Reklama

Trvanlivost koření?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenentka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 09.01.17 19:10
Trvanlivost koření?

Asi je to hloupý dotaz :oops: ale jak je to s trvanlivostí koření, má se raději dodržovat trvanlivost na obalu nebo je to blbost?

Nejsem žádná vášnivá kuchařka, a tak když jsem dneska sáhla po koření co jsem už dlouho nepotřebovala, zjistila jsem, že je už pět let prošlé :D a tak jsem projela i ostatní, a prošlá je minimálně půlka :lol:

Vadí to?
Moje mamka to skladovala v skleněných dózách a ty málo frekventované druhy jako badyán, anýz atd.. tam byly určitě hooodně dlouho :mrgreen:

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 19:29

Já to moc neřeším pokud je skladovaný v suchu tak mu podle mě nic nebude

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 09.01.17 19:31

Neřeším to.tam, kde je datum minimální trvanlivosti, tam datum moc neřeším, řším, jestli je to ok, nebo ne, když je tam spotřebujte do, tak jak kdy, jogurty a jiný mléčný tak do 3 dní neřeším, uzeniny, věci s majonézou a tak vyhazuju.

petivka
Kecalka 479 příspěvků 09.01.17 19:52

Koření nebývá zrovna rizikové - pokud je v suchu - jinak by mohly hrozit plísně. Tam jde spíš o to, že nebude už plnit svoji funkci - ztrácí na vůni a chuti. Ale z hlediska bezpečnosti bych se toho nebála…

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama