Turecko či Tunisko?

Anonymni
14.8.07 12:35

Turecko či Tunisko?

Ahoj holky,jsem tu nová a ráda bych se zeptala na váš názor.O cestování letadlem s ročním prckem jsem si tu už přečetla celkem dost rad,tipů i názorů.Ale chci se zeptat,jestli nemáte některá zkušenost se zeměmi Turecko či Tunis…myslím tím především hygienu..průjmy aj.Ještě bez prcka jsme byli v Egyptě a tenkrát mi to dalo pořádně zabrat.Ne tam,ale po návratu jsem absolvovala 3-týdenní průjem :( hrůza,děs.Tak nevím,zda je rozumné vyrazit s ročním prckem do Turecka či Tuniska.Poraďte prosím,co a jak?Díky Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
14.8.07 12:52

Ahoj,

my byly v kvetnu v Tunisu a v pohode, teda az na manzela ktery mel malink problemy ale to pak preslo po endiaronu ;) a Standa to zvladal na jednicku (vzhledem k tomu ze nejedl jejich jidlo to bylo v pohode) jen ke konci mel malinko prujem ale to bylo spis z prorezavajiciho zoubku ;) takze ja bych do toho sla znovu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
14.8.07 21:58

Ahoj,

my byli loni v Turecku, to byl synovi rok a 9 měsíců a já těhu. Jedl místní jídlo stejně jako my a nikomu nic nebylo. Moře bylo krásně čistý i teplý, hotel žádnej extra luxus, ale na tom jsme netrvali, důležitější pro nás byla cena. Jídlo v hotelu na polopenzi teda nic moc - každý ráno jejich chleba a marmeláda/med nebo vejce na tvrdo, feta a olivy… K večeři rýže, brambory a dušené maso - den co den jak v nemocnici bez chuti a zápachu. K tomu salátový bar, ale pro mě nepoživatelné - vše naložené v octu - ne ve sladkokyselém nálevu jak jsme zvyklí. Ale když jsme si zašli do města na jídlo tak super. Všeho mraky a výborný. Jela bych klidně znova.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
682
14.8.07 23:07

My byli v Turecku s malou a super, nikdo žádný průjem, dá se jíst vše: zelenina, ovoce, vody, nápoje…

ja hlasuji pro Turecko spíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
9.1.09 18:47

V Tunisku jsem 5 let pracovala a s Egyptem se to nedá srovnat. V Tunisku hrozí pouze klasické průjmy - a ty jsou většinou způsobené klasickou lidskou žravostí a hlavně blbostí. Pokud si dáte na pláži, ve 40oC ve stínu zmrlinu, zapijete to ledovým pivem nebo colou a loknete si vody z bazénu nebo moře, není čemu se divit 8O . Většina lidí zvládne dovolenou bez problémů, ta menšina to zvládne s endiaronem :D .
Do Tuniska jezdíme na dovolenou každý rok, i s malou. Poprvé byla v 5 měsících, loni jí byl cca. rok a půl. Bydlíme u rodiny, jíme jejich jídla … jen vodě z kohoutku se k pití vyhýbáme (zuby si jí čistíme normálně) a pokud je převařená tak se dá i bez obav pít. Malá během obou pobytů neměla jedinkrát průjem, jedla a pila všechno a byla moooooc spokojená.
S menšími dětmi bych volila hotely all inclusive - nejsou příliš drahé a servis malým dětem nabízejí na vysoké úrovni (velké plus je převařená voda kdykoliv k dispozici). Pokud hotel nenabízí all inclusive, doporučuji vzít sebou rychlovarnou konvici na převaření koupené vody. Kojenecká strava (typu HIPP apod.) a mléko se dá jednoduše sehnat v lékárnách a supermarketech, ale je hodně drahá (cca. 2 x dražší než u nás), takže se vyplatí vzít ji sebou. Já na první dovolenou táhla celý kufr kojeneckého jídla :oops: a když mi celník kufr otevřel, myslel, že jsem se zbláznila.
Tunisko určitě doporučuji, jak pro malé prcky - tak ty větší děti. Hotely jsou na děti připravené a nabízejí jim bohatý program. Hlavní je se nebát … taková exotika to zase není :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.09 20:15

Ahoj, vzhledem ke kvalitě služeb a jídla doporučuji Turecko. V Tunisku můžete narazit taky na dost velkou špínu. Dokonce bych řekla,že i ten Egypt je co se týče hotelů čistější. Jezdíme celá rodina dost často k moři(Afrika, Asie, Latinská Amerika),ale řekla bych,že Tunis byl z „exotických“ destinací jeden z nejhorších. Dost hrůza je taky Maroko. Samozřejmě záleží na hotelu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.13 10:12

Holky kde jste byli v turecku a v jakém hotelu? nikdy jsem tam nebyla jen v tunisu a ten už znám, ráda bych to turecka, někde je je vyžití pro děti, třeba i nějaký zábavný park jako je v tunisu yasmine hammametu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pet3333
29.5.13 10:35

Doporučovala bych hotel Paloma Grida Village nebo Delphin Diva, určitě se tam bude dětem líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
643
29.5.13 10:41

Já byla v Alanyi a sice je pravda ze z letiště jsme jeli busem jeste 2 hodiny ale Kleopatra beach stala za to. Bohužel nás hotel byl od teto pláže asi 20 min busem příště bych jela do hotelu co jdou přímo u te pláže. V Turecku se mi líbilo s Tunisem se to neda srovnat je to uz fakt Evropa a kdekoliv se člověk naji, napije a neni tam draho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756
29.5.13 11:04

Za mě Turecko.. Kleopatřiny pláže :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.13 11:09

Ta kleopatra je moc pěkná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
29.5.13 11:19

Úplne se mi zasteklo :-) za týden jedu na Malorcu kde jsem uz taky byla a ted lituji ze jsem si v tom únoru raději nakoupila Turecko :-) ve Španělsku nebude tak teplo jak v Turecku je tam krasne more sice jsme měli vlny ale kdyz jsme se naučili ze se musi do more rychle vbehnout tak to šlo kdyz jsme tam šli pomalu vlna nám podlomila kolena a uz jsem se topila :-) boty do vody fuc a vršek od plavek taky, ale ten jsem našla ;-) kdyz uz jsem byla ve vode po zadek uz to bylo ok :-) a v Turecku se mi líbilo ze kdyz se tam zena opaluje nahoře bez tak Turci se nedovolí ani podivat. Jinak jsou dost otravni coz mi bylo nepříjemné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.13 11:19

Na delphina nemáme :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2516
29.5.13 11:23

Já bych doporučila Turecko byli jsme tam v září minulí rok a super, hezký vzpomínky máme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.13 12:01

@Petulka01 a kde prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie