Tulenění - plazení - lezení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
oligenerallogin
Povídálka 31 příspěvků 07.03.19 12:05
Tulenění - plazení - lezení?

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat na vaše zkušennosti, zda-li se vaše děti tulenily (přitahovaly při pohybu na bříšku dopředu pouze za ruce, nohy volně táhnou za sebou) a jak dlouho tato fáze trvala, než se rozplazily a poté jak dlouho trvalo, nez se případně rozlezly po 4?

Synek se nám roztulenil, ale jsem zase nervózní z toho, zda- li někdy zapojí k pohybu i ty nohy :-)

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kukacka123
Závislačka 3346 příspěvků 07.03.19 12:13

@oligenerallogin v kliduuu..nase mala se tulenila jak rikas asi mesic, pomahala si jednou nozkou a druhou tahala :mrgreen: ted se plazi a pekne strida nozicky a rucicky, peruje uz na kolinkach (to uz douho) a jde na propnuty rucicky, ale po 4 neleze. Stridani pri lezeni praktikuje asi tyden. Musi si na to prijit sam, bud v klidu, nebude nadosmrti tahat nohy :P

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 07.03.19 12:14

U nás skoro 4 měsíce a to se ještě přitahovala jen jednou rukou. Dostala se kam chtěla tak nebyl důvod to měnit. Pak po devátém měsíci začla lézt a stoupat a sedět během pár dnů

Issabell28
Kecalka 431 příspěvků 07.03.19 12:27

Malej se tulenil asi 3 měsíce,přitahoval se jen jednou rukou, potom lezl po 4 asi měsíc a najednou se postavil a začal obcházet nábytek.

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 07.03.19 12:30

Tak to víš ze nebude tulenit až do 15 :D kolik mu je? Já mám skoro 9 měsíční a ta ještě ani netuleni, jen valí sudy. Protože to u první bylo taky tak, tak neřeším i když dr už nás posila na rehabky.

oligenerallogin
Povídálka 31 příspěvků 07.03.19 12:40

Klukovi je 8 měsíců. Vždy udělá nějaký pokrok a já mám radost. Ta radost mi vydrží pár dní a pak začnu být nervózní, že by měl už dělat něco líp a dalšího :-)))

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 07.03.19 12:55

@oligenerallogin mas první ne? ;) některé deti jsou pomalejší, třeba moje. Prvni dcera se začala plazit v 10m, lézt ve 12 a chodit v 17 měsících. A je to úplně normální dítě teď. Jestli mas pochybnosti, vyzadej si rehabku ale příprav se, ze vám daji cvičení Vojtovky což u zdravých deti považuji za trápení.

Kukacka123
Závislačka 3346 příspěvků 07.03.19 12:56

@oligenerallogin neblazni, trva jim to klidne dva mesice, nez se nejak posunou…nekomu i dyl ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.03.19 13:02

Mala uz couvala po brise v 6mesicich po obyvaku, v 7 prisla na to, ze si umi sednout a od te doby je to jediny co ji zajima, zadne lezeni se nekona a spis cekam, ze driv prijde na to, ze muze stat. Starsi zase lezl jako drak. Nech to osudu:-)

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 07.03.19 13:03
@kytkalenka píše:
Mala uz couvala po brise v 6mesicich po obyvaku, v 7 prisla na to, ze si umi sednout a od te doby je to jediny co ji zajima, zadne lezeni se nekona a spis cekam, ze driv prijde na to, ze muze stat. Starsi zase lezl jako drak. Nech to osudu:-)

Takže jen sedí na místě?

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 07.03.19 13:08

Ony ty pokroky u dětí jsou hrozně skokové, ještě minulý týden se dcerka (8m) plazila dozadu, pak dvakrát poskočila dopředu a od té chvíle jsme v čudu protože se tulení kam se jí zachce, takže jí pořád hledám. Zrovna včera zalezla pod konferenční stolek a tam si hodila na 10 minut šlofíka. :roll: Na lezení si asi počkáme, máme lino a tak jí ty kolena kloužou, ale pilně trénuje v pérování (zapřená o stěnu). Třeba syn 3,5r ještě předevčírem kreslil jenom čmáranice, včera začal kreslit rovné čáry a dneska nakreslil list tak, že jsem i hned poznala co nakreslil :mrgreen:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.03.19 13:15
@veria píše:
Takže jen sedí na místě?

Ne nesedi, natahuje se pro vsechno okolo, vali sudy, peruje obcas na kolinkach a jeci na me kdyz na neco nedosahne:-)

P4ja
Echt Kelišová 8647 příspěvků 07.03.19 13:18

Taky to řešíme v souvislosti se slabými břišními svaly. Dostali jsme lehkou Vojtovku a dle fyzio je malá na lezení už připravená. Nicméně se dva týdny nic neděje. Ani když jí pomáháme asistovanym lezením.

Kukacka123
Závislačka 3346 příspěvků 07.03.19 13:20

@kytkalenka tak treba se rozleze :) je to celkem dulezity…nam se mala plazi, bude ji 9m a zase neumi sama sedet :mrgreen: v kocarku se teda snazi, nadzvedava se a za chvili bacne zpatky :mrgreen:

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 07.03.19 13:23
@P4ja píše:
Taky to řešíme v souvislosti se slabými břišními svaly. Dostali jsme lehkou Vojtovku a dle fyzio je malá na lezení už připravená. Nicméně se dva týdny nic neděje. Ani když jí pomáháme asistovanym lezením.

To je co, asistovane lezení?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama