Syn je negativní, když se vrátí od otce

Anonymní
19.1.20 21:54

Syn je negativní, když se vrátí od otce

Ahoj ráda bych věděla jestli někdo má podobnou zkušenost jako já a co se s tím dá dělat. S otcem svého syna jsem se rozvedla když bylo malému rok, dá se říci že spolu dobře vycházíme, na všem se domluvíme, žádné větší problémy. A teď k věci, několikrát se stalo, že když malý(6) přijel od tatinka, byl negativní ve smyslu že mě nemá rád, že se mnou na výlet nepojede, proč jezdí k moři jenom se mnou a s tátou ne, zkrátka si n ame jakoby vybijel vztek že táta ho nikam nebere a jsou doma. Ex má styk se synem pravidelný (každý druhý víkend plus jednou v týdnu vyzvedáva ze školky) ale je pravda že většinu peněz vloží do svých koníčku a tak třeba malyho nebere na výlety a dovolené tak jak by asi si malý přál. Jenže do toho já mu mluvit nemůžu. Synovi jsem vysvětlila že chápu že ho to trápí a že musí svá přání sdělit tatínkovi. Syn má momentálně postoj takový že to co řekne tatínek je svaté :nevim: furt jaký je táta chudák a že nemá peníze a čas někam jezdit (přitom to není pravda, ex vydělává mnohem víc než já, další rodinu nemá, žije sám ve svém domě) jen má zkrátka jiné priority. Kamarádka mi říká že ho evidentně ockuje proti mě, mě se tomu nechce věřit, nikdy jsme si naschvály nedělali. Nemám objektivni pohled na věc, třeba se tak děti někdy chovaji, nevím.. Co si o tom myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

396
19.1.20 22:02

My se teda v rodině s dětma crcáme hodně, ale tohle je trochu moc, ne? Budeš se starat a ještě poslouchat mladýho, že to je špatně? Řekla bych mu, že to nevadí, že mě nemá rád, že důležitý je, že máš ráda ty jeho a staráš se o něj. A na všechno ostatní, že to musí říkat tatínkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
19.1.20 22:07
@Anonymní píše:
Ahoj ráda bych věděla jestli někdo má podobnou zkušenost jako já a co se s tím dá dělat. S otcem svého syna jsem se rozvedla když bylo malému rok, dá se říci že spolu dobře vycházíme, na všem se domluvíme, žádné větší problémy. A teď k věci, několikrát se stalo, že když malý(6) přijel od tatinka, byl negativní ve smyslu že mě nemá rád, že se mnou na výlet nepojede, proč jezdí k moři jenom se mnou a s tátou ne, zkrátka si n ame jakoby vybijel vztek že táta ho nikam nebere a jsou doma. Ex má styk se synem pravidelný (každý druhý víkend plus jednou v týdnu vyzvedáva ze školky) ale je pravda že většinu peněz vloží do svých koníčku a tak třeba malyho nebere na výlety a dovolené tak jak by asi si malý přál. Jenže do toho já mu mluvit nemůžu. Synovi jsem vysvětlila že chápu že ho to trápí a že musí svá přání sdělit tatínkovi. Syn má momentálně postoj takový že to co řekne tatínek je svaté :nevim: furt jaký je táta chudák a že nemá peníze a čas někam jezdit (přitom to není pravda, ex vydělává mnohem víc než já, další rodinu nemá, žije sám ve svém domě) jen má zkrátka jiné priority. Kamarádka mi říká že ho evidentně ockuje proti mě, mě se tomu nechce věřit, nikdy jsme si naschvály nedělali. Nemám objektivni pohled na věc, třeba se tak děti někdy chovaji, nevím.. Co si o tom myslíte vy?
Že to je prostě normální…
Naši to měli oba okolo dvou let a pak v těch šesti, kdy byl táta posvátná kráva. Oba je to přešlo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
19.1.20 22:15

Tak nemusi ho nutne ockovat proti tobe, ale asi se synem nikam jezdit nechce a vysvetluje mu to nedostatkem penez, protoze treba nechce byt uprimny a rict mu natvrdo, ze do neho nechce investovat nebo ze si chce uzit dovolenou sam/s nekym jinym. Holt musis synovi vysvetlit, ze si to musi s tatinkem vyridit sam, ale ze jestli tatinek nechce/nemuze, musi se s tim syn smirit. Ze i tak ho ma tatinek rad. Ze je to synovi lito, je pochopitelne, muzes si o tom s ex promluvit, aby o synovych pocitexh vedel, ale vic s tim asi delat nepujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
19.1.20 22:25

Aha, takže matka se bude starat, jezdit se synem k moři a ještě vykládat otci,,jaké má syn pocity, jo? Výborně!.A ve volném čase by mohla pálit cihly :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 23:00

@amylon a či by měla dělat jiného? Vykládat synovi, že na něj táta vlastně kašle a zbořit mu i ten křehkého vztah, kterej mají? Mě se syn taky svěřuje s vecma, který ho u táty trápí, ale bejvalej prostě není zvyklej o téhle věcech mluvit a syn to cítí, vtakze to říká mě a ne jemu. Tak syna uklidnim a při vhodný chvíli to byvalymu předám…takovej tiskového mluvčí, no… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
19.1.20 23:46

Otec tvého syna ho fakt nemusí očkovat, možná vašemu synovi momentálně vadí jak si ho předáváte a že nejste spolu a že to má těžké atd.
Zároveň ví, že tobě to říct může, zatímco tátovi nejspíš ne.

Potřebuješ to číst jako jeho frustraci z něčeho a pomoci mu jí rozumět, ne jako útok proti tobě.

Taky to ovšem chce zkusit překonat a ignorovat nejistotu jestli jsi dost dobrá matka - samozřejmě že jsi. A tím že to holt syn nemá nejjednodušší, tak se učí postupně překonávat obtíže a frustrace. Jasně že to teď umět nebude. Ale právě proto se to může naučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
20.1.20 07:46

Také mám syna (6), nežijeme s otcem od jeho 3 let, ani do té doby se extra na výchově nepodílel. Za tu dobu ho vzal jednou do Dinoparku a to teprve vloni v létě. Syn u něho nepřespává, bere si ho nepravidelně. Já a můj manžel děláme synovi program, zázemí, dovolené u moře, vychováváme ho a stejnak občas z něho vypadne, že by radši bydlel u otce. Důvod? Má „lepší“ auto a více her na PC, tak to v té dětské hlavě prostě je. A i to auto si pořídil teprve vloni a má stejné co my, jen v automatu. :mrgreen: :nevim: Jo, někdy mě z toho píchá u srdce, ale tak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
20.1.20 09:18
@Mar__tanka1983 píše:
@amylon a či by měla dělat jiného? Vykládat synovi, že na něj táta vlastně kašle a zbořit mu i ten křehkého vztah, kterej mají? Mě se syn taky svěřuje s vecma, který ho u táty trápí, ale bejvalej prostě není zvyklej o téhle věcech mluvit a syn to cítí, vtakze to říká mě a ne jemu. Tak syna uklidnim a při vhodný chvíli to byvalymu předám…takovej tiskového mluvčí, no… ;)

Jojo, přesně tak. Prostě to přežvejkat. Děti prostě maj potřebu se svěřovat, dlouhodobě jsou zvyklí to více valit na mámu. To přežvejkam, přefiltruju a to nejdůležitější předam. Ideálně pomůžu, aby si to vyřídili vhodnou formou sami ( abych se zas nestala doživotním pošťákem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
24.1.20 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj ráda bych věděla jestli někdo má podobnou zkušenost jako já a co se s tím dá dělat. S otcem svého syna jsem se rozvedla když bylo malému rok, dá se říci že spolu dobře vycházíme, na všem se domluvíme, žádné větší problémy. A teď k věci, několikrát se stalo, že když malý(6) přijel od tatinka, byl negativní ve smyslu že mě nemá rád, že se mnou na výlet nepojede, proč jezdí k moři jenom se mnou a s tátou ne, zkrátka si n ame jakoby vybijel vztek že táta ho nikam nebere a jsou doma. Ex má styk se synem pravidelný (každý druhý víkend plus jednou v týdnu vyzvedáva ze školky) ale je pravda že většinu peněz vloží do svých koníčku a tak třeba malyho nebere na výlety a dovolené tak jak by asi si malý přál. Jenže do toho já mu mluvit nemůžu. Synovi jsem vysvětlila že chápu že ho to trápí a že musí svá přání sdělit tatínkovi. Syn má momentálně postoj takový že to co řekne tatínek je svaté :nevim: furt jaký je táta chudák a že nemá peníze a čas někam jezdit (přitom to není pravda, ex vydělává mnohem víc než já, další rodinu nemá, žije sám ve svém domě) jen má zkrátka jiné priority. Kamarádka mi říká že ho evidentně ockuje proti mě, mě se tomu nechce věřit, nikdy jsme si naschvály nedělali. Nemám objektivni pohled na věc, třeba se tak děti někdy chovaji, nevím.. Co si o tom myslíte vy?

No to víte kluk vyrůstající v rozvrácené rodině co jste si jako myslela že mu nahradíte tátu dovolenou u moře? Chce jet k moři s tátou a mámou Vám dává vinu za rozvod. Jemu nejde o to, že ho otec nikam nevezme jemu jde o to, že díky Vám vyrůstá bez otce to bude definovat jeho vztah k Vám a patrně i ženám obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
25.1.20 08:12
@Josef44 píše:
No to víte kluk vyrůstající v rozvrácené rodině co jste si jako myslela že mu nahradíte tátu dovolenou u moře? Chce jet k moři s tátou a mámou Vám dává vinu za rozvod. Jemu nejde o to, že ho otec nikam nevezme jemu jde o to, že díky Vám vyrůstá bez otce to bude definovat jeho vztah k Vám a patrně i ženám obecně.

Diky ni vyrusta bez otce…aha :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama