Kojily byste na mém místě?

714
1.7.13 19:25

Kojily byste na mém místě?

Ahoj holky, tak jsem docela už v koncích. Mám chlapečka je mu něco přes 4 měsíce. Kojení si strašně užívám (Starší jsem kojila 18 měsíců) a pořád bojuji s tím, jestli se toho vzdát nebo ne. Mám docela velké zdravotní potíže, které mě už strašně unavují. Začíná to hodně silnou alergií (na kterou při kojení můžu jenom sprej do nosu a kapky do očí - ani jedno mi vůbec nepomáhá), takže už jen při přechodu k autu kýchám. A potom mám atopický exzém, ale na dost místech mi to mokvá (včetně dvorců a bradavek) (což ani netuším, jestil to malému nemůže uškodit), takže mi na kožním řekli, že potřebuji antibiotika a tyto prý nejsou schůdné s kojením. No a aby toho nebylo málo, tak teď mám strašné bolesti kloubů, jsem objednaná obvoďákem na revmatologii :,( :,( Exzém už řeším od dubna homeopatií (v dubnu jsem byla na tom kožním, kde mi řekli, že moje jediné východisko je přestat kojit a nasadit kortikoidy a antibiotika), ale zatím to žádné účinky nemá. No a teď se mi právě přidala ta alergie a já si připadám už nemožná. Ale přitom to kojení tak zbožňuji :,( :,( :,(. Holky já nevím co dělat, všichni mi říkají, ať už se na to vykašlu, že mi to za to nestojí. Manžel teda říká, že vždy stojí za mnou, že je to moje rozhodnutí, ale vidím, jak ho to trápí. :,(
Co byste dělaly na mém místě?

Edit.: Jestli najdete nějaké pravopisné chyby, tak se omlouvám.. Ale už mi nějak ze všeho vypíná hlava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26100
1.7.13 19:27

Přestala bych kojit… :nevim: A to jsem prvního prcka kojila 18 měsíců a druhýho (22m ) kojím ještě teď…

Příspěvek upraven 01.07.13 v 19:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
1.7.13 19:27

První sem kojila do 3 let.
Druhé stále kojim(1rok)
Kojení je krásná věc v případě že to vyhovuje oboum.
V tvém případě bych nekojila, proto že to nesplnuje to co sem uvedla ve větě před..
Tvé zdravé je duležitější než kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
1.7.13 19:30

Prestala bych. Zdravi je mi prednejsi. Moje byla na umelym a je naprosto v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
katka379
1.7.13 19:30

Za těchto okolností bych přestala kojit a raději se dala do kupy, abych se mohla mimču a druhému prckovi bez potíží věnovat. A na jak dlouho by léčba tak cca byla…mohla bys zkusit udržet laktaci odsáváním, ale nevím nevím, zda by se ak prcek ještě chytil…navíc je to časově trochu náročné..

• Citovat
  • Nahlásit
6791
1.7.13 19:31

Taky bych přestala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
1.7.13 19:31

Jestli tě kojení baví, tak koj. A na ty bradavky bych doporučila kloboučky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
1.7.13 19:32

Nj holky, ale když ho mám u sebe a vidím, jak krásně baští a směje se u toho na mě a dělá hlouposti, tak jsem strašně šťastná a nedovedu si představit, že by to tak už nebylo. Ale je fakt, že to zdraví je taky důležité. Já si pořád říkám, že aspoň do těch 6 měsíců.. Ale tak alergie mi teď hodně podlamuje nohy. CHjoooo já nevím :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7947
1.7.13 19:32

Taky bych s těžkým srdcem přestala kojit

však on se na tebe bude culit i nad flaškou, když ho budeš držet v náručí
Navíc si spíš líp navykne na UM teď než až bude starší (vlastní zkušenost- měli jsme v 8 měsících laktační krizi a syn prostě nevzal žádné UM do pusy, bylo to hrozný, takže se živil přesnídávkama, kašema, zeleninkou, žádné UM, naštěstí jsme se ještě rozkojili)

Příspěvek upraven 01.07.13 v 19:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28272
1.7.13 19:33

Nekojila bych. Tvůj chlapeček (a nejen on) v první řadě potřebuje zdravou maminku. Ať je ti brzy líp. Jsou i maminky, co odcházejí s UM z porodnice, ne pokaždé to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
1.7.13 19:34

No, mrzí mě to, co musíš řešit. Já jsem prošla několik studií už dřív, u těch matek silných alergiček nebo třeba i astmatiček v podstatě vychází lépe ta formule než dlouhé kojení. Jako, kojení můžeš milovat, ale pokud máš tolik potíží, tak si to jistě nemůžeš moc užívat. Podívej, čtyři měsíce jsi to vydržela a teď bych se dala dokupy, dítě potřebuje zdravou mámu a té energie budeš potřebovat víc a víc. Hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
1.7.13 19:37

Mas odkojeno 4 mesice, to je hodne a nejdulezitejsi jsou prvni tydny. Udelalas pro prcka hodne a ted je cas dat se do kupy, aby mel zdravou maminu a me trosku, co nonstop lita po doktorech. Hlavu vzhuru, vzajemna blizkost s ditetem nestoji na kojeni (nas maly je na UM od 5 tudnu, kvuli mym zdravotnim problemum)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
1.7.13 19:37

Zdravá spokojená máma je důležitější než kojení, chápu, že si to užíváš, ale zbytečně se trápíš. přestala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12597
1.7.13 19:39

Taky bych přestala, je důležitý abys byla v pohodě. Takhle věřím, že je každý den utrpením a malýho si ani moc neužíváš :nevim:. A neboj se UM, je to kvalitní. Můj prcek je na něm skoro od narození a byl nemocnej jednou a to byla šestá nemoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
1.7.13 19:41
@tessika píše:
Nj holky, ale když ho mám u sebe a vidím, jak krásně baští a směje se u toho na mě a dělá hlouposti, tak jsem strašně šťastná a nedovedu si představit, že by to tak už nebylo. Ale je fakt, že to zdraví je taky důležité. Já si pořád říkám, že aspoň do těch 6 měsíců.. Ale tak alergie mi teď hodně podlamuje nohy. CHjoooo já nevím :,( :,( :,(

ale s UM bude taky u tebe. Muj maly se krasne prituli, culi se na me pres flasku a drzi me za ruku. Je to super I s lahvi, bradavka k tomu neni nutna. A co vic, krasne se tak muze mazlit u krmeni I tatinek. Ten nas si to desne uziva a obcas se skoro pretahujem, kdo bude krmit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat