Trvalý pobyt na městě

Anonymní
7.10.19 10:26

Trvalý pobyt na městě

Dobrý den, bydlim v bytě už půl roku kde kde mi majitel nechce dát trvalý pobyt, on řekl že po půl roce mi ho dá, a dnes řekl že to půjde až v lednu nebo v únoru, že si můžu udělat trvalý pobyt na městě, ale já už se tam ptala a nejde to. Jde mi. O to aby mě z předešlého nájmu neodhlasila majitelka, stalo už se Vám to tady někomu??? Mám strach z toho že bych byla bezdomovec oficiální a pak měla někde nějaké dluhy, vůbec se v tomhle nevyznám 8o prosím o radu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

144
7.10.19 10:43

Ahoj, k přihlášení k trvalému pobytu nepotřebuješ souhlas majitele, to bylo kdysi. Legislativa se změnila, takže vezmi nájemní smlouvu a běž se přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2109
7.10.19 10:44

Trvalý pobyt na úřadě si opravdu samá dát nemůžeš. Pokud máš trvalý pobyt v bytě, kde jsi bydlela dříve, tak tě nejspíš odhlásí pronajímatel (prokáže, že už tam nebydlíš) a pak budeš mít trv. pobyt na úřadě. Pokud chceš, trv. pobyt si můžeš zřídit v současném bydlišti i sama, bez souhlasu majitele, ale ten se to dozví, úřad mu to oznámí, a pak nejspíš neprodlouží smlouvu. Jaké má argumenty, že nechce svolit k pobytu už teď, ale až v lednu nebo únoru? Pokud se bojíš o poštu, dopisy z úřadů apod., zařiď si na poště datovou schránku. O žádný důležitý dopis z úřadů pak nepřijdeš, mají povinnost posílat to do datové schránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama