Triple test- je povinný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
paoline
Kecalka 158 příspěvků 02.11.14 17:30
Triple test- povinny?

Chtela bych se zeptat jsem v 15tt a dr pry rikal ze mimi podle poslednich mesicku je male a ze radsi vezmeme krev na vyvojove vady. Docela me vystrasil. Jinak podle utz je mimi v poradku. Je triple test povinny? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 02.11.14 17:32

Nic není povinného když nechceš :), a já bych tedy na triple nešla :), hází dost často falešné výsledky, a už se to moc ani nedělá, co vím. :nevim:

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 02.11.14 17:32

Nic není povinné.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.11.14 17:32

Tak můžeš ho odmítnout, ale asi bych to nehrotila, to miminko nijak neohroizla, je to jen odběr krve. a nestresuj se, mimi je určitě v pořádku.

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 17:33

@paoline povinný není. Já na něm před dvěmi léty taky nebyla. Ale pokud má lékeř nějaké pochybnosti asi bych si ho udělat nechala.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 02.11.14 17:33

Myslim, ze povinny neni. Sla jsem na test, ktery ma vyssi spolehlivost a neni hrazeny pojistovnou. Tripl jsem pak vynechala, dokonce mi to sama dr navrhla.
Ponud bych si nezaplatila ten predesly test, na tripl bych sla.

tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 02.11.14 17:36

@marrlinka mě by zajímalo s čím si @ paoline ještě neví rady založil dvě diskuse běhemm 9 minut? :nevim:

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 02.11.14 17:39

Neni povinne, ale jen odeberou krev, nestresuj se s tim, u me je mimco v poho a neni ani mensi a stejne mi objednala na tu kontrolu…

zoya
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 02.11.14 17:41

Lepší je samozřejmě test který se provádí ve 13.tt - NT+, ale pokud jsi na něm nebyla a Dr. se něco nezdá, šla bych na ten tripple. Nijak mimi ani tebe neohrožuje, nic nestojí. Je pravda, že není tak spolehlivý jako NT+, ale aspoň něco.

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 02.11.14 17:54

No má spolehlivost lehce nad padesát procent - za mě se můžu zeptat sousedovic dětí a vyjde to nastejno. Lepší je ten NT screening, jestli ho nestíháš, nechala bych si ještě u někoho udělat hodně dobrý genetický UTZ. To taky řekne hodně - ale zaplatíš za něj. Ale není to moc. V kolikátém týdnu jsi?

panikockova
Závislačka 3500 příspěvků 02.11.14 17:55

Neni povinnej, já na něm nebyla, nechtěla sem ho a ani mi ho dr nedoporučil, prvotrimestrál dopad dobře tak naco v tom eště šťourat testem, kterej neni spolehlivej :nevim:

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 02.11.14 17:57

No protože když vyjde dobře - tak mě to neuklidní, když blbě tak mě vynervuje :roll:

paoline
Kecalka 158 příspěvků 02.11.14 17:59
@julie74 píše:
No má spolehlivost lehce nad padesát procent - za mě se můžu zeptat sousedovic dětí a vyjde to nastejno. Lepší je ten NT screening, jestli ho nestíháš, nechala bych si ještě u někoho udělat hodně dobrý genetický UTZ. To taky řekne hodně - ale zaplatíš za něj. Ale není to moc. V kolikátém týdnu jsi?

V 15tt. Jsem podruhe tehotna a ted si nemuzu vzpomenout jestli mi neco takovyho delali u prvni tehu. Ted mame syna 28mesicu a zdravyho :srdce:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.11.14 18:00
@paoline píše:
Chtela bych se zeptat jsem v 15tt a dr pry rikal ze mimi podle poslednich mesicku je male a ze radsi vezmeme krev na vyvojove vady. Docela me vystrasil. Jinak podle utz je mimi v poradku. Je triple test povinny? :think:

není povinný, mi ho dr ani nenabídl s tím, že je to neprůkazné a hodně falešně pozitivní.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 02.11.14 18:44

Povinné není žádné vyšetření, v těhotenství, ani nikdy jindy. O tvém těle si rozhoduješ pouze ty. Pokud nějaké testy/vyšetření odmítneš, lékař tě maximálně informuje o následcích nebo tě nechá podepsat reverz. Musela bys být nesvéprávná, aby tě někdo nutil podstoupit vyšetření, které ty nechceš.

K těm testům. Já byla těhotná před třemi lety a to ještě byly testy UTZ v 13tt plně hrazené pojišťovnou. Dnes už nejsou a můžeš si vybrat, jestli chceš tyto testy podstoupit a sama si je uhradit nebo jestli chceš tripple testy v 16tt, které jsou hrazené pojišťovnou, ale často falešně pozitivní. Případně nemusíš samozřejmě na nic.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >