Tupozrakost - cvičení doma

13235
16.1.19 13:41

Tupozrakost - cvičení doma

Ahoj holky,
mám čtyřletou holčičku s tupozrakostí. Jedno oko zdravé, druhé 4 dioptrie. Máme za sebou roční léčbu, každotýdenní rehabilitaci na oční klinice. Každý den doma cvičíme hodinu nebo dvě s okluzorem a to je můj problém. Za ten rok už dcerku omrzelo skoro všechno, co děláme. Poraďte, prosím, jaké aktivity děláte s dětmi vy? Další věc, se kterou bych potřebovala poradit, jsou hry nebo aplikace na mobil, notebook nebo tablet. Jsou dny, kdy se nezvládám dcerce věnovat nebo někam cestujeme nebo jen dcerka nemá náladu na společný aktivity a mě by neskutečně pomohlo jí dát tablet a nechat ji, ať si hraje sama. Nechci tím rozhodně nahrazovat společný cvičení, ale jsou chvíle…no asi to znáte. Hledala jsem, googlovala jsem, ale nemůžu nic najít. Budu moc ráda za nápovědu, odkaz nebo rady, jaké používáte vy a kde se dají koupit nebo stáhnout.

Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

10153
16.1.19 13:52

@Janli 4 dioptrie je dost, ale vydrzte. Mam tupozrake oko a je to na prd. U me na ocni vadu prisli az ve skole :?

Syn mel nastesti jen 1 dioptrii, diky okluzoru jsme tupozrakost zahnali a nyni ma rozdil mezi ocima jen ctvrt dioptrie. Bryle uz nepotrebuje, celkove se mu zrak zlepsil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13235
16.1.19 13:58

@cecetka však bojujeme každý den :D . Za ten rok se nám to povedlo stáhnout o jednu dioptrii, oči už mezi sebou začínají spolupracovat. Bohudík je to na dobré cestě. Lékař je spokojený, jak to postupuje. Jen vidím posledních pár měsíců stagnaci, protože dcerka to začíná flákat, takže potřebujeme nějaký nový náboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 14:19

Ahoj,
cvicim s dvouapulletym, ktery ma jen maly rozdil, tak nevim jestli ti nase typy k necemu budou. Ale rada se pripadne inspiruju obracene (syna az prilis casto nechavam cvicit tim, ze kouka na videa).

• samolepky!!! (Kupuju sezoni v Kiku, kdyz je zlevnej na 3,–/za arch
  • kresleni, hledani malych obrazku v katalogu hracek (mame pribalovy letak k auticku, kde je sedesat asi centimetr malych auticek, ten je proste nejlepsi, treba je neco i pro holky)
  • jedna znama ma pro dceru tuhle knihu, na pohled mi to prislo skvely: https://knihy.abz.cz/…nou-baterkou
  • hry z googlePlay:
  • „Touch and hit! Spot the diference“ (nemuzu ted za nic na svete najit, syn to zboznuje, jsou tam ruzne male obrazky a je potreba najit ten, ktery se lisi., ale stejnou nebo lepsi sluzbu by vam asi prokazalo jakekoli „find diference“)
  • „Rube goldberg machine tricks“ - rozlehle padaci domino s ruznymi triky.
  • „Hravouka“
  • „Vzdelavaci hry pro deti“ (Choloepus apps), tam je na cviceni asi nejlepsi spojovani tecek.
  • fascinujici mi prijde jeste kresleni od Bini Bambiny, kde vedou dite k tomu, aby obkreslilo jednoduchou postavicku a z ni se sama vytvori animace, na to je syn jeste malej, a pro vas nevim, jestli to bude dost narocny na oci, neumim si ty ctyri dioptrie na blizko asi dobre predstavit, jestli to znamena, ze na normalni hry na tabletu vidi spatne, tak by to dostacovat mohlo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5977
16.1.19 19:03

Skoda, ze nepises, co vsechno delate, tech aktivit je hodne v ruznych obmenach. U nas delame: zazehlovaci obrazky z koralku, spojovani teckovanych obrazku, vypichovani obrazku sidlem (2cm polystyren a na nej prispendlit obrazek), na tabletu ruzne tetrys a hlavolamy (je jich tam mraky zdarma - musi prstem spojit tri stejne tvary nebo barvy a ty pak zmizi), srafovani obrazku, peclive vybarvovani detailu, puzzle, navlekni koralku (na vlasec)velikosti cca 2 mm, krouzkovani urcenych pismenek v textu (vzdycky natukam do nejakeho textu pismenko a to pak hleda), hrajeme balancni zabu nebo djenga vez - s jednim okem to neni sranda se trefit, sestavuje podle fantazie z vicek a ruznych drobnych kamenu nebo sklenenych tvaru obrazce, modelina, vystrihovani.

Na tabletu: Dots, Happy glass, DrafLines, Love Balls, Brain-dot ajeste mnoho dalsich :mavam: , hledam pod hlavickou hlavolam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama