Turecko s batoletem - co sebou?

672
10.4.10 09:31

Turecko s batoletem - co sebou?

Ahojky maminky :dance: :mavam: :potlesk:

Chystáme se z kamarádkou a dětmi (11měsíců) do Turecka na 10 dní.
Jelikož je to moje první dovolená s dítětem k moři, nevím co je důležité vzít sebou. :zed:
Nemáte prosím někdo nějaké typy nebo seznam co je důležité si vzít?
moooooooc děkuji :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1713
10.4.10 11:32

Ahoj
kam přesně se chystáte?
Já mám teda jen jednu zkušenost, ale obrovské vlny nám moc nedovolily jít do moře, takže spíš jen hotelový bazén./který máme i u nás na koupališti/
Jinak určitě bych šla už jen do all inclusive.
S sebou léky proti průjmu pro malé dětičky.
/i pro Vás/
Taky mi vadilo, že na nejhezčí pláži v Turecku se nedalo dojet k vodě s kočárkem, tak jsem celou dovolenou korzovala po přilehlém parčíku.
Kvůli zvýšené teplotě malého jsme vyhledali doktora, který si vzal 50 euro za to, že nám řekl, že to má z klimatizace a prý jestli mu neuděláme obřízku, že by to pomohlo 8-o , že jsou tam na to odborníci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
10.4.10 11:50

Jé to jsem zase psala něco, co jsi asi vůbec slyšet nechtěla..
Ještě dodám: určitě budete v turistickém středisku, takže v obchodech koupíš všechno, dětské výživy, vody, čaje, plínky, všechno.
Lékárny byly v okolí tři.
Akorát v červenci bylo přes den 40 ve stínu, v noci 25 - 28.
Takže docela husté s malýma dětma.
Kočár do letadla byl samozřejmost, to bylo v pohodě.
Taky mi cestou letuškyohřály jídlo pro malého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
10.4.10 11:52

Jen bacha na destinaci, jeli jsme z letiště 130 km autobusem do hotelu a vysazovali cestou ostatní po hotelech.
Celé to trvalo od příletu do Turecka až po ubytování na hotelu 4 hodiny. To se mi nelíbilo, no naše chyby, jsme si to nezjistili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13672
10.4.10 13:05

vzala bych pár lahviček s jídlem pro začátek, ať nemusíš hned po příjezdu hledat lékárnu. jnak v klasických potravinách dětské jídlo neoupíš, jen v těch lékárnýách. taky je to teda dražší než u nás. na to se připrav…
dále léky na průjem, horečku, kašel, rýmu. dezinfekce, náplasti, kvalitní krém na opalování. pak ž jenom klasické vybavení pro dítko, důležitá je pokrývka hlavyn, dobré jsou ty kšiltovky, které mají ještě přikrytí krčku. pokud to dítě snese, tak i sluneční brýle. ale pokud je kšiltovka, nejsou nutné. my jsme v tomto věku vezli koupací plínky, využiješ je hlavně do bazénu. já je klárce dávala i na písčité pláži, aby neměla písek úplně všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
10.4.10 14:12

..proto jsem se ptala, kam jedete, my jsme byli v Alanyi a tam bylo dětské jídlo v každém větším obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
10.4.10 18:38

ahojky:-))
jedeme tam kam si psala, hotel přesně nevím, protože to zařizovala kamarádka.
Jinak strašně děkuji za informace.
JAk to tam je s vodou? Dostane se tam kojenecká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
paťa31
10.4.10 20:42

Ahoj :mavam: Jen upřesnění jedeme Turecká riviéra, Belek; hotel CORNELIA DE LUXE RESORT. Jinak super info co vzít sebou jen by mě zajímalo kde sehnat tu kšiltovku s krytím krčku, už jsem na to koukala a nesehnala jsem to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4242
10.4.10 23:54

Ahoj,
tak my byli predloni s malym taky v Beleku, ne teda v Cornelii, ale kousek vedle a letos se tam zase s obema chystame, ale do jineho resortu.
Cornelia je super hotel, z letiste by to melo byt kousek, tak max do pul hodky, vybirali jsme to prave proto, aby to nebylo daleko.. :wink:
Je ale fakt, ze ja malyho jen plne kojila, bylo mu 6 mesicu, takze tohle jsem neresila, ale do Antalye to bylo autem kousicek, takze cokoliv bylo treba se tam dalo koupit, jeste bliz to bylo do Kadryie a tam taky byla drogerie a lekarna. Je tam i kousek super moderni nemocnice.
Jak je to s kojeneckou vodou netusim, ale urcite nejaka balena nebo lahvova v hotelu k dispozici byla a prevarili ji na pozadani.
My meli na plazi pisek, ale ke krytym lehatkum i skoro k vode byla drevena „cesta“, takze se s kocarem dalo jet vsude.
Satek/cepicku s ksiltem a hadrikem vzadu na krk jsme kupovali v Pompu, maji tam i oblecky a meli hodne kloboucku, koupili jsme tam i nejaky „super“ s ochranynm faktorem nebo co :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
paťa31
11.4.10 22:34

Díky za informace :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
672
21.4.10 22:17

tak už se to blíží :potlesk:
už se mooooc těším :lol: