Truhlík s bylinkami

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 07.11.14 12:55
Truhlík s bylinkami

Už dlouho koketuju s myšlenkou oživit svoje kuchtění bylinkami. Čas nedešel, a já chystám bylinkové truhlíky na kuchyňské okno. Jenže nemám dost zkušeností s vařením s bylinama, tak prosím o radu - jaké byliny využiju nejvíc v kuchyni? Pažitka je jasná, libeček taky. máte nějaké tipy, např. k pečenému masu, co do pomazánek, jen tak na posypání chleba?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 07.11.14 12:59

Já hodně využívám nejvíc organo, tymián, rozmarýn, bazalku, petržel, celer listy.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 07.11.14 13:01

Bych pochopila, že napíšeš, že Čas nadešel někdy na jaře… ;)
Využiješ např. bazalku, petrželku naťovou, pažitku, tymian, rozmaryn…

neila
Extra třída :D 11665 příspěvků 07.11.14 13:02

Já kromě toho co napsala @Ukulina mám ještě mátu, šalvěj. Z toho úplně nejvíc u nás jede pažitka, bazalka, libeček

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 07.11.14 13:02
@Ukulina píše:
Já hodně využívám nejvíc organo, tymián, rozmarýn, bazalku, petržel, celer listy.

To samé :mrgreen: + na jaře kerblík, fajn je také šalvěj.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 07.11.14 13:04

@neschopná mamka já mám za oknem tymián, bazalku, pažitku. Na zimu nic víc.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 07.11.14 13:04

@neschopná mamka Ahoj, já pěstují tymián, kari, oregano, majoranku taky šalvěj ta se da dat taky k masu. Ještěme nnapadá řeřicha ta je na chleba výborná a bazalku.No a pak takové ty čajovébylinky jako je mmeduňka citronová verbena, mata stevie.Jen dej pozor aby jsi mela v jednom truhliku bylinky které vyžadují podobně podmínky. :kytka: :kytka:

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 07.11.14 13:47

.. kromě výše uvedených je taky fajn medvědí česnek, ale nevím jak půjde v truhlíku…

S.Ivanka
Závislačka 3065 příspěvků 07.11.14 13:47
@Black Cat píše:
Bych pochopila, že napíšeš, že Čas nadešel někdy na jaře… ;)
Využiješ např. bazalku, petrželku naťovou, pažitku, tymian, rozmaryn…

Přesně tak, protože aby zakladatelce ty bylinky opravdu šly potřebují vlhký vzduch, takže pokud nebydlí v mokrém baráku, v paneláku jí budou spíš chřadnout,

S.Ivanka
Závislačka 3065 příspěvků 07.11.14 13:48

@TomyTomy máta jahodová, super do limonád, letos jsem jí měla - už je pryč.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 07.11.14 14:43

@S.Ivanka maty je spoustu druhu, ale tak nějak mámpocit ze ts peprna je nnejlepší. Jinak já je mám na okně celoročněa rostou uúplněbez ppotíží s tímze ssamozřejmě na jaře porostlou rychleji. Akorát ted budemmožnáttroš­kuppotíž se zhanenim bylinek protožeje po ssezóně a zahradnictví si nechávají zbytky např na mnozeni atd.ale urcite neco malo se sehnad da. jinak varuju pred kupovanim bylinek v supermarketech, jsou to bylinky spise na primou spotrebu nez na nejake pestovani.tak at se zadari. :mavam:.

S.Ivanka
Závislačka 3065 příspěvků 08.11.14 12:28
@TomyTomy píše:
@S.Ivanka maty je spoustu druhu, ale tak nějak mámpocit ze ts peprna je nnejlepší. Jinak já je mám na okně celoročněa rostou uúplněbez ppotíží s tímze ssamozřejmě na jaře porostlou rychleji. Akorát ted budemmožnáttroš­kuppotíž se zhanenim bylinek protožeje po ssezóně a zahradnictví si nechávají zbytky např na mnozeni atd.ale urcite neco malo se sehnad da. jinak varuju pred kupovanim bylinek v supermarketech, jsou to bylinky spise na primou spotrebu nez na nejake pestovani.tak at se zadari. :mavam:.

Ty jo :) neuč vorla lítat :palec: :palec: podle mě ale v Hornbachu budou semínka mít, stačí zasít do květináčků a zabalit do folie, jak ji začnou nadzvedávat, tak sundat, ale do truhlíků až budou tak cca 10 čísel.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 08.11.14 19:04

@S.Ivanka promin trochu jsem se do toho položila asi profesionální deformace, jsem zahradnice. Krasny byliny. :kytka: :kytka: :mavam:

S.Ivanka
Závislačka 3065 příspěvků 08.11.14 19:59
@TomyTomy píše:
@S.Ivanka promin trochu jsem se do toho položila asi profesionální deformace, jsem zahradnice. Krasny byliny. :kytka: :kytka: :mavam:

Já jsem zahradnice od přírody, můj balkon chodí obdivovat všichni v okolí, kromě bylin ještě chilli a to jen to nejpálivější, tohle byla fotečka ještě z dubna, v létě pak jsem už nic moc nefotila, jen ty moje krasavice :) tohle je už foceno teď co jsou zazimované v pokoji

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 08.11.14 20:40

@S.Ivanka Tak to jo. Když to roste tak je to radost ze? A ty paličky pak bastite nebo to je jen tak na okrasu? Já teda chili moc nemusim, vetsinou ted pestuju baby papricky kvuli detem. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >