme rádi, jak zajedeme někde 10 km. Je to tak na nabourání se, když vám děcko vříská za krkem. Samozřejmě pokud neřídím věnuju se jí, sedím vzadu, vyndávám hračky atd. Ale pomůže to na chvíli, máte taky někdo takové dítko. Nerada jezdila už od miminka. Jinak je to normální tříletá holka. Díky aspoň za podporu, závidím těm, co jedou na dovolenou třeba do Prahy, nechápu, my bychom nedojeli. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2042
14.5.17 14:13
@Kla2014 píše:
Ahoj, chci se jen zeptat, máte taky nědo dítě, které nechce sedět v autosedačce. Máme skoro tříletou holčičku, když ji posadíme do auta začne fňukat, vztekat se, brblat, nedá se to vydržet. Nemůžeme nikde dál ani na výlet, jsme rádi, jak zajedeme někde 10 km. Je to tak na nabourání se, když vám děcko vříská za krkem. Samozřejmě pokud neřídím věnuju se jí, sedím vzadu, vyndávám hračky atd. Ale pomůže to na chvíli, máte taky někdo takové dítko. Nerada jezdila už od miminka. Jinak je to normální tříletá holka. Díky aspoň za podporu, závidím těm, co jedou na dovolenou třeba do Prahy, nechápu, my bychom nedojeli. :mrgreen:

Já myslím, že jste si ji v tomto rozmazlili tím, že jsi tam s ní, vytahuješ hračky, potřebuje zabavit.Ve 3 letech není mimino, určitě je jinak šikovná, tak prostě musí pochopit, že když se někam jede, musí sedět a vydržet. jinak to nejde. Mám již čtyřletou, taky nemiluje sedět v autosedačce, prý se jí potí záda, nemůže se hýbat, bolí ji zadek… :zed: :mrgreen:.Ale má vždy na výběr. Buď vydrží nebo může být doma s babičkou a my pojedem bez ní. drsné ale účinné. Ještě můžeš zkusit tablet s pohádkama, třeba by jí to zabavilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
14.5.17 14:28

Zkusila bych tablet s pohadkama. Jinak se obrnit dvakrat trikrat trpelivosti a nechat vyrvat, ono by ji to preslo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12584
14.5.17 14:28

@Kla2014 taky mám 3,5 letou holčičiku. Co od malička nerada jezdí. Na delší trasy pomůže tablet s pohádkou. Jinak se to po chvilce taky děs. sice nevřízká, ale otravná je dost. taky dávám na výběr, Buď buď doma sama nebo pojeď s náma, ale budeš hodná. Zabírá to. Taky si myslím, že takhle staré dítě by si to mělo nechat vysvětlit, že má sedět a hrát si samo. Nidky jsem s dětma neseděla vzadu. když byla menší pomáhal rohlík do ruky - sice bordel všude, ale klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
14.5.17 14:40

Když syn zlobí v autě, tak mu řeknu, že ho vysadím, poom stačí přibrzdit a hned je klid. Ale je ttedy o něco starší, nevím jestli by to tříletá už pobrala. Jinak je také důležitý trénink. Mladší mi nerada také jezdila už od miminka, ale protože jsme z vesnice a nic tu není, tak musíme min. obden někam zajet. Už si zvykla. Jsou jí 2,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
14.5.17 14:56

Jezdíme pořád a je to neštěstí.. nemám radu, kromě stupliku do usi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
14.5.17 15:05

Co třeba zkusit dát jí malý batůžek, ať si do něho sama vybere hračky na cestu. Koupit na přední sedadlo kapsář na hračky… jestli ještě jezdí v sedačce do 18kg, tak zkusit koupit velkou, aby nebyla jako ve vejci… a dosáhne tak i na hračky. Bonbonky? lízátko? Do rádia dětské písničky… říct jí předem, že než tam dojedete, budou tři písničky - např. Děti mají rádi, když ví, kdy co bude… já třeba říkám - už jen tři zatáčky, nebo ještě jednu písničku a jsme tam… apod.

syn také od miminka nerad sedí v něčem upoutaný… nosila jsem ho v nosítku… od narození nesnese být v „něčem“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
14.5.17 15:06

Delší cesty jsou problém… jezdíme je, ale musí se dělat co hodinu přestávka a proběhnout se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
14.5.17 15:09

Kdysi mi nějaká doktorka říkala, že je to u dětí, které mají trochu problém s rovnováhou nebo tak nějak - že tyto děti pak třeba nechodí na kolotoč apod. Prostě nemají svůj pohyb pod kontrolou a to jim vadí. Chce to cvik… a taky aby znali, jak dlouho to bude trvat -
pak se s tím lépe vyrovnají… Větší dítě už třeba pozná hodiny, nebo zná už trasu… menším dětem se to hůře vysvětluje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 16:11

@Kla2014 Na krátké vzdálenosti naučit ať kouká z okna a říká co vidí atd. a na dlouhé vzdálenosti tablet s pohádky. Mám syna 2,7 roku a dceru 16 měsíců a oba to musí vydržet a to jezdíme dlouhé vzdálenosti často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
14.5.17 16:12
@Adelka951 píše:
Když syn zlobí v autě, tak mu řeknu, že ho vysadím, poom stačí přibrzdit a hned je klid. Ale je ttedy o něco starší, nevím jestli by to tříletá už pobrala. Jinak je také důležitý trénink. Mladší mi nerada také jezdila už od miminka, ale protože jsme z vesnice a nic tu není, tak musíme min. obden někam zajet. Už si zvykla. Jsou jí 2,5.

My to zkoušeli skoro u 3leteho ( strašně zlobil v autě, jinak je docela v pohodě a zvládá i trasy do Itálie ), ale neměl svůj den, tak jsme ho vysadili na benzínce a že odjíždíme ( zajeli jsme před auto před námi ) a jemu to bylo úplně fuk, sebral se a odcházel pryč :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
14.5.17 16:16

Mám dvouletou podobného ražení. Do sedačky si musí vlézt sama, jinak je to špatně,. Občas se nechce nechat připoutat, takže se čeká, až si to madam rozmyslí. Po půl až třičtvrtě hodině začne prudit, zuje si boty, svlíkne ponožky, kope do sedadla před sebou…
Rada nechat řvát opravdu nepomáhá - má výdrž, má ječák a je ochotná řvát do ochraptění. Ani já ani manžel nevydržíme jet s ní ječící déle jak 10 minut, protože je to o vybourání se.
Posledních čtvrt roku (co je plně odplínovaná) to ještě vyšperkovává hláškami o tom, že potřebuje čííí nebo bobek. Minule jsme cestou na chatu stavěli 3× po ani ne 10 minutách jízdy, protože tvrdila, že tentokrát už opravdu potřebuje. No kulový, nečůrala pak ani jednou. :pocitac: Ale riskni si to, nezastavit jí, co když se jí fakt bude chtít, že. :nevim:

Takže to chce asi jen pevné nervy a být ve vynalézavosti o chlup před dítětem. :jazyk:

Sedačku má s pětibodovým pásem, pohodlnou, polohovací, ze které má nádherný rozhled. Nedokážu si ji představit třeba v pultíkovce, kde se dítě ani nehne.

Nejlepší je časovat cestování na dobu spánku nebo když je unavená. Počítat s přestávkami, kde se vyvenčí. Do ruky nějakou knížku nebo něco. V autě pouštíme audiopohádky a vyhlížíme traktory, zvířátka a další „zajímavosti“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
14.5.17 19:53
@Tute píše:
Dala bych pod ní podlozku a tiskla to.
Pokud co 10 minut známou cestu stavíš, dítě si z vás dělá dobrý den…

„Bobkovací vložka“ začala asi dvě hodiny od čůrání doma, mezitím byla a si po hodině jízdy nákupní pauza (při které samozřejmě čůrat nechtěla).
Takže nárok na to chtít (když cestou pila) měla. Smozřejmě po třetím pokusu a stejně níc už měla smůlu a mohla si o tom bobku vykládat další zbytek jízdy. Ale u dvouletého dítěte, které navíc nerado čůrá v přírodě, prostě nemůžeš po prvním neuspěšném pokusu říct, že si jen vymýšlí a má smůlu.
Samozřejmě pokud začne s bobkováním deset minut po vyjetí z domova, tak má smolíka, protože je na 99% jasné, že kecá. Stejně tak mám limit třikrát a dost.
Ale děti jsou mrchy chytré a velmi rychle pochopí, na co by ten rodič mohl reagovat. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama