Dohoda o provedení práce po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 03.10.18 13:09
Dohoda o provedení práce po RD

Ahoj, potřebuji poradit, protože se v tom moc nevyznám. V září jsem ukončila mateřskou dovolenou, syn bohužel zatím ještě nemůže do školky, tak se půjdu nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let. Mám 2 brigády (obě na dohodu o provedení práce). A teď dotaz - mám jim nahlásit, že jsem ukončila mateřskou dovolenou? Jak je to se sociálním pojištěním, měla bych si ho platit? A ještě jaký je prosím rozdíl mezi dohodou o provedení práce a dohodou o pracovní činnosti a jaká dohoda je v mé situaci lepší? Moc děkuji.

Reakce:

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 03.10.18 13:36

Pokud jsi na RD platí za tebe ZP stát, dohod můžeš mít kolik chceš

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 03.10.18 13:42

@terka85 tak chtělo by to trochu upřesnit. Pokud jsi byla na mateřské dovolené, pak máš zaměstnavatele a měla bys podle dohody se zaměstnavatelem nastoupit rodičovskou dovolenou nebo jít do práce. Pokud jsi byla do září na rodičovské dovolené, měla bys jít do práce. Pokud zaměstnavatele nemáš, pak nemáš ani dovolenou (ani MD ani RD) a chceš být se synem doma a neplatit si ZP, pak se nahlásíš na pojišťovně jako osoba pečující … Pak je plátcem ZP stát a můžeš mít dohodu o provedení práce do 10000,– Kč měsíčně.

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 03.10.18 13:42

@terka85 No sociální je blbé v tom, že se ti obecně doba mateřské a RD počítá do důchodu, ale nejdou z ní žádné peníze, protože to stát neplatí. Takže je obecně lepší,když pracuješ mít něco, z čeho se sociální odvádí. Tedy aspoň myslím.

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 03.10.18 15:47

@DanielaD @Hanula1212 Pardon, spletla jsem to. Koncem září mi skončil rodičovský příspěvek, vrátit se nemám kam, jelikož jsem byla zaměstnaná na dobu určitou. Syn do školky ještě nemůže, půjde asi až za rok, tak se musím přihlásit na zdravotní pojišťovnu jako pečující osoba. Takže dohoda o provedení práce je v tomto případě lepší než dohoda o pracovní činnosti? Jde mi o to, že nevím, v čem je mezi těmito dvěma dohodami rozdíl…
Chtěla jsem se přihlásit na úřad práce, abych měla alespoň nějakou podporu, ale tam nemohu, protože mám právě dohodu o provedení práce.

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 03.10.18 15:48

@P4ja A když mám brigády na dohodu o provedení práce, tak z těch se sociální neplatí?

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 03.10.18 15:51
@terka85 píše:
@P4ja A když mám brigády na dohodu o provedení práce, tak z těch se sociální neplatí?

Z dohody o provedení práce do 10000 se sociální ani zdravotní neplatí.

terka_85
Kecalka 353 příspěvků 03.10.18 15:52

@Hanula1212 Takže bych si ho jedině musela platit sama… Má to smysl?

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 03.10.18 15:54

Tady je rozdíl mezi dohodama pěkně popsané:
https://www.penize.cz/…a-kalkulacka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >