Uchovavaní MM

138
2.7.13 11:27

uchovavaní MM

Ahoj maminy,

prosim o radu. Mam doma 14denni dcerku a ja mam nadbytek mleka. Kazdy dve hodiny odsaju cca 100ml mleka a malicka si rekne po 4hod o stejnou davku. zacala jsem tedy odsavat a uchovavat do lednicky do vyvarenych sklenicek od presnidavek. Ale kdyz po tom mlece sahnu kdyz ma malicka hlad, tak mi prijde takovy nitkovy a obcas i zkysly (kdyz ho ochutnam). Pritom by spravne v lednici melo vydrzet 24-48hod. Prosim o nejakou radu, co delam spatne, ze mne to mleko nevydrzi a pak ho zbytecne vylyvam. V lednici mam cca 5C a davam ho na dvere. Dekuji moc za jakekoliv rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
2.7.13 11:36

@BritChicco a proč odsáváš, tím odsáváním to jenom podporuješ :nevim: Koj malou a pokud po kojení budou bolet a budou plný, odstříkej jen do první úlevy. Časem se to ustálí.. Jinak mě mlíko taky vždycky přišlo hnusný, postup je - nechat vychladnout, do lednice, pak do mrazáku. Po rozmrazení smrdí a má divnou konzistenci, ale prý je to ok. Já ho vylila, mám stále dost svého, nikdy jsem jí ho nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
2.7.13 11:37

@BritChicco a proč tak často odsáváš? Já jen, že čím častěji stimuluješ prsa, tím více mléka se tvoří, možná proto ho máš tolik ale pokud ti to nevadí, tak v pohodě :) Co se týče toho uchovávání, nevím kde je problém, podle mě děláš vše jak by se mělo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
2.7.13 11:42

Mě mlíko vydrželo v lednici max. den. Nebo ještě do mražáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
2.7.13 11:50

Tak mne by ten den bohate stacil, abychmela na noc..odsavam takhle casto, protoze mi tecou prsa. akdybych ho davala zamrazit, tak pak bych mela mleko nechat rozmrazit v lednicce a to taky par hodin trva a ve finale bych na tom byla stejne jako kdybych ho nechalajen v lednici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
2.7.13 11:51
@BritChicco píše:
Ahoj maminy,prosim o radu. Mam doma 14denni dcerku a ja mam nadbytek mleka. Kazdy dve hodiny odsaju cca 100ml mleka a malicka si rekne po 4hod o stejnou davku. zacala jsem tedy odsavat a uchovavat do lednicky do vyvarenych sklenicek od presnidavek. Ale kdyz po tom mlece sahnu kdyz ma malicka hlad, tak mi prijde takovy nitkovy a obcas i zkysly (kdyz ho ochutnam). Pritom by spravne v lednici melo vydrzet 24-48hod. Prosim o nejakou radu, co delam spatne, ze mne to mleko nevydrzi a pak ho zbytecne vylyvam. V lednici mam cca 5C a davam ho na dvere. Dekuji moc za jakekoliv rady.

Jak už tu padlo, odsáváním tvorbu podporuješ. A do dveří mlíko nikdy nedávat, při každým otevření lednice se ti proštěrchá. píšou to i v návodu k odsávačce a příručce z porodnice, NIKDY ne do dvířek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
2.7.13 11:55
@BritChicco píše:
Ahoj maminy,prosim o radu. Mam doma 14denni dcerku a ja mam nadbytek mleka. Kazdy dve hodiny odsaju cca 100ml mleka a malicka si rekne po 4hod o stejnou davku. zacala jsem tedy odsavat a uchovavat do lednicky do vyvarenych sklenicek od presnidavek. Ale kdyz po tom mlece sahnu kdyz ma malicka hlad, tak mi prijde takovy nitkovy a obcas i zkysly (kdyz ho ochutnam). Pritom by spravne v lednici melo vydrzet 24-48hod. Prosim o nejakou radu, co delam spatne, ze mne to mleko nevydrzi a pak ho zbytecne vylyvam. V lednici mam cca 5C a davam ho na dvere. Dekuji moc za jakekoliv rady.

Ahoj. Já krmím malou odstříkaným mlékem již šest měsíců a uchovávám MM v lednici - poté, co se zchladí, tak mění konzistenci (chuť nevím, neochutnávala jsem) - na povrchu se tvoří „smetana“ a zbytek je řidší. Po zatřepání a ohřátí se to změní v normální mléko. MM se může uchovávat v lednici max 24 hod (nemá se dávat do dveří, kde se otvíráním lednice mění teplota, ale dozadu) a poté se musí zamrazit nebo vylít. Dost často tu píšou maminky, že po rozmražení MM smrdí, ale moje tedy je pořád stejné a malá ho pije stejně jako čerstvé.

jinak je pravda, jak tu psaly holky, že odstříkáváním zvyšuješ tvorbu mléka, stačí jenom kojit, laktace se upravuje podle potřeb dítěte. takže bych odstříkávala jenom co si utvoříš trochu zásoby do mražáku a pak už nee…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
2.7.13 12:03

@BritChicco
V lednici může být mléko max.24 hodin (ne na dveřích, jak ti už vysvětlily holky). Ihned po odsátí zamražené až 3 měsíce. Prodávají se na to speciální sterilní sáčky - např. firma Farlin
http://www.zbozi.cz/?…
(u nás ve zdravotnických potřebách při nemocnici s porodnicí, je prodávali dokonce jednotlivě na kusy).
Dále pak Medela, ale ty už jsou dost drahé.
Jinak vše ke kojení ( a nejen k němu) jsem vždycky našla na www.kojeni.net - super stránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
2.7.13 13:33

Ahojda vsem, moc vam dekuji za info, tady bude asi zasadni problem, ze to mleko davam na ty dvirka…od Medely mam odsavacku, takze vim jak je bohuzel draha..jenom takovy dotaz..jaky je rozdil mezi pytlikem obyejnym a pytlikem na MM z lekarny??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
2.7.13 13:48

@BritChicco záleží jak obyčejný pytlik myslíš ale rozdíl bude v materialu a v tom ze ty speciálně na MM jsou sterilni. S tímhle bych moc neexperimentovala…než nejaky obec pytlik tak je lepsi obyčejná vyvarena sklenicka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
2.7.13 14:29
@BritChicco píše:
Tak mne by ten den bohate stacil, abychmela na noc..odsavam takhle casto, protoze mi tecou prsa. akdybych ho davala zamrazit, tak pak bych mela mleko nechat rozmrazit v lednicce a to taky par hodin trva a ve finale bych na tom byla stejne jako kdybych ho nechalajen v lednici.

jenže ty prsa ti „tečou“ právě proto, že tak často odsáváš. Tím odsáváním dáváš tělu najevo, že mléka je málo a ono ho proto tvoří tolik. Já bych se na odsávání vyprdla, normálně koj a pokud tě budou prsa tlačit, tak jen odstříkej do úlevy, pak nebudeš muset tak často odsávát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
2.7.13 14:41

@Verca1989 ono je to totiz zvláštně napsané uz ten prvni příspěvek. Tak buď mám nadbytek a nebo ma díte hlad… To jsou za me dvě rozdílně veci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat