Účetní na obci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 15:44
Účetní na obci

Jste nekdo zaměstnán na obecním úřadu? Nevím, kolik je tam momentálně lidí, cca 5. Paní, co dělala účetni, tam skončila ze zdravotních důvodu. Nevim, jak na tom je, jestli by zaucovala aspoň částečně nebo by to bylo hození do vody. Nedávno na podobnou pozici na menší obci někoho hledali, ale bylo to pro mě daleko. Tohle je blíž. Všichni mi říkají, ať tam jdu, ale já si nejsem jistá. Mam už něco rozjednane, ale asi za méně peněz. Jak je to na obci se mzdou? Samozřejmě tabulky znám, ale netuším, kolik mi zapoctou z me praxe. Pokud by mi započitali celou dobu (cca 15 let), tak mám dost vysoký plat na to, jaké jsou tady v okolí. Nebo se jen špatně orientuji v tabulce? Všichni mi říkají, jak se tam mají dobre, mají jistotu, pohodu, dovolenou. Jaké mate zkušenosti? Jaký by pohovor? Kolik se hlasilo lidí?

Reakce:
Marci113
Stálice 75 příspěvků 03.10.18 16:00

zase taková pohoda to není

Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 03.10.18 16:07

Pohoda to není, účetnictví je tam mnohem složitější, protože pro vše, co je ze státního, obecního, krajského, jsou velmi přísná pravidla, která jsou odlišná od něčeho, co se státních peněz netýká.
Navíc si myslím, že bez známých je to problém.

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 03.10.18 16:17

Vyptej se na podmínky na té obci, chtěj zaučení, chtěj aby ti zajistili patřičné vzdělávání - tj aby ti na to dali volno a zaplatili kurzy a konkrétně se zeptej na plat- jak tabulky, tak odměny. Pokud máš 15 let praxe a oni někoho potřebujou, tak jsi to ty, kdo si diktuje podmínky.

Kolik se bude hlásit lidí a jaké jsou konkrétní podmínky se dost liší podle obce.

Dost rozdíl bude velké město zapojené do spousty evropských projektů a nebo malá zadlužená vesnice. A pak milion variací mezi tím.

Nepodceňuj se a prostě se zeptej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:15

@Ou Právě nevím, jestli se vubec ptát. Nevím, jaké jsou šance. Teď už vlastně něco mam domluvené a přijde mi to i blbý najednou couvnout. Znám na obci někoho, ale nechce se mi ho ptát. Netuším, jak to tam chodí, kdo je případně v komisi, kolik jich tam je. Ani jak je to s tou práci. Co to obnáší. Práci nemám na takové pozici. Nikdy jsem to nedělala. Kdybych to už dělala, tak bych to neřesila. Účetnictví jsem dělala chvilku. :( Takže by to pro mě bylo uplně nové. Nemám presnou představu, jak moc je to těžké a co vše to obnáší. Když už se tam pujdu na tu práci ptát, tak s tím cílem, že tu práci chci a budu ji mít. Pokud bych si to rozmyslela, tak si myslím, že bych si tím zavřela dveře do budoucna. Takhle jsem si zavřela dveře někde jinde. Netuším, jak je to časově. No a s tou budoucnosti. Vlastně ona asi tam velká budoucnost neni. Nikdo další se tam do důchodu nechystá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:17
@Marci113 píše:
zase taková pohoda to není

To chci slyšet. Každý říká, jaká je to pohoda, jistota, jiste peníze. Většinou se tam nikdo nový nehledá a lidi tam jsou do důchodu. Děláš tam? Nějaká úskalí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:20

@Sany80s S tema znamyma souhlasím. Na jedné obci to tak je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:58

Účetnictví obce opravdu není snadné, kromě účtů účtuješ ještě na paragrafy, položky, musíš si hlídat konsolidaci, pohlídat si smlouvy, zápisy z rady a zastupitelstva atd. atd. Záleží co po tobě budou chtít, já jsem na menší obci, takže současně zodpovídám za rozpočet, skládám rozpočtové změny, výhledy, tvořím závěrečný účet, závěrku a mám na starosti inventury, navíc máme hospodářskou činnost, což se účtuje zase jinak. Pak ještě DPH, které je u obcí taky specifické. K tomu mám ještě jiné povinnosti. Kolegyně z jiné obce teď zaučovala nástupkyni půl roku a říkala, že jsou domluvené na konzultace ještě tak rok. Prostě základ je vědět přesnou náplň práce. Pokud si dělala účetnictví chvilku a budeš čistě jen účetní, tak doporučuju nějaký kurz, když si zadáš účetnictví obce, něco ti vyjede. Konkrétní firmě nechci dělat reklamu. Anonym - nechci spojovat zaměstnání s nickem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63698 příspěvků 3 inzeráty 03.10.18 20:56

Tech 5 lidi myslis jak, jako zamestnancu nebo clenu zastupitelsrva? Jak velka je to obec?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 06:16

@j.a.n.i1 Myslela jsem 5 zaměstnanců. Ale to je odhad. Nevím, kolik jich tam je přesně. Obec cca 2 tis. obyvatel.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63698 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 06:59

No, ja to myslela tak, jestli by to vubec byla prace na plny uvazek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 18:09
@j.a.n.i1 píše:
No, ja to myslela tak, jestli by to vubec byla prace na plny uvazek.

Myslím, že tam jsou všichni na plný úvazek. Samozřejmě se můžu mýlit. Ale proč by měli víc zaměstnanců na částečný úvazek. O některých to vím stoprocentně, že jsou na plný úvazek.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63698 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 18:45
@Anonymní píše:
Myslím, že tam jsou všichni na plný úvazek. Samozřejmě se můžu mýlit. Ale proč by měli víc zaměstnanců na částečný úvazek. O některých to vím stoprocentně, že jsou na plný úvazek.

No, to jo, spis jestli tam bude dost prace pro ucetni na cely uvazek, my jsme tedy podstatne mensi, ale ucetni chodi na jedno odpoledne tydne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 19:24
@j.a.n.i1 píše:
No, to jo, spis jestli tam bude dost prace pro ucetni na cely uvazek, my jsme tedy podstatne mensi, ale ucetni chodi na jedno odpoledne tydne.

A ty děláš co? Něco na obci? Tak fakt nevím, jak to tam je. Třeba dělá k tomu další věci. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >