Tříleté dítě na UM

Anonymní
17.11.20 21:16

Trilete dite a UM

Synovi byly nedavno 3 roky, do skolky nechodi (jsem na RD s mladsim). Od malicka je zavislak na mleku, nejdrive MM pak UM. Nemuzeme ho toho zbavit, ma to proste jako ritual, pije UM rano a vecer; kdyz je nemocny tak i vic. Casto tu vidam diskuse jak je UM k nicemu a jak jej detem sebrat nejlepe po 1.roce veku, ale na to se neptam. Jsou tu rodice kteri davaji UM i v pozdejsim veku? Do kdy? Preslo to vase deti samo nebo jste to museli razne utnout? Pomohla by skolka? Dekuji za jakoukoli radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17232
17.11.20 21:19

A důvod? 8o hrnek mléka jsem si dávala i na vejsce. Nebo mu dělej kakao :nevim: kluk to pije ráno, já si na krabici čtu, jak je to zázračnej nápoj a všichni jsou happy ne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8387
17.11.20 21:21

Ve 3,5 letech jsem jí to vzala. Nechtěla UM z hrnku, pořád tahala flašku a mě už to nebavilo pořád chystat, tahat sebou, když jsme někam jeli. Ohřívačku atd :roll:
Ale neprotestovala. Přešla pak na normální kravské mléko z hrnku. A celkově vše mléčné má ráda, takže bez problémů se toho UM vzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20274
17.11.20 21:22

Ja davala skoro do 4 let. Syn ho mel rano k snídani jeste tak první pul roku, co začal chodit do skolky. Pak ho přestal chtit sam. Ale u nej jsem to neresila, je od mala hrozny nejedlik, tak sem byla rada za každou kapku cehokoliv navic. Mladsi mliko nechce od roka, sem tam vezme na milost flasku, kdyz roste zub a boli ho kousat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11307
17.11.20 21:25

Moje nejstarsi pila 2krat denne z lahvicky a ve 4r presla aspon na hrnicek. Vydrzelo ji to dlouho, spis ja si pak oddechla, kdyz vecerni ritual skoncil (nekdy pred nastupem do 1.tridy). Segra pila sunar z flasky jeste ve skole a mela pod trestem smrti zakazano to na verejnosti zminovat :mrgreen:. Moje nejmladsi se pro zmenu mlika nedotkne, tak si vyber, co je lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
17.11.20 21:42

Tak moje prave 4leta pije um taky a ještě z flašky :roll: ráno a večer. Kolikrát jsem si rikala, ze jsme exoti, no ale neresim, ona jídlu celkove moc nedá a v um jsou aspoň nejaky přidany vitaminy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
17.11.20 21:43

Nase ma 2 a ctvrt. Mliko ji brat nebudu, pije pravidelne rano a nekdy vecer. Nevidim na tom nic zleho. Aspon nemusim davat vitaminy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 21:45

@Bubla Bůčková @Šmoulice @Kriss Tina @Hobitka Holky vsem vam moc dekuju, uz jsem se bala ze je syn trosku nenormalni s tim… praveze taky taha flasku, takovou tu NUK ucici, neustale ale u ni prokousava savici, ja to jak blbec stale dokupuju a nebavi me to, ale bez flasky je to boj, zejmena vecer 🙈 Kakao nechce, myslim ze jde i o ten navyk na tento typ flasky… snad ho to ve skolce prejde. Opravdu jeste jednou diky, bala jsem se ze mi prijdou same zpravy typu ze jsem hrozna matka kdyz mu UM toleruju :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
825
17.11.20 21:47

Já přestala dávat cca ve 2,5 proto, že to chtěl z flašky, a tu už jsem mu nechtěla dávat. Samo ho to nepreslo, ale nebyla to ani žádná hrůza - nejdřív jsem přestala dávat ráno, to šlo jednoduše, nahradila jsem rychlou ‚předsnídaní‘, prostě začal dostávat nějakou rychlou drobnost, než jsem nachystala snídani. Večer to bylo trochu horší, ale já prostě mlíko přestala automaticky chystat, nenabízela jsem, nemluvila o tom. On si někdy vzpomněl sám, někdy ne. A postupně to vyšumělo. Když si pak ještě narazove vzpomněl, dala jsem mu plnotucne obyčejné v hrnicku… mě už štvalo, kolik to stojí peněz :lol: ale tak ublížit by to dítěti prostě nemělo. A já si třeba zas myslím, že utnout to ihned po roce je brzy :nevim: každý to má nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
17.11.20 21:48

Syn 2 a půl ;) pije mléko před odpoledním spaním a večer :D
Teď se snažím odbourat to odpolední a nechat jen to před spaním. Někdy to projde a někdy bez něj neusne.
Nehrotím to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 22:06

Prestala jsem UM davat asi ve dva a ctvrt. Uz me nebavilo mejt flasky, predchystavat to rano, protoze syn zacal ve dvou letech chodit do jeslicek a vubec, prislo mi to docela jako draha standa na to, ze nekdy si dvakrat cucnul a flasku odhodil.
Presli jsme rano na kakao z hrnecku. Koupila jsem mu jeden s Mickeym a za tejden si nevzpomnel, ze nekdy pil mliko z flasky 😂
Kdyby se ho ale nechtel tak lehce vzdat, tak bych mu ho holt davala dal. Nic pres koleno nelamu 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
17.11.20 22:07

Obě starší pily Nutrilon, jedná do pěti let, druhá cca do nástupu první třídy, nezakazovala jsem nikdy ✋,samý se toho vzdaly a teď pijí kravské, starší přírodní, mladší jako kakao, několikrát denně, a nás nejmenší ten pije Nutrilon je mu 2,5,takže tak, též mu chutná!!!a pro zajímavost, když bylo mladší cca 3 roky, tak díky Nutrilon nemusela na kapacky do nemocnice, týden nejedla, jen pila Nutrilon a to jí zachránilo, takže za mě, každé dítě je jiné a samo si řekne, kdy přestane 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
17.11.20 22:10

Hlásím se do klubu, syn bude mít také tři roky a miluje nutrilon :) má ho k snidani a pak před spanim po večeři. Pije i normalni mléko, ale po něm mívá zacpu, tak jsem rada, ze to UM je v pohode. Také mě tato diskuze potěšila, ze nejsme exoti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9438
17.11.20 22:20

Tak UM je blbé hlavně proto, že je to umělina.
Klidně ať pije mlíko, ale ať je to kvalitní kravské/kozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6886
17.11.20 22:23

5 a 1/2 dnes je z něj šikovnej skoro 11 letý kluk..
Hlavní je, že se najedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat