Tříleté dítě nechápe barvy

19.1.20 22:20

Trilete dite nechape barvy

Ahojky, moje dcerka (za mesic 3 roky), vubec nechape barvy.. Jinak je vyspela a sikovna. Hezky mluvi, umi rikanky a cele pohadky nazpaměť, pozna nekolik pismenek, je zrucna, ale barvicky porad nic :zed: Uz zkousime asi pet zakladnich barev porad dokola nekolik mesicu a stejne klidně rekne, ze slunicko je modré.. Barvy urcite vidi, protože kdyz uklizime kostky lega, tak ho hezky tridi podle barev.. Ale kdyz se ji na zeptam, jakou kosticku ma v ruce, tak nic.. Vsude ctu, ze na trilete prohlidce u pediatra se to zkousi :roll: Nejaky figl, jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.1.20 22:23

No jestli ti jde jen o tříletou prohlídku, tak bych byla v klidu. Syn neodpověděl na tříleté doktorce ani na dotaz, jak se jmenuje :D překvapivě mi ho nechali a mohla jsem si ho odvézt zase domů :lol: :lol: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
19.1.20 22:24

Nam rikala doktorka, ze to zkousi na petiletce.Moke dcera je tedy umi, ale sousedky kluk, jeste v 5 si pletl zlutou za cervenou. Porad to s ni zkousej ruznyma hrama a ono se to poda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1796
19.1.20 22:30

A zvládá třeba říct, že kostka má barvu jako sluníčko? Nebo jako travička? Pokud jo, tak bych se přesným pojmenováním barev vůbec netrápila a byla bych ráda, že je dcerka šikovná a spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
19.1.20 22:33

Synovi trvalo 2 roky než se naučil barvy. Vůbec jsem to nechápala, protože tvary a strany uměl hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
19.1.20 22:36

@Maminanamatersky na trilete prohlidce se zkousi, jestli barvy pozna - tzn. ze mu dr. ukaze neco barevneho a rekne, at ji ukaze treba cervenou. Pojmenovat tu barvu jeste nemusi, tzn. nemusi odpovedet na otazku, jaka je to barva. A muzes byt v klidu, s druhym synem jsme na tom byli uplne stejne, slunicko bylo zelene, trava cervena, cerveny gauc byl modry, nezvladal ani prirovnat (ze ma neco barvu jako slunicko apod.)atd. Se mnou ani barvy neukazal, tezce strilel od boku. U dr. se sestra ptala, jestli umi barvy, ja rikala, ze vubec. Pak syna vyzkousela - ukazal spravne 100 procent vcetne ruzove. Divali se na me divne, proc rikam, ze neumi, jeste ho pochvalili. :nevim:. Toz tak, nehazej flintu do zita.

Příspěvek upraven 19.01.20 v 22:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 22:38

@Maminanamatersky dceru jsme učili barvy dlouho. Bezvýsledně a najednou ze dne na den je začala říkám umí je tedy od 2,5 cca.. Zase neumí básničky ty ji nezajímají. @podzim na tříleté zkoušeli barvy, ale myslím si, že by to neresili kdyby to neuměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
19.1.20 22:38

Umí to opačně? Ukázat červenou, žlutou, zelenou? To naši doktorce na tříleté stačilo.
Na pojmenování se ptala na pětileté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
19.1.20 22:42

Nase barvy zkousela na petilete. Jinak pokud pritridi barvy k sobe, tak bych zkousela rikat barva jako travicka, barva jako slunicko a pri ruznych hrach si to pak pospojuje.Moje druha dcera byla v barvach take pozadu oproti prvorozene, v necem je zas. lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
19.1.20 22:56

@Maminanamatersky
Neučit ji více než dvě barvy, není zatím schopna vnímat 5barev najednou. :) A říkat, žlutá=sluníčková, červená=jahůdková, až pozná tyhle dvě pomalinku a postupně přidat další barvičky, jinak tohle všechno ji naučí i ve školce bez obav maminko. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 22:59

Nas pediatr je takovej prepeclivej prehanec, ze mam obavy, ze kdyz tam holka barvy nerekne, tak to bude hrotit.. :roll: S opacnym urcovanim (treba podej cervenou pastelku) je to trochu lepsi, ale taky zadna fanfara.. Barvicky se ji snazim prirovnavat k travicce, slunicku atd, ale to nejak nezabira..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 23:02

Úplně v klidu malá na třilete typovala a starší brácha ji napraskal. :grin: :grin: :grin: Doma jsme se s Tím morili snad čtvrt roku a nic. Po týdnu ve školce je bravurně umělá. :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
19.1.20 23:09

@Maminanamatersky
Aha tak to chápu a takové doktory miluji, vše podle tabulek. :D Je třeba si uvědomit, že každé dítě je jiné a indivudální a jemu bych to taky klidně řekla. Zkusila bych to fakt po těch dvou barvičkách a uvidíš, že za týden se pohnete. :) Pracuji jako učitelka v MŠ a tohle je ten nejlepší způsob. Zkusila bych se jí na ty barvičky zeptat i během běžné činnosti co dělá doma, když si bude hrát s něčím tak třeba ukaž mi žlutou a teď červenou.. :) pak chvíli klid a pak se za chvíli zase zeptat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9747
19.1.20 23:15

@Maminanamatersky žlutá jako sluníčko, modra jako nebicko, červená jak srdicko, zelená jak jablíčko, bílá jako vajicko, hnědá jako hounicko atd… :lol: formou rymu se to lepe pamatuje, fantazii se meze nekladou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 23:16

Dekuji vsem za prispevky :kytka: Normalne taky nejsem nejaka matka resitelka, ale nechala jsem se dneska rozhodit diskuzi na modrym koni, kde byly samy, genialni' deti, co umely spoustu barev uz ve dvou letech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama