Trombóza - NuvaRing

1285
25.6.15 20:46

Trombóza - NuvaRing

Dobrý večer holky,

je to asi hodina a půl, co mě začala bolet pravá dolní končetina. Bolí mě tak divně, těžko definuji kde přímo, nejvíce bych řekla lytko, stehno, okolo kyčle. Je to taková bolest, jako kdyz jsem stala na brigádě 12 hodin na nohou. Zkoušela jsem ji protáhnout, projít se, nohy nahoru. Žádná poloha nepomáhá ani k malé úlevě. Pri protažení stehenniho svalu cítím jakoby byl namoženy, ale není moc z čeho… Otok ani zarudnutí nevidím…
Druhým měsícem užívám NuvaRing, před tím jsem mela nějaké čtyři měsíce od HA pauzu. Na gynekologii mi zhruba před dvěma lety dělali testy na spatnou stazlivost krve a výsledky byly v pořádku. Je možné, aby to byla tromboza? Připadne mam se vydat na pohotovost hned? Většinou jsem četla, ze lidé trpěli bolestmi několik dni a až teprve šli k doktorovi, nechci byt za hysterku…

Děkuji Vám za názory! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56514
25.6.15 20:53

Tromboza to byt muze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5802
25.6.15 21:03

Mého tátu začalo bolet lýtko předposlední den v lázních. Přikládal to namoženému svalu, jak uhýbal bolesti (má zúžený kanál sedacího nervu). V noci už nemohl spát, chladil to, ráno vynechal poslední procedury, u dr. se mu zdálo, že je moc lidí a nechtělo se mu čekat, tak sedl do auta a vesele si jel 200 km domů, cestou ještě oběd a kdesi se stavoval. Lýtko jak šutr. Takže jsme ho nenechali ani projít bránou, že valí na pohotovost. Ještě trval na tom, že pojede sám, že bude řídit. K volantu mě nepustil, ale do auta jsem se mu narvala. Po hodině a půl čmachtlání po nemocnici od čerta k ďáblu se konečně dočkal pořádného vyšetření, uzv na interně, kde odhalili trombozu a hned nesmíte chodit a všichni oči navrch hlavy. No vzhledem k tomu co absolvoval…
Lýtko ho pálilo, myslel původně, že má zánět žil. Oteklé to měl tak, že nemohl sundat rifle. Už je to dva měsíce, stále to nemá v pořádku…
Měl to ucpané hodně, v nemocnici proběhla nějaká taková hláška, jakože jsme přijeli za pět minut dvanáct.. :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
25.6.15 21:09

@jiji děkuji za odpověď :kytka: dala jsem si nohy nahoru, zda se mi to o kousek lepsi, spis ted cítí hlavně tu kycel a zbytek nohy… Noc tvrdého nikde nemám, ani na pohmat nebolí… No napsala jsem raději příteli, ať přijede domu, kdyz to nepovolí pojedeme na pohotovost… Ale vubec se mi nechce, ještě jsem nenarazila na ochotneho doktora na pohotovosti, akorát zase budu za blbku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
25.6.15 21:17

N @PepiKo hned bych jela.. já měla po antikoncepci taky náběh na trombozu. Raději tam jet 2× zbytečně, než jednou pozdě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
25.6.15 21:31

@PepiKo já jsem trombozu měla po operaci, přičítala jsem to namoženému svalu z toho, jak jsem nohu protahovala, abych nedostala trombozu :roll: :lol:
neměla jsem otok, jen mě to bolelo, takový pocit, jako bych měla v lýtku uvnitř vraženou třešňovou pecku, bolelo to v klidu i v pohybu… takže podle mých zkušeností to podle popisu klidně být může :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
25.6.15 22:37

U hormonální antikoncepce je to velmi častý nežádoucí účinek, lékaři o tom ví, ale pacientům neříkají. Raději tam zajeď a pokud to nic nebude, tak jen dobře, držím palce :kytka:
Zrovna hledám nehormonální antikoncepci, protože hormony už nesmím (a nechci).
Pokud se někomu bude hodit docela nová věc je Ladycomp a pesar Femcap.
Bez hormonů oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.6.15 23:20

@PepiKo trombózu jsem prodělala (teda na horní končetině), ruku jsem měla fialovou a nateklou, taky jsem přijela na pohotovou za pět dvanáct :roll: když jsem byla těhotná, hrozně mě na hematologii vystresovali, takže jsem se hlídala, jestli mě někde něco netlačí a „vynervila“ jsem si pocit další trombózy, tnekrát jsem šla „zbytečně“ na utz a nic mi nenašli. Ale nakonec lepší jet dvakrát zbytečně než jednou pozdě.
@mother taky hledám (já tu bariérovou prostě nesnáším!), o ladycompu dost uvažuju, ale neznám nikoho, kdo by měl vlastní zkušenost :? už jsem se ptala i na gyndě, taktéž nevěděli o žádné pacientce, která by ho používala. máš s tím nějakou zkušenost - alespoň nepřímou? Gyn. mi doporučila právě Femcap, že prý si ho její pacientky chválí, ale to mě teda moc nezaujalo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
26.6.15 09:16

@marrlinka o Ladycomp jsem četla dost recenzí na amazon.com a chválily si ho holky dost, léta používání a žádné „selhání“. Ještě vím, že ho používá M. Slimáková, která ho sem z Německa, kde se používá už roky, dovezla. Ta ho používá cca 14 let a dítě bylo plánované, tj. v „červený“ den. Je i levnější varianta Pearly a pak od jiného výrobce na podobném principu Cyklotest.
Víc mě zaujal ten Femcap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
26.6.15 14:09

@mother jj, o tom vím, Margit sleduji. Určitě bych šla nejdřív do Pearly, abych to vyzkoušela. Zatím jsem teda narazila výhradně jen na posměch okolí :roll: Ale jsem přesvědčená, že to funguje, data mining a pravděpodobnost jsou prostě neoblomné 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
26.6.15 16:16

@marrlinka tak širšímu okolí to myslím ani není třeba říkat, jen se shodnout s partnerem, ale vzhledem k tomu, že v zelených dnech je všemu ponechána naprostá volnost (žádná jiná metoda ochrany není nutná), mohlo by to být přijato.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama