Ubíhání času během spánku

Anonymní
19.2.20 19:37

ubíhání času během spánku

Ahoj, v poslední době jsem hrozně unavená. Možná to souvisí i s tím, že na tom nejsem tak poslední 2 týdny psychicky dobře.
Včera jsem šla spát asi ve 22:00 hrozně unavená, ale vím, že jsem neuměla usnout, dívala jsem se na hodiny a bylo 22:30, pak jsem usnula a zdály se mi hrozně dlouhé a živé sny. Potom jsem se vzbudila a bylo 23:01. Nemohla jsem uvěřit tomu, že uběhlo teprve půl hodiny, myslela jsem si, že se mi zastavil čas v mobilu nebo, že jsem zaspala den. Pak jsem zase neuměla usnout a pak jsem usnula. Zdály se mi extrémně živé sny a noční můry, probudila jsem se leknutím a zase uběhlo jen chvíli. Je to možné? Mně ve spánku vždycky ubíhal čas normálně, ale dnes jsem měla pocit, že spím třeba 10 hodin, zdají se mi dlouhé živé sny, ale uběhne teprve chvilka. Měla jsem budík na 4:30, pak jsem si to odkládala co 5 minut a vstávala v 5:00. Každých těch pět minut, co jsem si to odložila mi přišly hrozně dlouhé a vždy jsem znovu usnula a měla sen.
Přesto, že mi příjde, že jsem spala dlouho, jsem z toho dneska extrémně unavená a bolí mě hlava. Odpoledne jsem šla spát asi na hodinu, ale stejně jsem uplně mrtvá. Měla jsem už 4 kafe.
Je to normální???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15794
19.2.20 19:44
@Anonymní píše:
Ahoj, v poslední době jsem hrozně unavená. Možná to souvisí i s tím, že na tom nejsem tak poslední 2 týdny psychicky dobře.
Včera jsem šla spát asi ve 22:00 hrozně unavená, ale vím, že jsem neuměla usnout, dívala jsem se na hodiny a bylo 22:30, pak jsem usnula a zdály se mi hrozně dlouhé a živé sny. Potom jsem se vzbudila a bylo 23:01. Nemohla jsem uvěřit tomu, že uběhlo teprve půl hodiny, myslela jsem si, že se mi zastavil čas v mobilu nebo, že jsem zaspala den. Pak jsem zase neuměla usnout a pak jsem usnula. Zdály se mi extrémně živé sny a noční můry, probudila jsem se leknutím a zase uběhlo jen chvíli. Je to možné? Mně ve spánku vždycky ubíhal čas normálně, ale dnes jsem měla pocit, že spím třeba 10 hodin, zdají se mi dlouhé živé sny, ale uběhne teprve chvilka. Měla jsem budík na 4:30, pak jsem si to odkládala co 5 minut a vstávala v 5:00. Každých těch pět minut, co jsem si to odložila mi přišly hrozně dlouhé a vždy jsem znovu usnula a měla sen.
Přesto, že mi příjde, že jsem spala dlouho, jsem z toho dneska extrémně unavená a bolí mě hlava. Odpoledne jsem šla spát asi na hodinu, ale stejně jsem uplně mrtvá. Měla jsem už 4 kafe.
Je to normální???

podle mě jsi si ten spánek úplně dorasovala. Proč se budit půl hodinu co pět minut budíkem??kolik jsi spala v kuse? 5 hodin? hodina odpoledne tě taky spíš rozhodí. Za mě jsi nevyspalá, do toho 4 kafe, se nedivím, že jsi unavená a bolí tě hlava. Napusť si vanu, uvař si meduňkový čaj, pořádně vyvětrej a běž si brzy lehnout ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
19.2.20 19:55

Usínala jsi na chvíli, ale za to tvrdým spánkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
19.2.20 19:56

Noci plné snů jsem měla z jedněch léků. A vyspaná jsem z toho tedy vůbec nebyla, spíše ještě více unavená, protože mozek celou noc pracoval. Klidně jsem se budila pět minut po usnutí a prvním snu. Podobně jsem později spala i přes den, když jsem si na pár minut lehla. Prostě unavená, přetažená a mozek stále jel na plno. U mne bylo jednoduché řešení - vysadila jsem léky, ale pár měsíců trvalo, než mi došlo, že to je z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3352
19.2.20 19:58

Největší pakárna je, si po 5 minutách posouvat budík. Natočit si jeden a na ten vstát.

Další nesmysl je spát odpoledne. Když si člověk hodí šlofíka, tak večer se mu nechce tolik spát.

Další je se ládovat kafem, když chci spát. :roll:

Vy děláte špatně úplně všechno co snad jde k tomu, aby člověk měl normální a zdravý spánek. Ještě mužete před spaním čučet do mobilu/PC a je to úplně hotový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
19.2.20 20:00

Hm, mám to přesně obráceně. Když se probudím, mám pocit, že jsem spala deset minut a přitom už uplynulo osm hodina je čas vstávat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
19.2.20 20:26

Občas se mi to taky stává 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23265
19.2.20 20:41
@Anonymní píše:
Je to normální???

Někdy se mi to stane. Ale ráno nikdy nevstávám naněkolikrát. Prostě zazvoní budík a vstávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
19.2.20 20:53
@Adrasteia píše:
Hm, mám to přesně obráceně. Když se probudím, mám pocit, že jsem spala deset minut a přitom už uplynulo osm hodina je čas vstávat. :think:

Presne. Sotva zavru oci, uz zvoni budik:sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13189
19.2.20 21:50
@Adrasteia píše:
Hm, mám to přesně obráceně. Když se probudím, mám pocit, že jsem spala deset minut a přitom už uplynulo osm hodina je čas vstávat. :think:

to mám taky.. posledního půl roku mám nějak rozhozený spánek, nejdřív se převaluju a nemůžu usnout, pak usnu hrozně tvrdě, že mě kolikrát nevzbudí ani zvonění budíku.. o snech ani nemluvím, to je hrůza a děs.. a na první budík jsem teda nikdy vstát neuměla.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
23.2.20 17:44
@e008 píše:
Presne. Sotva zavru oci, uz zvoni budik:sweat_smile:

Souhlas. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek