Týden u otce, kolik peněz?

231
20.2.16 13:43

14 dní u otce, kolik peněz?

Ahoj holky, píšu za kamarádku která prý nemá čas zakládat profil a já jí neumím poradit :)
Kamarádka je rozvedená a má syna v péči. Soudně mají dáno, že malej (9let) má být u táty dva víkendy v měsíci a otec platí alimenty 4000kč. Teď malej škemrá, že by chtěl být u táty 14 dní a 14 dní u mámy. Otec souhlasil ale s tím, že jí bude dávat jen 2000kč a kamarádka by souhlasila kdyby jí dal aspoň 3000kč. Já jí řekla co asi slyšet nechtěla ( z pohledu bezdětné holky), že mi to přijde logické. Že přeci kdyby měli střídavou péči tak by to bylo zrovna tak a nemusel by jí dávat ani možná ty 2000kč ( to opět jen hádám). A ona se trošičku naštvala, že jsem proti ní :( Chápu, má se co otáčet, kdybych byla v její kůži asi bych taky chtěla co nejvíc peněz :D Tak holky, maminky co máte zkušenosti poraďte. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

260
20.2.16 13:59

Podle mě by taky záleželo, kdo by kupoval většinu věcí dítěti. Není to jen o jídlu, vodě, elektřině apod., co dítě spotřebuje - to je dle mě fér aby jeli každý za své, kdyby byl 14 dní tam a 14 dní tam. Ale kdo mu při střídavé věci bude kupovat oblečení, školní potřeby, školní akce apod.? to je dle mě zásadní při téhle otázce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
20.2.16 14:00

Já v tomhle teda nejsem zběhlá, tak možná píšu blbost. Ale nebylo by lepší, vyřídit tohle soudně? Jak úpravu styku otce s dítětem, tak alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12964
20.2.16 14:01
@elza12 píše:
Ahoj holky, píšu za kamarádku která prý nemá čas zakládat profil a já jí neumím poradit :)
Kamarádka je rozvedená a má syna v péči. Soudně mají dáno, že malej (9let) má být u táty dva víkendy v měsíci a otec platí alimenty 4000kč. Teď malej škemrá, že by chtěl být u táty 14 dní a 14 dní u mámy. Otec souhlasil ale s tím, že jí bude dávat jen 2000kč a kamarádka by souhlasila kdyby jí dal aspoň 3000kč. Já jí řekla co asi slyšet nechtěla ( z pohledu bezdětné holky), že mi to přijde logické. Že přeci kdyby měli střídavou péči tak by to bylo zrovna tak a nemusel by jí dávat ani možná ty 2000kč ( to opět jen hádám). A ona se trošičku naštvala, že jsem proti ní :( Chápu, má se co otáčet, kdybych byla v její kůži asi bych taky chtěla co nejvíc peněz :D Tak holky, maminky co máte zkušenosti poraďte. :mavam:

ono asi záleží, jaký spolu mají vztah jinak, protože jestli to bude, že dítě půjde k otci matka bude balit půlku baráku, tak bych se snížení alimentů taky bránila, ale jesli si otec obstará věci sám (jasně, že ne třeba 2× autosedačku, kolo a tak), tak ty 2000 mi přijdou ok. A jestli má ty alimenty daný soudem, tak to stejně bude muset jit přes soud, to snižení, aspoň myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.2.16 14:02

@elza12

Ať to udělají oficiálně a nechají si spočítat alimenty. Budou si platit navzájem podle výše výdělku. Někde jsem četla, že tak se to dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11647
20.2.16 14:02

Tak teoreticky by mu nemusela dávat nic, ale mě by hanba fackovala. prostě půl na půl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
20.2.16 14:06

@debra.morgan tak já jsem třeba na autosedačce trvala, neb mi zničil kočár, tak nechci aby mi zničil i autosedačku bez které se neobejdu.

Mimo jiné i jedním z faktorů je jaký mají obá příjem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
20.2.16 14:08
@kaktusik píše:
Podle mě by taky záleželo, kdo by kupoval většinu věcí dítěti. Není to jen o jídlu, vodě, elektřině apod., co dítě spotřebuje - to je dle mě fér aby jeli každý za své, kdyby byl 14 dní tam a 14 dní tam. Ale kdo mu při střídavé věci bude kupovat oblečení, školní potřeby, školní akce apod.? to je dle mě zásadní při téhle otázce.

Když je malej u táty tak mu prý koupí co potřebuje, ale vše ostatní doteď kupuje a platí kamrádka. V tom máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
20.2.16 14:11
@Ráďa81 píše:
@debra.morgan tak já jsem třeba na autosedačce trvala, neb mi zničil kočár, tak nechci aby mi zničil i autosedačku bez které se neobejdu.Mimo jiné i jedním z faktorů je jaký mají obá příjem

Otec bude mít určitě vyšší. Ale je znovu ženatý a čeká mimminko a kamarádka je sama s jedním příjmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
20.2.16 14:12
@Kobliha51 píše:
@elza12Ať to udělají oficiálně a nechají si spočítat alimenty. Budou si platit navzájem podle výše výdělku. Někde jsem četla, že tak se to dělá.

Kamarádka to zatím prý chtěla vyřešit mimosoudně. Ale soud jsem jí taky radila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.2.16 14:22

Mimosoudně bych to nedělala, jakmile mají jednou styk a alimenty určeny soudně, musí se to dodržovat, snad není takový problém dojít k soudu, požádat o úpravu styku a určení alimentů. POkud to dobře chápu, nehodlají se kvůli tomu servat, bude to jen formalita a navíc jim alimenty určí někdo třetí. Jinak já si myslím, že záleží na tom, jak to mezi nimi bude, pokud se bude o to dítě plnohodnotně starat, podílet se na všech nákladech, tak by ty 2000 byly asi přiměřené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
20.2.16 14:25
@elza12 píše:
Otec bude mít určitě vyšší. Ale je znovu ženatý a čeká mimminko a kamarádka je sama s jedním příjmem.

Co tomu říká otcova těhotná partnerka? Že budou mít další dítě napůl…

• Nahlásit
  • Citovat
231
20.2.16 14:25

Díky holky za rady. Vše jí přetlumočím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
20.2.16 14:26
@elza12 píše:
Kamarádka to zatím prý chtěla vyřešit mimosoudně. Ale soud jsem jí taky radila

Měli by to vyzkoušet, jak to bude fungovat. Když to bude rovnou dané soudně a nebude to nikomu vyhovovat, bude se to těžko dávat zpátky.
Navíc tady to vypadá, že se rodiče dokáží domluvit :potlesk:.

• Nahlásit
  • Citovat
231
20.2.16 14:27
@Kobea píše:
Co tomu říká otcova těhotná partnerka? Že budou mít další dítě napůl…

Ta je prý v pohodě, kvůli malému byly i v kontaktu s mojí kamarádkou. Takže tam asi žádný problém nebude.Snad :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama