Učebnice němčiny k maturitě

1905
11.7.15 10:02

Učebnice němčiny k maturitě

Ahoj. Potřebuji poradit učebnici nebo spíš cvičebnici vhodnou k maturitě. Bohužel jsem u maturity neprošla didaktickým testem. Studovala jsem dálkově a používali jsme učebnici Sprechen Sie Deutsch A2, ve které jsme došli asi do 10.lekce :roll:
Koupila jsem si teď gramatiku „Polopatě“, ale potřebuji na něčem trénovat. Doučování už jsem taky sehnala, ale to asi nebude tak intenzivní.
Nebo kdo dělal maturitu z NJ, z čeho jste se učili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

charbl
11.7.15 10:12

Uz je to teda deset let, ale ja mela Begleiter - übungsgramatik zum Lehrbuch Deutsch für Gymnasien, to je prehled gramatiky doplnujici radu ucebnuc Deutsch für Gymnasien. Co si pamatuju, tak mne to vyhovovalo…

• Nahlásit
  • Citovat
17546
11.7.15 10:23

Taková velká zelená…nevím přesně, jak se to jmenuje, ale měla jsem velkou červenou cvičebnici na francouzštinu a němčina myslím byla zelená…tyhle cvičebnice se mi dost líbily, je tam těch cvičení opravdu hodně od lehkých po těžké.
Zkusím to najít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
11.7.15 10:23

To musím kouknout jak to vypadá. Teď je maturita na úrovni B1 (nevím, proč jsme 3 roky jeli podle A2. Já tam v těch testech některým slovíčkům vůbec nerozumím, tím pádem to špatně pochopím a vyberu špatnou možnost odpovědi. To samé gramatika co je na konci testu. Ze 13 otázek mívám 6-7 správně. :oops: Celkově ty maturitní testy bez poslechu udělám na 16-20 bodů ze 40. Potřeba je 28 bodů k udělání maturity. O poslechu ani nemluvím. Ten jsme netrénovali, tam jsem ztracená úplně. Ale když bych vypilovala aspoň tu gramatiku a slovní zásobu, mohlo by to stačit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
11.7.15 10:24
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
11.7.15 10:32

Budu se dnes stavovat v knihkupectví, tak se podívám, jestli ji tam mají a jak to vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 10:34
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
11.7.15 10:51

@zvidavajanca na tu taky kouknu. Ta je přímo i k té maturitě. Tak by tam mohlo být vše potřebné. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
11.7.15 11:27

Na jaké jsi škole, že tak kaslali na přípravu k mature

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu