Trpí tu někdo také s OCD?

Nature00
27.5.16 20:43

trpí tu někdo také s OCD?

Tak je to tu znova :,(
Po třech letech braní AD, jsem s pomocí lékařky vysadila AD, bylo mi už dobře. Teď jsem zase v tom, v mnohem menší míře než na začátku. Prošla jsem si už KBT a vracím se k ní znova. Jenže teď nevím jestli se mám s tím zkusit poprat a nebo opět sáhnout po lécích. Po dobu braní AD jsem na sobě nepracovala, protože mi byl fajn, takže si říkám že bych se měla na léky vykašlat a zkusit s tím něco dělat.

Je tu někdo, kdo si prošel/prochází s něčím podobným?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.5.16 21:01

Ahojky, také OCD mám, ale v lehčí formě. Léky neberu, snažím se to zvládat sama. U mě je to hodně nárazové, pozoruji, že ve stresových situacích nebo špatné náladě se objeví a jindy mám zase,,pokoj,,,ale i tak je to dost nepříjemné. Měla jsem to už jako,,malá,,holka, pak to na pár let uplně zmizelo a teď vrátilo :zed:…jen Ti držím palce, ať to zvládneš, je to děs…
Prosím o zachování anonymu..Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 21:03
@Anonymní píše:
Ahojky, také OCD mám, ale v lehčí formě. Léky neberu, snažím se to zvládat sama. U mě je to hodně nárazové, pozoruji, že ve stresových situacích nebo špatné náladě se objeví a jindy mám zase,,pokoj,,,ale i tak je to dost nepříjemné. Měla jsem to už jako,,malá,,holka, pak to na pár let uplně zmizelo a teď vrátilo :zed:…jen Ti držím palce, ať to zvládneš, je to děs…
Prosím o zachování anonymu..Díky

Ahoj, a můžu vědět jak se ti to projevuje? Mně se to ukázalo po poradu, kdy jsme měla hroznej strach že něco udělám malé. Teď se mi to objevuje opět. Dnes už ale vím o co jde. Jak s tím bojuješ bez léku?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 21:13

@Nature00
Vlatně ve dvou,,formách,, první je kontrolování věcí, uzavřený kohoutek, zamknuté dveře,…večer to třeba zkontroluji 3× jdu si lehnout a musím jít třeba znova, jestli jsem oprvadu vše zkontrolovala..většinou si to osahám a řeknu si to nahlas, zamknuto, vypnuto…tohle je spíš pro mě už zvyk, takže už to tak neberu i když občas mě to štve, že musim jít znovu, že mi to nedá..
Druhá, ta je pro mě o mnoho horší, strach, že někomu něco udělám, ne, že bych chtěla, vím, že je to pro mne nemyslitelné a nechápu, proč se mi to objevuje…to ta příšerná myšlenka ve mě vzbuzuje úzkost a strach..přitom vím, že to udělat nechci. Nemám děti a nejvíc se bojím, že se to jednou po porodu projeví a to opravdu nechci..
Začala jsem chodit k psychologovi..sice s jinou věcí, ale o tomhle jsem mu řekla, protože asi před půl rokem to bylo v hodně silné formě…uvažovala jsem o bachovkách, ale nevím, jestli by pomohly…

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 21:16
@Anonymní píše:
@Nature00
Vlatně ve dvou,,formách,, první je kontrolování věcí, uzavřený kohoutek, zamknuté dveře,…večer to třeba zkontroluji 3× jdu si lehnout a musím jít třeba znova, jestli jsem oprvadu vše zkontrolovala..většinou si to osahám a řeknu si to nahlas, zamknuto, vypnuto…tohle je spíš pro mě už zvyk, takže už to tak neberu i když občas mě to štve, že musim jít znovu, že mi to nedá..
Druhá, ta je pro mě o mnoho horší, strach, že někomu něco udělám, ne, že bych chtěla, vím, že je to pro mne nemyslitelné a nechápu, proč se mi to objevuje…to ta příšerná myšlenka ve mě vzbuzuje úzkost a strach..přitom vím, že to udělat nechci. Nemám děti a nejvíc se bojím, že se to jednou po porodu projeví a to opravdu nechci..
Začala jsem chodit k psychologovi..sice s jinou věcí, ale o tomhle jsem mu řekla, protože asi před půl rokem to bylo v hodně silné formě…uvažovala jsem o bachovkách, ale nevím, jestli by pomohly…
úplně vím co zažíváš. Bachovky jsem měla, ale je to spíš placebo. Nejlepší je opravdu ta terapie, ale když někdy je to tak hrozně těžké, že mozek prostě stávkuje a můžu si 100X reálně odpovídat :(
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 21:27

@Nature00 :hug: je mi to moc líto, opravdu vím, jaké to je…muselo to být šílené, když si brala i AD..já nevím, zkus s tím bojovat, ale ne za každou cenu…pokud by ses opravdu cítila špatně, sahla bych po lécích, kdyby to nešlo jinak..zbytečně by ses trápila…a s těma lékama ty myšlenky zmizely??A bachovky na tebe měly jaký účinek?? Jestli se můžu zeptat…

Mě psycholog,,odboural,,tím, že je to i povahou, kdo je úzkostlivější, takže se toho asi nikdy uplně nezbavím..vím, že jednu dobu jsem měla strach, že se někomu z rodiny něco špatného stane a dokonce jsem si tu,,scénu,,uplně vybavila, slzy na krajíčku a v tu chvíli jsem si řekla DOST, na co to myslíš, to se nestane a hned jsem se snažila myslet na něco jiného…no prostě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 21:34
@Anonymní píše:
@Nature00 :hug: je mi to moc líto, opravdu vím, jaké to je…muselo to být šílené, když si brala i AD..já nevím, zkus s tím bojovat, ale ne za každou cenu…pokud by ses opravdu cítila špatně, sahla bych po lécích, kdyby to nešlo jinak..zbytečně by ses trápila…a s těma lékama ty myšlenky zmizely??A bachovky na tebe měly jaký účinek?? Jestli se můžu zeptat…Mě psycholog,,odboural,,tím, že je to i povahou, kdo je úzkostlivější, takže se toho asi nikdy uplně nezbavím..vím, že jednu dobu jsem měla strach, že se někomu z rodiny něco špatného stane a dokonce jsem si tu,,scénu,,uplně vybavila, slzy na krajíčku a v tu chvíli jsem si řekla DOST, na co to myslíš, to se nestane a hned jsem se snažila myslet na něco jiného…no prostě :zed:

Neměla jsem jednoduché dětství. Také si myslím, že se toho úplně nezbavím. Ano, léky mi zabrali úplně. Zase jsem se cítila jako dřív. BAchovky na mně neměli žádný účinek. Já třeba zápasím s tím, že vím že ty myšlenky jsou blbost, ale bojím se že můj mozek nějak vypne a ty věci udělám, že se neovládnu. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 21:42

@Nature00 Úplně Tě chápu, mám to samé, ten strach, že to uděláš, ale přitom nechceš, jde ti to proti srsti..něco nemyslitelného…nebraň se těm lékům, pokud to bude pro tebe těžké s tím sama bojovat, nemá to cenu..Neříkám, zkus to sama..vydrž, ale ne za cenu, že by tě to psych. trápilo
Já se snažím, psycholog mě ujistil, že to prostě neudělám, že lidi s ocd jsou naopak mnohem víc starostlivější, ale pokud by se to po porodu nebo kdykoli nějak zhoršilo, vím, že bych si o léky řekla, kdyby to bylo horší než teď…

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 21:47
@Anonymní píše:
@Nature00 Úplně Tě chápu, mám to samé, ten strach, že to uděláš, ale přitom nechceš, jde ti to proti srsti..něco nemyslitelného…nebraň se těm lékům, pokud to bude pro tebe těžké s tím sama bojovat, nemá to cenu..Neříkám, zkus to sama..vydrž, ale ne za cenu, že by tě to psych. trápilo
Já se snažím, psycholog mě ujistil, že to prostě neudělám, že lidi s ocd jsou naopak mnohem víc starostlivější, ale pokud by se to po porodu nebo kdykoli nějak zhoršilo, vím, že bych si o léky řekla, kdyby to bylo horší než teď…

Já to ještě chvilku zkusím a uvidím. I když přes den mám někdy klid tak stejně napětí po těle cítím a obávám se kdy to zase přijde. Také jsem tady to slyšela, a dost mi to pomohlo. Manžela mám teď na cestách, tak uvidím až bude doma jestli mi nebude lépe, jinak se k lékům vrátím a budu doufat, že se toho někdy prostě zbavím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 21:56

@Nature00
Moc Ti držím palce…ach jo
Jak se cítíš, když je manžel doma? Je to lepší nebo stejné? Já třeba pociťuji, když je přítel doma, že bych nic,,neudělala,,..nevím, jak to popsat ten pocit, ale jako, že jsem pod kontrolou někoho, naopak, když jsem sama a mám špatný den, tak je ten strach a myšlenka o dost nepříjemnější…Pro upřesnění, děti sice nemám, ale mám mám milovaného psa, takže ty myšlenky občas směřujou k němu :( trápí mě to, bojím se, aby třeba něco neprovedl, mě to rozčílilo a…asi víš, co myslím..v tu chvíli ta myšlenka naběhne…

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 22:16
@Anonymní píše:
@Nature00
Moc Ti držím palce…ach jo
Jak se cítíš, když je manžel doma? Je to lepší nebo stejné? Já třeba pociťuji, když je přítel doma, že bych nic,,neudělala,,..nevím, jak to popsat ten pocit, ale jako, že jsem pod kontrolou někoho, naopak, když jsem sama a mám špatný den, tak je ten strach a myšlenka o dost nepříjemnější…Pro upřesnění, děti sice nemám, ale mám mám milovaného psa, takže ty myšlenky občas směřujou k němu :( trápí mě to, bojím se, aby třeba něco neprovedl, mě to rozčílilo a…asi víš, co myslím..v tu chvíli ta myšlenka naběhne…

Citim se mnohem lepe, tak ze je tam nekdo se mnou a kdybych nahodou neco chtela male udelat tak me zarazi.. :roll: chapu te. Je to zacarovany kruh. A ted si dost nadavam; ze sem ty leky vubec vysadila. Citim jak se nezajimam o okoli, ze jsem uveznena v me hlave :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 22:22

@Nature00
Vidíš, tak to máme obě stejné, taky to tak prostě mám..Nenadávej si, zjistíš alespoň, jestli to jde i bez nich nebo ne, dej tomu ještě chvíli čas..Manžel o tom ví? Ale asi ano, že..když si brala léky a chodila na terapie…
Kdo tohle nezažil, nepochopí

• Nahlásit
  • Citovat
Nature00
27.5.16 22:32
@Anonymní píše:
@Nature00
Vidíš, tak to máme obě stejné, taky to tak prostě mám..Nenadávej si, zjistíš alespoň, jestli to jde i bez nich nebo ne, dej tomu ještě chvíli čas..Manžel o tom ví? Ale asi ano, že..když si brala léky a chodila na terapie…
Kdo tohle nezažil, nepochopí

Ano vi, a dost mi v tom pomaha. Jen na sobe vidim ten propad, jak mi nedavno bylo krasne a ted sem zase nekdo jiny. :,( ted se mi tre a v hlave honi to, ze kdyz je zacnu zase brat a zjistim, ze to bez nich uz proste nepujde, ze mi po case nebudou zadny leky fungovat… asi fakt magorim 8o

• Nahlásit
  • Citovat
1548
27.5.16 22:37

Ahoj moje kamaradka tim trpi take, rozjelo se to po porodu, mela myslenky ze ublizi malemu nebo manzelovi atd. chudak 4mesice den co den, bala se byt se synem sama, pritom by mu nic neudelala jsou to jen myslenky ale clovek je z nich tak vydeseny ze se boji jestli uz se nezblaznil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 22:38

@Nature00
Tak to je moc dobře, že v něm máš oporu. Nevěš hlavu a na tohle vůbec nemysli!!!
Chtělo by to něco zkusit, jak na sobě pracovat. K psychologovi nechodíš? Co kniha..o nějaké jsem přímo slyšela, ale musela bych dohledat..prostě to alespoň zkusit bez těch léků

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama