Tvrdnutí břicha 27+3

13.10.20 00:27

Tvrdnutí břicha 27+3

Ahojky. Nemohu najít podobný dotaz, tak zakládám nový, snad to nebude vadit.
Dnes cely večer pozoruji tvrdnutí břicha(jsem aktuálně 27+3) mohlo to začít cca kolem 10 večer a pokračuje to. Prvně bylo dost pravidelné, cca každých 5-10 minut, postupně se to trochu zmírnilo, ale přijde mi, že zase zvedne častěji. Nepozoruji žádné bolesti, jen se mi pokaždé úplně stáhne deloha a je tvrdá jak kopačák. Měla jsem dnes trochu námahy při úklidu tak nevím zda to může být tím nebo čím by to mohlo být. Tím jak se deloha stahuje cítím velký tlak na močový měchýř a furt mám pocit, ze potřebuji curat ikdyz nemám co. Nevím zda to ráno řešit s doktorkou nebo počkat, když nemám bolesti ani žádné jiné komplikace. Malý se posledních par dni méně pohybuje, občas ho cítím ale tak maximálně 2-3× za den a jen slabounce. Dnes mě tedy odpoledne kopal tak moc do močáku a čípku, že už jsem musela zatnout pánev a prodychat to, měla jsem i pocit, ze se snad otáčí, minuly týden jsem byla na kontrole,
kde bylo vše v pořádků a malý byl hlavičkou dolů(nebylo to bolestivé, ale dost nepříjemné, pak už byl klid). Trápí mě to trvdnutí, je to opravdu co 5-10 minut, jak deloha povolí, zase se za chvilicku stáhne a nevím co dělat. Asi se v dotazu hodně opakuji, ale jsem z toho rozhozená, je to moje první těhotenství. Budu rada za každou vaši radu a zkušenost. Děkuji moc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41942
13.10.20 01:17

Zavolej do nemocnice, nejspíš tě budou chtít vidět. Držím palce a pak napiš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
13.10.20 02:58

Na to, abych nad tím mávla rukou, je to moc často. Jela bych na pohotovost. :think: Děloha na šutr je v pohodě prej cca do 20× denně. To máš po 5 minutách samozřejmě mnohem víc :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7740
13.10.20 04:20

@Secretariat99 odchod do nemocnice, pohlídaji si Vás tam..pokud mas doma magnezko tak ho zkus ale jela bych stejně směr špitál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4758
13.10.20 06:11

Šup do porodnice na pohotovost, takhle často mi tvrdlo až před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
13.10.20 06:48

Jed raději do nemocnice, ať nic neoodcenis. Jsem ve 28.tt a mám tvrdnutí břicha tak 3×, při zátěži max. 5× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 09:13

Ahoj, tak jsem večer vypila magnosolv a bříško povolilo, takže jsem usnula. Jsme z vesnice a do nemocnice bych se dostala v noci jedině záchrankou a bála jsem se, ze bych v téhle době dostala ještě vynadáno. Každopádně si zavolám gynekolozce a zeptám se ji na to a případně pojedu na kontrolu. Děkuji moc všem, dam ještě vědět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
13.10.20 11:05

Já měla od 26 tt tvrdnutí břicha snad 2-5× do hodiny. Nepomahalo magnesko, nic. No od 29tt mě hospitalizovali na 1,5 měsíce, pac se mi zkrátil čípek, k tomu to tvrdnutí, malej se mi narval úplně naspod. (ale bylo to tím, že jsem já blbka si připadala neporazitelná a uklizela celej barák před kolaudací) Takto, včetně toho tvrdnutí, jsem vydržela do 37+3, pak mi porod vyvolali skrz nízký váhový odhad (který byl mylný).

Jako vyšetření a odpočinek bych nepodcenovala, ale chci tě uklidnit, že to tak prostě může být. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 12:03

@Polnik Už jsem si volala doktorce a pojedu na kontrolu, měla jsem před 14 dny i zánět, který jsem měla včera pocit že se vrací. Taky mi připadá, že je malý nacpaný úplně dole. A včera jsem také právě uklízela na firmě, brigádně, dělám to ale každý týden a je to cca hodinka a půl a není to nijak fyzicky náročné, jen utirani prachu a vysávání. Nejspíš to budu muset omezit. Mně břicho tvrdlo až do včerejška minimálně, ani jsem o tom nevěděla, ale včera večer to bylo hodně silné a v kratouckych intervalech. Doufám že bude vše v pořádků, taky jsem i málo pila, což si myslím, ze tomu přispělo. Ale dnes už je to lepší, cítila jsem ze se malý i hemží víc nahoře a břicho mi trvdlo tak 2× a jen maličko. Večer mi to magnezko pomohlo a ráno jsem si ho dala také. Moc děkuji za zprávu a vaši zkušenost. Aspoň vím, na co se případně připravit a ze bych se měla co nejvíce šetřit. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
17.10.20 04:12

Tak jak to dopadlo? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.10.20 14:14

@mau-mau dopadlo to dobře. Jsem proste asi hysterka 😁 paní doktorka říkala, ze je to normální protože jsem hubena a drobná a že deloha reaguje i na doteky, jak prcka tak i moje, takže mám co nejméně sahat na bříško. Jinak porodní cesty byly zavřené, čípek dlouhý a tvrdý a malej naprosto v pořádku. Prý je jen opravdu hodně dole u čípku ale to prý ničemu nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
17.10.20 15:54

:potlesk: to jsem ráda. Ale i tak ti z mé zkušenosti doporučuji nic nepřehánět, s ničím těžkým se netahat a odpočívat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41942
17.10.20 19:33

@Secretariat99 aha, takže dráždivá děloha, ale je lepší že jsi jela. Lepší zbytečně než něco zanedbat. Přeji co nejklidnější zbytek těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
18.10.20 07:23

@Secretariat99 hele, jedno těhotenství jsem taky takhle psychovala.. opravdu pomůže na to bříško nesahat a taky nekoukat na hodiny. Já pořád koukala, kdy mi to bříško ztvrdlo, kolik bylo hodin a kolik je to minut do další „kontrakce“ a taky jsem se pořád bála.. jak jsem si přestala sahat na břicho a hlavně koukat na hodiny, tak jsem se uklidnila, bříško taky, a donosila jsem do 40.tt :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama